Rýchlik "Jadran" Bratislava - Split

Vlak do Splitu odštartoval
Miroslav PAVLÍK

Na najmladšej a najmenšej stavbe ZSSK ,bolo 21. júna naozaj rušno. Plochu novučičkej autorampy v žst. Bratislava-Petržalka sa zaplnila osobnými vozidlami dovolenkárov, ktorých čakali pláže Chorvátska. Osádky sa uchýlili do tieňa mohutnej lipy, aby sa aspoň trochu chránili pred úmorným slnkom. Príchod pracovníka colnej správy spôsobil, že hlavy rodín ešte naposledy skontrolovali batožinu a s vozidlami sa začali radiť k rampe, ktorá končila v priestore krytého autovozňa. Kým ockovia dokazovali svoje vodičské majstrovstvo na rampe, ratolesti s krajšími polovičkami ľudstva sa pohodlne usalašili v kupé ležadlového vozňa v príjemnom očakávaní nastávajúcich dovolenkových dní.

(úplné znenie článku sa nachádza v č. 14/2002 časopisu Ž-Semafor z 10. VII. 2002)

Nižšieuvedené prepravné podmienky, ceny a cestovný poriadok boli platné pre rok 2002. Od roku 2004 sa značne sa zmenilo: vlak začína/končí v stanici Bratislava-Petržalka , ceny sú vyššie, ako i ďaľšie súvisiace skutočnosti. Aktuálny stav je nutné hľadať na URL: ŽSR , ZSSK .

Z Bratislavy do Splitu už za 890 Sk

Železničná spoločnosť a. s. v prvom roku činnosti prináša na slovenský trh vynikajúcu ponuku. Od 21. júna 2002 začne prevádzkovať pravidelný turistický vlak pod názvom "Jadran" na trati Bratislava - Split. Teraz môžete vyraziť na krásne jadranské pobrežie vlakom priamo zo Slovenska bez prestupov, zdržania na hraniciach, stresu za volantom, bez turbulencií a strachu z lietania a za veľmi prijateľné ceny.

LEPŠÍ SPÔSOB CESTOVANIA

Vďaka ponuke ZSSK sa môžete počas cesty pohodlne vyspať, takže na miesto dovolenky prídete príjemne oddýchnutí. V porovnaní s tradičnými autobusmi cestovných kancelárií majú teraz slovenskí turisti možnosť využiť kvalitatívne vyššiu úroveň cestovania. Nezanedbateľná je aj otázka bezpečnosti prepravy. Nové spojenie ponúka dovolenkárom aj ďalšie možnosti. Doteraz bolo ťažko predstaviteľné vziať si do autobusu bicykel, alebo požiadať leteckú spoločnosť, aby vám zobrali ako batožinu auto? Ak sa rozhodnete pre cestu vlakom "Jadran" ZSSK , máte z čoho vyberať.

Vozne 2. triedy

Vozne 2. triedy na sedenie sú určené hlavne cestujúcim, ktorí hľadajú primerané pohodlie, za veľmi dobrú cenu. Cestujúci, ktorí doteraz využívali na dopravu do Chorvátska autobusy cestovných kancelárií, určite ocenia väčší priestor. Vo vlaku budete mat väčší pocit súkromia, pretože vlak je zostavený z vozňov s 8-miestnými oddielmi. Pre zvýšenie pohodlia cestujúcich sa ZSSK rozhodla do každého oddielu umiestniť len 6 osôb. Počas cesty je možnosť obstarať si občerstvenie u sprievodcov ležadlových vozňov.

Ležadlové vozne

Cestujúci, ktorí dávajú prednosť vyššiemu pohodliu môžu príjemne stráviť cestu v ležadlových vozňoch. Aj keď je cena oproti ceste vo vozni na sedenie vyššia, v mnohých prípadoch cestujúci v porovnaní s autobusom cestovnej kancelárie ušetria. V 6-miestných oddieloch bude umiestnených len 5 osôb, takže cestujúci si môžu vychutnať pohodlie, ktoré neposkytuje žiaden iný dopravný prostriedok. V ležadlovom vozni budete mat k dispozícii posteľnú bielizeň, deky a vankúš. Priamo vo vozni sú umyvárky a WC pre nevyhnutné hygienické potreby cestujúcich. O cestujúcich sa počas cesty budú starať sprievodcovia spoločnosti Wagon Slovakia a.s. Košice.

Vozeň na prepravu automobilov

Pokiaľ ste doteraz cestovali do Chorvátska autom, určite privítate možnosť prepravy automobilov. Je tu doba, kedy môžete zabudnúť na dlhú, únavnú a strastiplnú cestu do letoviska, po ktorej spravidla potrebujete deň na to, aby ste sa dali do poriadku. Teraz prídete do Bratislavy, neďaleko stanice dotankujete doplna nádrž vášho auta, naložíte ho na autovozeň a zaujmete miesto v ležadlovom vozni, V ležadlovom vozni budete mat vyhradený oddiel len pre seba a spolucestujúcich v aute. Úspešné naloženie môžete osláviť prípitkom z bufetu ležadlového vozňa a keď na krajinu, ktorou Vás bude unášať vlak, sadne noc, môžete sa uložiť a snívať o krásnej dovolenke, ktorá je pred vami.

NAJLEPŠIE CENY

Železničná spoločnosť a. s. prináša najlepšie ceny na slovenskom trhu. Spiatočný lístok v ležadlovom vozni je lacnejší ako cesta v autobuse a výrazne lacnejší ako jednosmerná letenka. Za spiatočnú prepravu automobilu a vodiča zaplatíte menej ako za najlacnejšiu spiatočnú letenku s poplatkami za dopravu z letiska do letoviska.
Pre deti vo veku 4 - 12 rokov ponúka ZSSK zľavnené ceny za prepravu. Deti vo veku do 4 rokov sú prepravované bezplatne bez nároku na miesto. V prípade, že žiadate pre ne miesto, potom je potrebné zaplatiť cestovné ako pre dieťa od 4 do 12 rokov.

Globálne ceny (platia pre cestu do Zagrebu, Splitu a Zadaru)

  jednosmerný spiatočný
2. trieda dospelý 890,- Sk 1 290,- Sk
dieťa (4-12 r.) 590,- Sk 990,- Sk
2. trieda ležadlo dospelý 1290,- Sk 1790,- Sk
  dieťa (4-12 r.) 890,- Sk 1290,- Sk
Preprava automobilu s posádkou vodič + auto 3990,- Sk 5990,- Sk
spolucestujúci 100,- Sk 100,- Sk
Preprava bicykla za kus 100,- Sk 200,- Sk

Uvedené ceny zahŕňajú cestovné a rezerváciu miesta. Ceny sú konečné a nie je nutné platiť žiadne ďalšie nezverejnené poplatky.

Počas jazdy na chorvátskom území zastavuje vlak okrem Splitu v mestách Zagreb a Knin. Keďže cestovné je do celého Chorvátska jednotné, o skutočnom cieli cesty sa môžete rozhodnúť aj vo vlaku. Cestujúci do Zadaru môžu zo stanice Knin využiť vnútroštátne spoje chorvátskych železníc. Cestovný lístok pre turistický vlak Bratislava - Split bude vo vlakoch chorvátskych železníc na úseku Knin - Zadar uznaný. Takže cestujúci do Zadaru si k lístku pre turistický vlak nemusia nič doplatiť.

Vybavenie cestujúcich:

Nástup a výstup cestujúcich je možný v staniciach Bratislava hlavná st., Bratislava Nové Mesto, Bratislava Petržalka, Zagreb, Knin a Split. Cestujúci budú kontrolovaní vlakovou čatou Železničnej spoločnosti a. s.

ČASTÉ OTÁZKY A ODPOVEDE

Čo je potrebné urobiť; ak chcem využiť uvedené vlakové spojenie a prepraviť auto?
Každý záujemca o prepravu, či už pocestuje s autom alebo len vo vozni na sedenie alebo v ležadlovom vozni si musí kúpiť lístok a rezerváciu na konkrétny dátum. Železničná spoločnosť a. s. začne predaj cestovných dokladov pre uvedený vlak v pondelok 3. júna 2002 v dopoludňajších hodinách. Cestovné doklady budú predávať všetky železničné stanice na Slovensku s oprávnením pre výdaj medzinárodných cestovných lístkov. Ak prepravujete auto, budete potrebovať základné rozmery vozidla ako sú dĺžka, výška a šírka vozidla. Odporúčam vziať si so sebou na železničnú stanicu veľký technický preukaz vozidla, kde všetky tieto údaje nájdete.

Sú stanovené nejaké limitné rozmery pre automobily?
Áno. Maximálna výška vozidla je 1500 mm vrátane nákladu na streche, dovolená šírka vozidla je 1850 mm. Vozidlo môže byt dlhé najviac 5,5 m. Dlhšie vozidlá bude možné prepraviť len v takom prípade, ak vodič zaplatí za 2 miesta pre automobily.

Môžem mať počas prepravy v aute batožinu?
Batožinu si môžete ponechať uzamknutú v aute. Pred naložením auta na vozeň prebehne colné vybavenie, pri ktorom bude colne vybavená aj vaša batožina. Nezabudnite si však vziať so sebou do ležadlového vozňa doklady, peniaze a cennejšie predmety. Z dôvodu colného vybavenia je potrebné, aby cestujúci pristavili auto k nakládke v stanici Bratislava-Petržalka v čase od 14:15 do 15:45 a v Splite od 14:44 do 15:44. Po naložení automobilu môže vodič aj so svojimi spolucestujúcimi nastúpiť priamo do ležadlového vozňa.

Ako je postarané o bezpečnosť auta a batožiny počas prepravy?
Pri nakládke automobilu železnica spíše so zákazníkom "Správu o stave vozidla pred naložením". Po potvrdení správy, železnica nesie zodpovednosť za auto a batožinu v ňom až po potvrdenie o prevzatí vozidla po vykládke. V batožine však nesmú byt prepravované žiadne cennosti ako šperky, peniaze, doklady a pod. Drahšie predmety si vezmite so sebou do ležadlového kupé. Automobily budú prepravované na krytom vozni, takže počas prepravy nie je možný prístup k automobilom. Z toho dôvodu akékoľvek poškodenie automobilov je počas prepravy eliminované na minimum.

Je možné prevážať aj domáce zvieratko, jedná sa konkrétne o psa? Za akých podmienok?
Žiaľ po veľmi dlhom zvažovaní sme sa rozhodli túto možnosť vylúčiť. Predsa len, 16 hodín trvajúca cesta sa nám zdá pre psa z hľadiska jeho prirodzených fyziologických potrieb ťažko realizovateľná. Preto budete musieť požiadať vašich príbuzných alebo známych, aby sa o vaše zvieratko počas dovolenky postarali.

Aký personál je vo vlaku, pripadne pri nakladaní auta v Splite pri spiatočnej ceste?
Vlak bude sprevádzaný vlakovou čatou ZSSK a v ležadlových vozňoch budú o pohodlie a bezpečnosť cestujúcich dbať sprievodcovia spoločnosti Wagon Slovakia a.s. Košice. U Bratislave budú nakládku automobilov zabezpečovať zamestnanci ZSSK a v Splite zamestnanci chorvátskych železníc, pričom bude zabezpečená prítomnosť zamestnanca našej spoločnosti.

Vo vlaku ponúkate aj prepravu bicyklov. Aké sú podmienky?
Bicykle sa prepravujú za poplatok 100 Sk za jeden bicykel a za jeden smer. Bicykle budú prepravované v batožinovom priestore služobného vozňa. Pre prepravu bicyklov je potrebné pri zakupovaní cestovného lístka požiadať o rezerváciu miesta pre bicykel. Bicykle bez rezervácie nie je možné prepravovať pre obmedzenú kapacitu batožinového priestoru. Aj tu ponúkame cestujúcim vynikajúcu cenu. Na porovnanie letecká spoločnosť SkyEurope Airlines požaduje zaplatiť za prepravu bicykla 100 Sk/kg.

Okrem pobytu pri mori máme záujem aj cestovať po Chorvátsku. Existuje nejaká ponuka železníc alebo si musím v Chorvátsku kupovať vnútroštátne cestovné lístky?
Pre cestovanie v Chorvátsku môžete využiť cestovné lístky EuroDomino pre Chorvátsko. Tento lístok platí 1 mesiac a počas platnosti môžete vykonať neobmedzený počet ciest vo vlakoch Chorvátskych železníc počas zvolených troch až ôsmich dní. Trojdňový lístok EuroDomino stojí približne od 1800 Sk, dieťa do 12 rokov zaplatí len polovicu. Mládež do 26 rokov môže tento lístok získať už za 1400 Sk. EuroDomino lístky si môžete kúpiť v každej stanici, ktorá vydáva lístky na vlak Bratislava - Split.

Nie som z Bratislavy a chcem využiť priamy vlak do Splitu. Poskytujte nejakú zľavu aj na prepravu r miesta môjho bydliska do Bratislavy?
Pre tieto účely sme nepripravili žiadnu špeciálnu zľavu, pretože cestujúci majú možnosť využiť bežne dostupné zľavy v rámci vnútroštátnej prepravy. Cestujúcim s deťmi môžem odporučiť Rodinnú zľavu, skupiny viac ako 6 cestujúcich budú môcť využiť inovovanú skupinovú zľavu, ktorú uvedieme na trh v priebehu júna, mládež do 26 rokov môže využiť kartu Junior a individuálnym cestujúcim alebo skupinám do troch osôb môžeme doporučiť Kilometrickú banku. Podrobnejšie informácie o týchto zľavách Vám poskytnú v každej výdajni cestovných lístkov na Slovensku.

ĎALŠIE PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

Informácie o nadväzujúcej doprave zo Splitu.

Železničná stanica v Splite je situovaná na jednom mieste s prístavom a s autobusovou stanicou. Priamo v budove stanice je umiestnená informačná kancelária, kde Vám poskytnú podrobné turistické informácie.

Trajekty

Zo Splitu môžete využiť trajekty na blízke ostrovy. Na mnohých trajektoch je možná preprava automobilov.
V priebehu dňa je široká ponuka trajektových spojení. Uvádzame len spojenia priamo nadväzujúce na príchod alebo odchod vlaku.

  odpláva zo Splitu o odpláva do Splitu o
Supetar, Brač 10:30 12:30
Stari Grad, Hvar 10:00 11:00
  14:00  
Drvenik, Hvar 10:30 12:30
Vis 15:00 12:30

Autobusy

  odchádza zo Splitu o prichádza do Splitu o
Makarska 11:15 12:35, 15:35
Ploče 10:00 11:15, 15:35
Dubrovnik 10:00 12:25
Šibenik 10:30 14:10

Vlakové spojenie do Chorvátska
Práca , 24.5.2002 - V piatok 21. júna 2002 zacne premávat priame rýchlikové spojenie na trase Bratislava - Split. Vo vlaku s pravidelným piatkovým odchodom zo stanice Bratislava-Petržalka bude radený autovozen na prepravu osobných automobilov. ZSSK ponúka vlak Bratislava - Split za komercne zaujímavé ceny. Spiatocný lístok pre dospelého stojí 1 290 Sk. Deti do štyroch rokov cestujú zdarma, do 12 rokov za zlavnené cestovné. Cestovat môžete aj v ležadlovom kupé, cena za dospelého je 1 790 Sk, za dieta 1 290 Sk. Cestujúci v ležadlových voznoch si môžu ráno objednat na svoje miesto obcerstvenie. Cenovo prístupná je preprava osobných automobilov. Prevoz auta stojí pri spiatocnom lístku 5 990 Sk. V cene je cestovné pre celú posádku (maximálne 6 osôb) v ležadlovom kupé. Clenovia posádky si priplatia iba rezervacný poplatok 100 Sk. Vlak vychádza zo stanice Bratislava-Petržalka o 16.37 h s príchodom do chorvátskeho Splitu v sobotu o 9.10 h. Odchod zo Splitu je v ten istý den o 16.14, príchod do Bratislavy v nedelu ráno o 8.15 h. V cene lístku je zahrnutý prestup na vlak Knin - Zadar. Cestujúci tak môžu vystúpit už v Knine a dostat sa k moru v oblasti Zadaru. Pocas jazdy na chorvátskom území zastavuje vlak okrem Splitu v mestách Záhreb a Knin. Kedže cestovné je do celého Chorvátska jednotné, o skutocnom cieli cesty sa môžete rozhodnút aj vo vlaku. Vo vlaku budú k dispozícii turistické informácie. Konecná stanica v Chorvátsku nemusí byt zhodná so stanicou, v ktorej na vlak pri spiatocnej ceste nastúpite. Osobný automobil je možné vyložit a naložit len v konecnej stanici Split. Vlak Bratislava - Split má kapacitu 540 miest. Vo vlaku je radených 6 voznov 2. triedy, 4 ležadlové vozne a jeden autovozen. Autovozen s kapacitou 10 miest prenajala ZSSK nemecká firma ATG Logistig. Vozen je prenajatý na celé obdobie letnej turistickej sezóny. Pre pohodlie cestujúcich sa bude v 6-miestnych ležadlových oddieloch predávat len pät miest, jedno zostane volné. Pri projektovaní autovlaku vychádzala ZSSK zo štatistických sledovaní poctu turistov smerujúcich do Chorvátska. Pocas letnej sezóny vycestuje zo Slovenska k Jadranskému moru 200-tis. turistov, z toho 130- tis. cestuje k moru individuálne. Práve túto skupinu cestujúcich chce Železnicná spolocnost, a. s., novým vlakovým spojením oslovit. Dalšie informácie o vlaku Bratislava - Split a kompletný cestovný poriadok sú k dispozícii vo všetkých informacných kanceláriach na železnicných staniciach. Cestovné lístky si môžete zakúpit v železnicných staniciach vybavených elektronickou pokladnicou. Nové spojenie s významnou európskou turistickou destináciou rieši problém dopravy rýchlo, pohodlne a za zaujímavé ceny.

Nové priame vlakové spojenie do Chorvátska
Železničná spoločnosť, a. s. BRATISLAVA (16.5.2002) - V piatok 21. júna 2002 začne premávať priame rýchlikové spojenie na trase Bratislava - Split. Vo vlaku s pravidelným piatkovým odchodom zo stanice Bratislava-Petržalka bude radený autovozeň na prepravu osobných automobilov. 
 Železničná spoločnosť, a.s. ponúka vlak Bratislava - Split za komerčne zaujímavé ceny. Spiatočný lístok pre dospelého stojí 1 290.-Sk. Deti do štyroch rokov cestujú zdarma, do 12 rokov za zľavnené cestovné. Cestovať môžete aj v ležadlom kupé, cena za dospelého je 1 790.-Sk, za dieťa 1 290.-Sk. Cestujúci v ležadlových vozňoch si môžu ráno objednať na svoje miesto občerstvenie.
 Cenovo prístupná je preprava osobných automobilov. Prevoz auta stojí pri spiatočnom lístku 5 990.- Sk. V cene je cestovné pre celú posádku (maximálne 6 osôb) v ležadlovom kupé. Členovia posádky si priplatia iba rezervačný poplatok 100.- Sk 
 Vlak vychádza zo stanice Bratislava-Petržalka o 16:37 h s príchodom do Chorvátskeho Splitu v sobotu o 9:10 h. Odchod zo Splitu je v ten istý deň o16:14 h, príchod do Bratislavy v nedeľu ráno o 8:15 h. 
 V cene lístku je zhrnutý aj prestup na vlak Knin - Zadar. Cestujúci tak môžu vystúpiť už v Knine a dostať sa k moru v oblasti Zadaru. 
 Počas jazdy na Chorvátskom území zastavuje vlak okrem Splitu v mestách Zagreb a Knin. Keďže cestovné je do celého Chorvátska jednotné, o skutočnom cieli cesty sa môžete rozhodnúť aj vo vlaku. Vo vlaku budú k dispozícii turistické informácie. Konečná stanica v Chorvátsku nemusí byť zhodná so stanicou, v ktorej na vlak pri spiatočnej ceste nastúpite. Osobný automobil je možné vyložiť a naložiť len v konečnej stanici Split.
 Vlak Bratislava - Split má kapacitu 540 miest. Vo vlaku je radených 6 vozňov 2 triedy, 4 ležadlové vozne a jeden autovozeň. Autovozeň s kapacitou 10 miest prenajala ZSSK nemecká firma ATG Logistig. Vozeň je prenajatý na celé obdobie letnej turistickej sezóny. 
Pre pohodlie cestujúcich sa bude v 6-miestnych ležadlových oddieloch predávať len päť miest, jedno zostane voľné. 
 Pri projektovaní autovlaku vychádzala Železničná spoločnosť, a.s. zo štatistických sledovaní počtu turistov smerujúcich do Chorvátska. Počas letnej sezóny vycestuje zo Slovenska k Jadranskému moru 200 tis. turistov, z toho 130 tis. cestuje k moru individuálne. Práve túto skupinu cestujúcich chce Železničná spoločnosť, a.s. novým vlakovým spojením osloviť.
 Ďalšie informácie o vlaku Bratislava - Split a kompletný cestovný poriadok sú k dispozícii vo všetkých informačných kanceláriách na železničných staniciach. Cestovné lístky si môžete zakúpiť v železničných staniciach vybavených elektronickou pokladnicou. Nové spojenie s významnou Európskou turistickou destináciou rieši problém dopravy rýchlo, pohodlne a za zaujímavé ceny.

Vlakom na dovolenku do Chorvátska
 Železničná spoločnosť, a. s. BRATISLAVA , 27.5.2002 - V piatok 21. júna 2002 začne premávať priame rýchlikové spojenie na trase Bratislava - Split. Vo vlaku s pravidelným piatkovým odchodom bude radený autovozeň na prepravu osobných automobilov. 
 Železničná spoločnosť, a.s. ponúka vlak Bratislava - Split za komerčne zaujímavé ceny. Spiatočný lístok pre dospelého stojí 1 290 Sk, jednosmerný len 890 Sk. Deti do štyroch rokov, pre ktoré nebude nárokované miesto, cestujú zdarma, do 12 rokov za zľavnené cestovné 990 Sk. Cestovať môžete aj v ležadlom kupé, cena za dospelého je 1 790 Sk, za dieťa 1 290 Sk. 
 Cenovo prístupná je preprava osobných automobilov. Prevoz auta stojí pri spiatočnom lístku 5 990.- Sk. V cene je cestovné pre vodiča a ostatných členov posádky (spolu max. 6 osôb) v ležadlovom kupé. Členovia posádky si priplatia len rezervačný poplatok 100 Sk. Ďalší spolucestujúci si hradia plné cestovné.
 Vlak vychádza zo stanice Bratislava hlavná st. o 15.10 h s príchodom do Chorvátskeho Splitu v sobotu o 9.10 h. Odchod zo Splitu je v sobotu o16:14 h, príchod do stanice Bratislava-Petržalka v nedeľu o 8.25, do stanice Bratislava hlavná st. o 9.07 h. 
 Pre pohodlie cestujúcich sa bude v 6-miestnych ležadlových oddieloch predávať len päť miest. V 8-miestnych oddieloch na sedenie bude obsadzovaných len šesť miest.
 Vo vlaku je možná preprava bicyklov. Keďže priestor na prepravu bicyklov je obmedzený, požiadavku na prepravu bicyklov je potrebné oznámiť pri predaji cestovného lístka. Cena za prepravu bicykla je 200 Sk, jednosmerná preprava 150 Sk. 
Nástup a výstup cestujúcich je možný v staniciach Bratislava hlavná st. , Bratislava-Nové Mesto , Bratislava-Petržalka , Zagreb, Knin a Split. Cestujúci budú kontrolovaní vlakovou čatou ZSSK . Cestujúci sa preukáže cestovným lístkom a rezerváciou miesta. Počas cesty je možné zakúpiť si občerstvenie za slovenské koruny v ležadlových vozňoch.
 Na Chorvátskom území zastavuje vlak okrem Splitu v mestách Zagreb a Knin. Keďže cestovné je do celého Chorvátska jednotné, o skutočnom cieli cesty sa môžete rozhodnúť aj vo vlaku. Vo vlaku budú k dispozícii turistické informácie. Konečná stanica v Chorvátsku nemusí byť zhodná so stanicou, v ktorej na vlak pri spiatočnej ceste nastúpite. Osobný automobil je možné vyložiť a naložiť len v konečnej stanici Split.
 Cestujúci do Zadaru môžu zo stanice Knin využiť vnútroštátne spoje chorvátskych železníc. Cestovný lístok pre turistický vlak Bratislava – Split bude vo vlakoch chorvátskych železníc na úseku Knin – Zadar uznaný, takže cestujúci do Zadaru si k lístku pre turistický vlak nemusia nič doplatiť.
 Vlak Bratislava - Split má kapacitu 540 miest. Vo vlaku je radených 6 vozňov 2 triedy, 4 ležadlové vozne a jeden autovozeň s kapacitou 10 automobilov. Čas nakládky automobilov je stanovený nasledovne:
Bratislava-Petržalka od 14:15 do 15:45
Split od 14:44 do 15:44 
Nakládka a vykládka je zabezpečená tak, že automobil bude vždy nakladaný a vykladaný na autovozeň smerom dopredu.
 Pri projektovaní autovlaku vychádzala Železničná spoločnosť, a.s. z štatistických sledovaní počtu turistov smerujúcich do Chorvátska. Počas letnej sezóny vycestuje zo Slovenska k Jadranskému moru 200 tis. turistov, z toho 130 tis. cestuje k moru individuálne. Práve túto skupinu cestujúcich chce Železničná spoločnosť, a.s. novým vlakovým spojením osloviť.
 Ďalšie informácie o vlaku Bratislava - Split a kompletný cestovný poriadok sú k dispozícii vo všetkých Informačných kanceláriách na Železničných staniciach alebo na internetovej stránke ZSSK . Začiatok predaja cestovných dokladov je stanovený na 4. jún 2002. Cestovné lístky si môžete zakúpiť vo všetkých Železničných staniciach, vybavených elektronickou pokladnicou.

Globálne ceny (platia pre cestu do Zagrebu, Splitu a Zadaru)
   

jednosmerný

spiatočný

2. trieda dospelý

890,-  Sk

1290,- Sk

  dieťa   ( 4-12 r.)

590,-  Sk

990,- Sk

2.trieda ležadlo dospelý

1290,-  Sk

1790,- Sk

  dieťa (4-12r.)

890.-  Sk

1290,- Sk

Preprava automobilu vodič + auto

3990,-  Sk

5990,- Sk

s posádkou spolucestujúci

100,- Sk

100,- Sk

Preprava bicykla za kus

150,- Sk

200,- Sk

Preprava psa pes prepravovaný mimo schránky

236,- Sk

286,- Sk

 

Uvedené ceny zahŕňajú cestovné a rezerváciu miesta. Ceny sú konečné a nie je nutné platiť žiadne ďalšie nezverejnené poplatky.

Cestovný poriadok

 

Vlak R 13 211

 

príchod

odchod

 

Poznámky

Služby vo vlaku: 2.RLAXB

Premáva od 21.6. 2002 do 7.9. 2002 každý piatok

   

Značky v hlavičke vlaku

Bratislava hl. st.

 

 

15.10

 

2.

Vozne 2. triedy

Bratislava-Nové Mesto

 

15.18

15.28

 

R

Povinne miestenkový vlak

Bratislava-Petržalka

A

15.41

16.16

 

L

Ležadlové vozne
Rajka

C

16.38

17.08

 

A

Vozeň na prepravu automobilov
Szombathely

 

19.02

19.07

 

X

Predaj občerstvenia vo vlaku
Gyékényes

C

21.12

21.35

 

B

Preprava bicyklov dovolená
Koprivnica

C

21.46

21.50

 

 

 
Zagreb GK

 

22.48

23.20

 

 

 
Ogulin

 

0.47

0.59

 

 

 
Knin

Zad

6.34

6.46

 

 

 

Split

A Bus Loď

9.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vlak R 13 210

 

príchod

odchod

 

 

 
Služby vo vlaku: 2.RLAXB

Premáva od 22.6. 2002 do 8.9. 2002 každú sobotu

   

Značky pri železničných staniciach

Split

A Bus Loď

 

16:14

 

C

Colná a pasová kontrola

Knin

Zad

18:28

18:28

 

A

Možnosť vykládky a nakládky

Ogulin

 

23:49

23:57

 

 

osobného automobilu
Zagreb GK

 

1:20

1:30

 

Bus

Autobusová stanica
Koprivnica

C

2:28

2:30

 

 

s pravidelnou autobus. dopravou
Gyékényes

C

2:41

3:00

 

Loď

Prístav s pravidelnou lodnou
Szombathely

 

4:48

4:50

 

 

dopravou
Rajka

C

7:45

8:05

 

Zad

Prestup na vlak do Zadaru
Bratislava-Petržalka

A

8:25

8:45

 

 

 
Bratislava-Nové Mesto

 

8:57

8:59

 

 

 

Bratislava hl. st.

 

9:07

 

 

 

 

Nakládka automobilov na autorampe žst. Bratislava-Petržalka


Späť na " Rady pre cestovateľov "  
Strana vytvorená / Site created : 18-IV-2002
Posledná aktualizácia / Last update : 30-VII-2004
( jadran.htm )