Predchádzajúci týždeň / Previous Week   Železnica v TV
08. - 14.02.2021
  Nasledujúci týždeň / Next Week
Takmer všetky tu uvedené termíny vysielania pochádzajú z URL SMS.cz , ktorá nie vždy uvádza aj zmeny/zrušenia vysielania relácií, ku ktorím občas dochádza, preto doporučujem tu uvedené údaje vždy cca 15 - 10 hodín pred plánovaným termínom vysielania overiť si ich na stránke príslušnej televízie:
AMC   Discovery -Science   Filmbox +   JOJ Cinema +   National Geographic Wild        
Animal Planet   Discovery Turbo Extra (DTX)   Fishing & Hunting   Jojko   Noe   Spektrum Home   Viasat Explore
AXN   Disney   FLN   LifeTV   Nova Inernational   STV 1 2 3   Viasat History
Barrandov News   Doma   Food Network   Lux       TA 3    
ČS FilmHorrorMysteryMini   Duck   History   Markíza   Paprika   Telka   Wau
ČT 1 2 3 :D art 24       Investigation Discovery   Minimax   Prima+ Cool Love Zoom Krimi Max   TLC    
Dajto   Film +   JimJam   National Geographic   Relax   Travel    

Táto stránka neobsahuje relácie vysielané televíziami, ktoré môj káblový operátor nešíri, tie ktoré neprijímam, a nevysielané s CZ/SK dabingom/titulkami, napr.:

arte (FR)   Discovery Showcase   HBO 1 2 3 Comedy   Nick Jr.   RTL Klub (HU)   Universal    
AXN White Black   Duna World (HU)   Kika (DE)   Nickelodeon   Smíchov   UP network   Zone Romantica
    English Club (EN)   Magyar TV 1 2 (HU)   Nova Cinema   TCM (EN)        
Barrandov   Fanda   MGM   ÖRF 1 2 (DE)   TV 2 (HU)   Viasat Nature    
    Filmbox Extra Premium Family   National Geographic HD   Prima            
Pondelok   Utorok   Streda   Štvrtok   Piatok   Sobota   Nedeľa
08.02.2021   09.02.2021   10.02.2021   11.02.2021   12.02.2021   13.02.2021   14.02.2021
                         
Dátum / Čas
TV stanica
Názov SK/CZ
Názov EN, príp. iný
rok výroby herci v hl. úlohách dĺžka Niektoré predchádzajúce termíny vysielania Popis
(zdroje informácií)
Nedeľa
15.02.2021 / 02.00 - 03.05
Prima Zoom

Opakovanie:
17.02.2021 / 07.25 - 08.35
Prima Zoom

Najslávnejšie európske železničné stanice
Nejslavnější evropská nádraží
Bahnhofskathedralen... Europas Reise-Paläste
Gares d'Europe - Les temples du Voyage
Europe's Most Famous Railway Stations
Cathedrals of Steam - Europe's Railway Stations
Cathedrals of Steam - Europe's Most Famous Railway Stations
5.London St. Pancras [Prima #03]
( #01 - 04, 20210128a, MN9, CZ )
2018
Myriam Ajar, Nele Hardiman, Ben Henderson (seriál)
5 x 52'
01. - 29.09.2020
Prima Zoom
Dokumentární
Francie
Režie: Jeremy J.P. Fekete

Navštivte pět nejslavnějších evropských nádraží v Miláně, Londýně, Antverpách, Budapešti a Paříži, která byla postavena už v 19. století, ale dodnes zůstávají významnými prvky městské architektury. Tyto katedrály industriálního věku mají před sebou budoucnost plnou kosmetických úprav. Jejich prostory jsou zároveň plné úžasných příběhů o architektonických a mechanických inovacích v dobách, kdy Evropu spojovaly především parní lokomotivy. Vychutnejte si krásy skvostných budov a odhalte tajemství, která ukrývají.

1.Paris Gare de Lyon [Prima #02]
2.Milano Centrale [Prima #01]
3.Antwerpen Centraal [Prima #04]
4.Budapest-Nyugati pályaudvar [Prima #05]
5.London St. Pancras [Prima #03]
( csfd.cz , iprima.cz , terranoa.com , imdb.com )
15.02.2021 / 00:25 - 02.00
STV 1
Smprichádza v daždi
Smrt přichází v dešti
Death Comes in the Rain
()
1965
Ladislav Chudík, Zdena Grúberová, Ivan Mistrík, Viliam Polónyi, Mikuláš Huba, Miriam Hynková, Viera Strnisková, František Dibarbora, František Zvarík, Eva Poláková, Jan Bobek, Emil Horváth st., Viliam Záborský, Viera Časnochová, Eva Krížiková, Anna Grissová, Jozef Hanúsek, Slávo Zahradník, Božena Slabejová, František Desset
96'
14.02.2021 / 16:35
STV 1
10.02.2019 / 16:40
STV 1
15.01.2017 / 15:20
STV 1
železničná časť, SK *:
??? 23'54" - 24'52"
Krimi
Československo
Režie: Andrej Lettrich

Dvojica vyšetrovateľov, kapitán Jakubec (LADISLAV CHUDÍK) a poručík Michalko (VILIAM POLÓNYI), vyšetrujú záhadnú vraždu ženy. Ani jeden zo štyroch podozrivých páchateľov však nemá pre vraždu pravdepodobný motív...
Režisérovi Andrejovi Lettrichovi a scenáristovi Jozefovi A. Tallovi sa v 60. rokoch podarilo presadiť v Štúdiu hraných filmov koncepciu tzv. diváckych filmov. Najmä Tallo razantne presadzoval tento trend, čo sa mu podarilo najprv vo vlastnom filme Muž, ktorý sa nevrátil a neskôr ako scenárista priviedol na svet dvojicu vyšetrovateľov, ktorá vystupovala v trilógii kriminálnych filmov. Najprv sa objavili v snímke Smrť prichádza v daždi, roku 1966 pokračovali v snímke Vrah zo záhrobia a posledný raz sa vrátili vo Volaní démonov z roku 1967. Jakubec (Ladislav Chudík) na plátne využíva svoje sivé mozgové bunky, poručík Michalko (Viliam Polónyi) je komicky nechápavým typom. Slovenská variácia osvedčeného holmesovsko-watsonovského modelu púta najmä svojskou Polónyiho komikou. Tvorcovia väčšmi ako na akčnosť a jasný konflikt sa sústredili na žánrovú psychologizujúcu drobnokresbu, ktorá dala ich filmom charakter konverzačných drám. Lettrichovo rozprávanie stavia na drobných ľudských nedostatkoch, film nekritizuje systém, hovorí o prirodzených a nadčasových ľudských chybách chamtivosti, strachu či lakomstve. Osou celého filmu je vypátranie vraha, zavádzania či klamanie diváka a stupňovanie napätia. Nie je dôležité, aby sa divák zaoberal vážnymi existenčnými otázkami, podstatné je, aby kombinoval, hádal, špekuloval nad tým, kto zabíjal. Autori pritom ponúkajú dostatok falošných stôp, aby udržali diváka v napätí a neistote, aby bol záverečný okamih skutočne momentom prekvapenia, a nie vopred jasným riešením celej hádanky.
* Železničná stanica Bratislava-Nové Mesto
( fdb.cz , csfd.cz , skcinema.sk , rtvs.sk , ceskatelevize.cz , filmovamista.cz , imdb.com )
14.02.2021 / 23.30 - 00.50
AXN
Muži v čiernom II
Muži v černém 2
Men in Black II
MIB 2
MIIB
( 20200111a, RLW, CZ )
2002 Tommy Lee Jones, Will Smith, Rosario Dawson, Lara Flynn Boyle, Johnny Knoxville, Rip Torn, Tony Shalhoub, Patrick Warburton, David Cross, Michael Bailey Smith, Michael Jackson, Nick Cannon, Doug Jones, Peter Graves, Barry Sonnenfeld, Matthew McGrory, Richard Pearson, Derek Mears, Darrell Foster, Martin Klebba, Derek Cecil, Kevin Grevioux, Brian Steele, Rick Baker, Thomas Rosales Jr., Rick Avery, Jeremy Howard, Martha Stewart, Jack Kehler, Peter Spellos, Richard Pearson, Gene LeBell, Joel McKinnon Miller, Mark Steger, Lenny Venito, Mary Stein, Ernie Grunwald
88' 26.06.2020 / 22:40
AXN
22.06.2019 / 10:30
Markíza
04.06.2016 / 10:50
Markíza
27.03.2010 / 16:40
Markíza
železniční část (CZ):
06'22" - 10'42" M
49'37" - 52'00"
76'29" - 46"
Komedie, akční, science fiction, USA
Réžia: Barry Sonnenfeld

Svetu hrozí nová intergalaktická katastrofa, a tak nastal čas, aby sa agenti Jay a Kay opäť... Obliekli do čierneho!
Sú to už štyri roky, čo tajní vládni agenti Kay a Jay odvrátili hrozbu intergalaktickej katastrofy obrovských rozmerov. Kay sa medzičasom po vymazaní spomienok pod menom Kevin Brown vrátil do bežného života a Jay i naďalej pracuje pre MIB - bohato dotovanú, neoficiálnu vládnu agentúru, ktorá reguluje mimozemský život na našej planéte. V priebehu vyšetrovania zdanlivo rutinnej záležitosti Jay odhalí diabolský plán, zosnovaný nepriateľskou kylothianskou potvorou Serleenou, ktorá sa maskuje vizážou zvodnej modelky. Keď Serleena vezme ako rukojemníkov celú budovu MIB, zostáva iba jediná osoba, na ktorú sa môže Jay obrátiť - jeho bývalý partner. Nastáva boj s časom a počas neho musí Jay presvedčiť Kaya, ktorý stratil všetky spomienky na svoju kariéru pri MIB a zároveň je jediným žijúcim človekom s vedomosťami potrebnými na záchranu galaxie, aby sa opäť pridal k MIB. Inak sa Zem stane obeťou totálnej deštrukcie.
------------------
Komedie o mužích, kteří střeží, aby návštěvníci z vesmíru, kteří v utajení žijí mezi námi na Zemi, byli jen slušní "lidé" - získává své pokračování. Na palubě jsou všechny hvězdy týmu, který udělal úspěch snímku v roce 1997. Ten vycházel z populárních komiksových sešitů od Marvel Comics. V roli agenta Jay se setkáme opět s Willem Smithem, agenta Kay si zopakuje Tommy Lee Jones, větší prostor by měla získat Elle, kterou hraje Linda Fiorentino. Půjde znovu o sci-fi komedii, vybavenou nejmodernějšími triky. Děj by se měl odehrávat kolem intergalaktické války a zavést agenty také mimo rodnou planetu. Začátek natáčení a především práce trikových specialistů však bude rovněž ovlivněn možnou hollywoodskou stávkou.
Když se v roce 1997 film Muži v černém dočkal enormního diváckého ohlasu a zastínil i předem favorizované hity jako Jurský Park 2: Ztracený svět nebo Batman a Robin, filmoví analytici byli v šoku. "Možná bychom se opět mohli proplížit pod radarem," spekuluje režisér Barry Sonnenfeld. "Nevychází třeba další pokračování Hvězdných válek?" Nejenže se snímek Muži v černém nečekaně stal velkým hitem, ale také představil světu některé stylové prvky, které si brzy našly svou cestu do světa módy. "Vždycky jsem si myslel, že děláme takový malý snímek s hromadou kouře a zrcadel, které měly diváka přesvědčit, že je v něm nějaký sci-fi prvek," pokračuje režisér. "Film ale slavil velký úspěch a během týdne se v novinách objevily další tři filmové reklamy, ve kterých nosili herci sluneční brýle. A Willova písnička se hrála všude, kam jste strčili nos. Bylo fajn, jak znenadání se film dostal do obecného povědomí."
Na konci prvního dílu Mužů v černém byl agent Kay na své vlastní přání zbaven všech vzpomínek na kariéru u MIB a z agentury odešel. Opětovné shledání této dvojice agentů bylo ale vždy velmi důležitou součástí představ o dalším pokračování. "Na začátku příběhu druhého dílu si Tommy a Will navzájem vymění své role. Zatímco byl Tommy pryč, Will se postupně stal vrchním agentem v MIB. V okamžiku, kdy se Tommy vrací, nastává komická situace - Will se musí vyrovnat se svým starým učitelem, který se navrací do jeho života a znovu se k němu chová jako k dítěti. Tímto způsobem film Muži v černém II přejímá stěžejní prvky svého předchůdce a zároveň volí nový a neotřelý přístup," podotýká producentka Laurie MacDonald.
"Už od začátku jsme věděli, že v závěru prvního dílu podstoupí Tommy neuralizaci (výmaz paměti) a že pokud budeme mít to štěstí točit druhý díl, budeme muset vyřešit problém, jak jej dostat zpátky do děje," vysvětluje producent Walter F. Parkes. "Problém tedy tkvěl v tom, jak zkonstruovat příběh, který s tím počítá, a zapojit Tommyho rychle zpátky do akce."
"Stejně jako u Laurela a Hardyho, Burnse a Allena a všech ostatních komediálních dvojic je i zde jeden z aktérů ten tichý a méně nápadný a druhý ten výrazný a hlučný," říká Sonnenfeld. "Zatímco Tommy Lee Jones hraje toho tiššího, Will ztvárnil hlučnější část dua. Jedním z nejtěžších úkolů při plánování druhého dílu bylo vyřešení problému, jak obě postavy co nejrychleji opět sblížit, protože komičnost jejich vzájemné interakce je jedním z nejdůležitějších prvků filmu." "Poté, co jsme první dva týdny natáčeli v New Yorku pouze s Willem, konečně došlo na scénu, ve které se poprvé objevují oba aktéři. Když jsme skončili, Will se na mě usmál a řekl: 'Kay dělá Jaye.' Myslel to tak, že bez Tommyho postavy není ani Willova postava. Dohromady tvoří nedělitelný celek." Will Smith se znovu vrací do role agenta Jaye, kterou po obrovském úspěchu filmu Den nezávislosti ještě více upevnil své renomé komediálního akčního herce. "Myslím si, že celý nápad natočit film o vládní organizaci, která monitoruje a reguluje mimozemský život na naší planetě, má něco do sebe," říká Smith. "Existence této organizace vlastně vysvětluje spoustu věcí, o kterých se lidé často dohadují - například proč je Regis tak úspěšný? Zničehonic se objevil a hned je největší televizní hvězdou... 'Jakto?' můžete se zeptat sami sebe. Odpověď samozřejmě zní: 'protože není z této planety'. Muži v černém tak vlastně vysvětlují spoustu věcí."
Zatímco agentu Jayovi připadá existence tajné organizace monitorující mimozemský život zcela logická, Kay se k situaci staví značně nechápavě. "Co se týče jeho práce na poštovním úřadě, nešli jsme do žádných velkých detailů," říká o Kayovi jeho představitel Tommy Lee Jones. "Ale už na první pohled je jasné, že není úplně spokojen. Je sice dobrý pošťák a lidé z jeho města jej mají rádi, ale on sám není stoprocentně šťastný. Popravdě řečeno - já sám jsem nikdy neuralizován nebyl, ale předpokládám, že po této proceduře má člověk pocit, že mu něco chybí." Kay samozřejmě podvědomě postrádá akci, na kterou byl zvyklý. Šéf MIB proto posílá agenta Jaye, aby situaci napravil. "Zed ví všechno o veškerém dění v organizaci, takže když mu Jay vysvětlí, co se stalo, má velmi jasnou představu, kdo má v této záležitosti prsty a co tím sleduje. V celé mozaice však chybí jeden střípek a ten dostane Jay za úkol doplnit," říká představitel Zeda Rip Torn. Onen chybějící střípek je ovšem v hlavě agenta Kaye, který postrádá svou paměť. Situaci navíc komplikuje něco, co ve svém životě postrádá Jay.
Jednou z věcí, které v životech agentů MIB chybí, je přátelství. Je to osamělá práce, ve které vám dělá společnost pouze váš partner - a díky tomu, že stále neuralizujete lidi, kteří s vámi spolupracují, se stává ještě osamělejší. Než si ale Jay uvědomí, že bude znovu pracovat se svým starým partnerem, poruší stanovená pravidla a dovolí obyčejnému člověku, aby se stal jeho přítelem. "Když se Jay setká s Laurou, je její krásou očarován a pod vlivem sympatií porušuje pravidla organizace, podle nichž musí být každý svědek výskytu mimozemšťanů neuralizován. To ale Jay udělat nechce, protože si přeje, aby si jej Laura zapamatovala," vysvětluje Will Smith. "Myslím, že se o mě začne zajímat díky mé reakci na bláznivé věci, kterých jsem byla svědkem. Film začíná tím, že se vyznává ze své osamělosti a touží po někom, s kým by mohl navázat dlouhodobý vztah. A když vidí, že nejsem vyděšená z toho, jak před mýma očima mluví psi a lidi se mění v mořské hvězdice, řekne si: 'tohle je možná člověk, se kterým bych se mohl seznámit´," vysvětluje představitelka Laury Rosario Dawson. Někdo, koho by Jay raději neznal a Kay, jak se ukáže, naopak zná až moc dobře, je zákeřná nestvůra Serleena. "Když se poprvé objeví, vypadá jako kombinace artyčoku a medúzy," vysvětluje Sonnenfeld. "Vzápětí se ale promění v sexy modelku, kterou hraje Lara Flynn Boyle. Spolupráce s Larou byla učiněným potěšením, její styl hraní mi velmi vyhovuje. Ve filmu je zcela dokonale sarkastická."
Pro Laru byla nabídka hrát ničemnou mimozemšťanku ve velkém filmu skvělou profesní příležitostí. "Když jsem dostala tuto nabídku, řekla jsem si: 'skvělé, takže budu hrát marťana ve velkém filmu´, ale vlastně jsem ani netušila, co to bude ve skutečnosti znamenat," říká Lara Flynn Boyle. "Byla jsem velkou obdivovatelkou prvního dílu. Věděla jsem, že Will je velice příjemný člověk a že mají s Tommym ten osvědčený recept na komické vyznění jejich společného hraní. Ani v nejmenším jsem ale netušila, kolik legrace si při natáčení s Barrym a jeho štábem užiju." Tommy Lee Jones, který je znám převážně pro své role ve vážných snímcích, vnáší do filmu element, díky němuž vyznívá působení ústřední dvojice natolik komicky. "Nemám vůbec žádný smysl pro humor," prohlašuje sám herec. "Měl jsem štěstí, protože moje značka byla obvykle hned vedle Willovy. Klíčem ke komickému vyznění mé postavy tedy bylo stát co možná nejblíže k Willu Smithovi a dělat to, co mi řekl režisér. Jak se zdá, tu a tam se mi to povedlo." "Jednou z nejpříjemnějších věcí na natáčení druhého dílu je fakt, že herci už předem znají svou postavu," zavírá debatu Sonnenfeld.
( fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , imdb.com , Wikipedia EN )
M - metro / subway
* New York Grand Central Terminal

súvisiace / connected to:
Men in Black 1 (1997)
Muži v čiernom 1 (1997)
14.02.2021 / 22:55 - 01.20
JOJ

Opakovanie:
16.02.2021 / 23.25 - 01.50
JOJ+

Živý terč 2
Hard Target 2
()
2016
Scott Adkins, Robert Knepper, Rhona Mitra, Temuera Morrison, JeeJa Yanin, Adam Saunders, Jamie Timony, Ann Truong, Sean Keenan, Geoffrey Giuliano, Thira Chutikul, Peter Hardy, Byron Gibson, Katrina Grey, Sahajak Boonthanakit, Supoj Khaowwong, Eoin O'Brien
104'
12.10.2019 / 22.40
Markíza
19.10.2018 / 22:40
Markíza
30.09.2017 / 22:35
Markíza
RLW:
39'19" - 33"
61'51" - 68'20"
69'05" - 55"
74'36" - 50"
77'15" - 24"
Akční / Thriller
USA
Režie: Roel Reiné

Zneuctený majster bojových umení na dôchodku Wes "The Jailor" Baylor (Scott Adkins) nemôže odmietnuť ponuku v hodnote milión dolárov za zápasenie v Myanmare. Po tom, čo dorazí na miesto, príde na to, že bol oklamaný. Stáva sa z neho terč, keď vybavený len vodou a dolármi vyplneným opaskom vstupuje do hry typu "posledný zostáva". Wes musí preľstiť po uši ozbrojenú skupinu zabijakov, ktorí sú platení za jeho odstránenie. Keď však zaháji boj o svoj život v zákernej džungli, z prenasledovateľov sa postupne stávajú prenasledovaní...
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
14.02.2021 / 22:00 - 23.35
ČS Film
Rodinné trampoty oficiála Tříšky
( 20130209a, RLW )
1949 Saša Rašilov st., Jarmila Kurandová, Rudolf Hrušínský, Antonín Šůra, Stanislav Fišer, Alena Kreuzmannová, Lída Vostrčilová, Robert Vrchota, Felix le Breux, Josef Kotapiš, J. O. Martin, Jan W. Speerger, Karel Effa, Josef Kemr, Hana Kavalírová, Jindra Hermanová, Viktor Očásek, Blažena Slavíčková, František Marek, Vilém Prokop Mlejnek, Zdeňka Balounová, Valerie Vašáková, Josef Šulc, Richard Záhorský, František Zakopal, Jindřiška Hradecká, V. Fiala
98'
01.01.2021 / 14.15
ČT 1
12.06.2019 / 20.00
ČS Film
17.08.2013 / 15.55
ČT 1
07.05.1978 / 17:05
ČST1
železniční část:
26'09"-30'43"
Komedie
Československo
Režie: Josef Mach

Obtloustlý, akurátní a v rodině mírně despotický pan Tříška pracoval jako bytové referent, čímž si zcela narušil psychickou odolnost, je vztekavý a snadno vzkypí. Zamýšlený odpočinek v lůně venkova, kam odjel s celou svou rodinou, však dopadne zcela jinak, než jak očekával - neboť všechny pracovité ruce se spojí, aby zajistily co nejrychlejší splnění zemědělských prací, navíc zůstal čas i na pěvecké zájmy. A hlavní hrdina je nakonec natolik stržen novým prostředím, že se s chutí zapojí. Režisér Josef Mach natočil vcelku zdařilou agitku, (byť ještě poznamenanou dávnými klišé: Tříška třeba nesnáší vojáky, ale jedním z nich, jenž chodí v civilu, se nic netuše spřátelí), a to zejména zásluhou velice věrohodného Saši Rašilova v titulní roli.
( fdb.cz , csfd.cz , ceskatelevize.cz , filmovamista.cz , imdb.com )

* žst. Praha-Tešnov
* žst. Praha-Satalice
* žst. Kunratice u Cvikova
14.02.2021 / 20:00 - 22.05
Prima Max

Opakovanie:
16.02.2021 / 00:20 - 02.15
Prima Max
20.02.2021 / 11.50 - 13.45
Prima Max

Sexi Pistols
Sexi pištoľníčky
Sexy Pistols
Bandidas
(
20110222a, vobO, 5.1 CZ )
(
20201022a, RLW, MN9, SK )
2006 Penélope Cruz, Salma Hayek, Steve Zahn, Sam Shepard, Dwight Yoakam, Audra Blaser, Joseph D. Reitman, Ernesto Gómez Cruz, Edgar Vivar, Gary Carlos Cervantes, Ana Ofelia Murguía
90'
10.10.2020 / 23.05
JOJ
22.11.2015 / 12.45
Markíza
26.07.2010 / 22:20
ČT 1
upútavka, JOJ, SK
Upoutávka (EN + CZ tit.)
Film o filmu (EN + CZ tit.)
železničná časť, SK:
35'00" - 36"
50'51" - 56"
75'07" - 85'25"
Akční / Komedie / Krimi / Western
Francie / Mexiko / USA
Režie: Espen Sandberg, Joachim Ronning

1880. Drsný zákon Dalekého Západu nešetří ani Mexiko. Sara, dcera bohatého bankéře, a Maria, holka z rolnické rodiny, mají jen málo šancí sdílet stejný osud. Až do dne, kdy Tyler Jackson, zástupce bankovní společnosti New York Bank and Trust, zničí jejich rodiny, aby se nezákonně zmocnil mexické půdy a umožnil tak prodloužit americkou železnici. Jsou odhodlané pomstít své otce a ochránit svoji půdu. Obratem ruky se z dvou mladých dam stanou drsné pistolnice, které začnou útočit na pobočky banky Bank and Trust. Quentin je mladý a přísný inspektor, kterého vyslala newyorská policie, aby obě ženy zatknul. Odolá však kouzlu těchto dvou krásek? A jaké zbraně použijí na Tylera Jacksona? On a jeho lidé se pomalu začínají obávat jejich koltů.
( fdb.cz , csfd.cz , port.sk , imdb.com , Wikipedia EN )
14.02.2021 / 20:00 - 21.10
Minimax
Tomáš a jeho přátelé: Veľký závod
Velký závod
Great Race
(
20190105a, OO/MN9, CZ )
2016
62'
12.04.2019 / 18.30
Minimax
on-line (CZ)
Tomáš se chce zúčastnit Velkého železničního závodu, ale velké mašinky se mu jen smějí. Říkají, že není dost velký ani silný ani rychlý, aby závodil s těmi nejlepšími na světě, ale Tomáš se rozhodl, že si cestu najde. Nejprve se snaží zhubnout, aby byl při závodě dostatečně rychlý, ale Tlustý výpravčí si myslí, že hubnutí je vhodnější pro Gordona. Potom se Tomáš nechá přemalovat jako pestře zbarvená lokomotiva z Indie, která se jmenuje Ašima, ale jeho plán se nezdaří. Teprve až Tomáš pochopí, že může být sám sebou, najde cestu, jak se zúčastnit, a vypadá to, že se nakonec na závody dostane. Dokud jeho šanci znovu neohrozí ďábelský plán Diesela.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
14.02.2021 / 17.55 - 20.00
Filmbox
Hercule Poirot
04 #01:
Vraždy podľa abecedy
Vraždy podle abecedy
ABC Murders
( 20140818a , RLW, MN9, SK )
1992 David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Donald Sumpter a další. 101'21"
06.02.2021 / 10.25
Filmbox
18.08.2019 / 13.35
STV 1
16.03.2014 / 13:50
STV 1
12.03.2009 / 20:00
ČT 1
železničná časť (SK) :
01'04" - 02'52"
14'59" - 16'18"
29'03" - 36"
33'06" - 35'30"
45'50" - 47'18"
50'01" - 37"
60'44" - 62'42"
S tak drzým zločincem se Hercule Poirot ještě nesetkal! Vrah ho předem písemně informuje, kdy a kde zemře další oběť...
Režie: Andrew Grieve.

Tedy ne že by si Poirot přál, aby se vraždilo, faktem ovšem je, že bez práce je tak trochu jako ryba na suchu. A trvá-li tento stav téměř půl roku, pak je to vskutku na pováženou. Ještě že návratem kapitána Hastingse z jeho cesty do Latinské Ameriky se vše vrací do starých kolejí. Vypadá to skoro, jakoby ten vrah, s nímž se má utkat, čekal jen na to, až bude jeho protivník v plné zbroji. A že ji bude potřebovat! Protože případ, který bude v nejbližších dnech řešit, se stane nejen prověrkou jeho schopností, ale doslova a do písmene soubojem muže proti muži: geniálního zločince proti geniálnímu detektivovi. Poirot má jen jednu jistotu: neexistuje dokonalý zločin, a jeho malé šedé buňky jej dosud nikdy nezklamaly.
Herculu Poirotovi kdosi v pravidelných intervalech posílá dopisy podepsané šifrou ABC, v nichž stojí, kdy a kde dojde k příští vraždě. Pachatel postupuje systematicky, jména obětí i místa činu následují po sobě v abecedním pořadí. Ačkoli jsou Poirot a inspektor Japp informováni předem, prohnaný vrah jim stále uniká. A ještě si s nimi zahrává, když Na začiatok stranyoznamuje, že znovu udeří. S tak drzým zločincem se detektiv dosud nikdy nesetkal! Musí ochránit lidské životy - a čas pracuje proti němu. Mrtvé ale přece jen něco spojuje: všechny navštívil nenápadný podomní prodavač punčoch...
( ceskatelevize.cz , fdb.cz , csfd.cz , Wikipedia SK , agatha.cz , imdb.com )
14.02.2021 / 16.50 - 17.40
Discovery Science
Opustené projekty
Opuštěné stavební projekty
Zapomenuté megastavby
Abandoned Engineering

02 #05 (03 D, P):
Opustená nacistická železnica
Nacistická železnice
Abandoned Nazi Railway

2018 Andrew Gough, Tom Ward
02 #05 (03) - Opustena nacisticka zeleznica
( 20190521a, OO/MN9, RLW, SK )
44'14"
2018
11.01.2021 / 15.14
Discovery Science
17.12.2019 / 02.05
Prima Zoom
27.12.2018 / 12.00
Discovery
železničná časť, SK
železniční část (CZ, 576p)
Některé z nejúžasnějších stavebních projektů na světě dnes leží v troskách. Jak je to možné? Seznámíme vás s příběhy neobyčejných lidí, kteří je původně navrhli i těch, jejichž vynalézavost a genialita mnohým z nich nyní dává nový život. Každá z těchto mimořádných staveb vypráví silný a působivý příběh. Tato řada se zaměřuje na ty nejpozoruhodnější příklady opuštěných stavebních projektů na světě, a zkoumá, jak a proč se stavěly a také finanční a společenské důsledky jejich selhání, jakož i jejich dopady na životní prostředí. Rovněž divákům přiblíží, jak z těchto trosek vzniká něco nádherného a užitečného. Některé opuštěné stavby totiž získaly nový život. Například nacistický rekreační komplex Prora v Německu, High Line v New Yorku, USS Oriskany na Floridě a dálnice Foreshore Freeway v jihoafrickém Kapském Městě. V této poučné řadě budete svědky znovuzrození těchto staveb.
( fdb.cz , csfd.cz , tvprogram.cz , iprima.cz , likeashot.tv , tcbmediarights.com , tvnz.co.nz , docuwiki.net , next-episode.net , imdb.com )

* TV Prima Zoom vysiela (3.7. - 16.10.2019) časti série 2 bez označenia čísla série, (29.07. - xxxx.2020) časti série 4 ako časti série 3 )

související / similar to:
Mysteries at the Museum (2010 - )
Opuštené projekty (2020 -)
Zašlapané projekty (2009)
Záhady múzeí (2010 - )

- žst. Canfranc , Španielsko (01'26" - 12'17") - monumentálna stavba v dedinke v Pyrenejách s 500 obyvateľmi slúžiaca z dôvodu rozdielneho rozchodu koľají ako prestupný a prekládkový bod železničného spojenia Španielska a Francúzska. Po páde jedného z mostov na francúzskej strane zostal v prevádzke už len španielsky úsek.
- geologické vedecké zariadenie, Rusko
- vojenská základňa v púšti, Kalifornia / Colorado, USA
- betónová chladiaca veža tepelnej elektrárne, Belgicko

D, P - Discovery , Prima: #03

súvisiace / similar to:
(žst. Canfranc, Španělsko)
Co číhá uvnitř (Legendární místa) (2019)
(žst. Canfranc, Španielsko)
Čo číha vovnútri (Legendárne miesta) (2019)
Canfranc, Španělsko - opuštěné velké nádraží (Obrovské stavitelské chyby) (2018)
(st. Canfranc, Spain)
What Lurks Within (Legendary Locations) (2019)
Canfranc, Spain - Abandoned Station (Massive Engineering Mistakes / Engineering Catastrophes) (2018)
14.02.2021 / 16.45 - 17.25
ČT 1

Opakovanie:
17.02.2021 / 10.50 - 11.30
ČT 1

Alfons Karásek v lázních
( 20190131a, RLW, OO/MN9, CZ )
1971
Miloš Kopecký, Jaroslava Adamová, Jiřina Bohdalová, Vlastimil Brodský, Věra Ferbasová, Iva Janžurová, Alena Karešová, Jaroslav Kepka, Viktor Maurer, Vladimír Menšík, Helena Růžičková, Ela Šárková, Bohumil Šmída, Edita Štaubertová, Václav Trégl, Stella Zázvorková, Zdeněk Podskalský st.
37'27"
04.11.2018 / 17:45
ČT 1
13.08.2017 / 16:50
ČT 1
14.02.2016 / 15:15
ČT 1
21.02.2015 / 08:30
ČT 1
železniční část, CZ:
00'00" - 02'57"
Komedie / Muzikál
Československo
Režie: Zdeněk Podskalský st.

Miloš Kopecký v roli neodolatelného miláčka žen ve druhém dílu volného cyklu hudebních komedií.
Bývalého neodolatelného svůdníka Alfonse Karáska (M. Kopecký) vypravila manželka do lázní, aby si tam spravil náladu a nervy, a dokonce by si tam mohl najít i nějakou přechodnou známost. Jenže Alfons tentokrát nemá na zálety ani pomyšlení. O to víc se na něj v lázních ženy lepí. Zdá se, že jim nelze uniknout. Situace se ještě víc zkomplikuje po příjezdu mladé dámy (I. Janžurová), jejíž manžel (V. Menšík) je mimořádně žárlivý. Navíc v městě řádí sňatkový podvodník (V. Brodský), který je známý tím, že používá převleky. Bohužel, aby ženám unikl, začne se převlékat i Alfons Karásek. A příběh s pomocí známých melodií graduje...
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )

súvisiace (so železnicou)/ similar (with Railway):
Sedm žen Alfonse Karáska (1967)
To byla svatba, strýčku (1976, železniční část: ne)
Poslední leč Alfonse Karáska (1987, železniční část: ne)

14.02.2021 / 16:35 - 18.40
AMC

Opakovanie:
17.02.2021 / 11:30 - 13.35
AMC
19.02.2021 / 09:30 - 11.35
AMC

3:10 vlak do Yumy
3:10 to Yuma
( 20061125a, vobO, CZ )
2007 Russell Crowe, Christian Bale, Ben Foster, Logan Lerman, Dallas Roberts, Alan Tudyk, Vinessa Shaw, Peter Fonda, Gretchen Mol, Johnny Whitworth, Luke Wilson, Kevin Durand
118'
22.06.2020 / 20.10
AMC
10.11.2015 / 02.00
Film +
15.01.2011 / 21:00
ČT 1
Upútavka EN
on-line (CZ)
Western / Dráma / Akcný / Krimi
USA
Režie: James Mangold

Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10...
-------------------
Ben Wade (Russell Crowe) je asi najhľadanejší zločinec divokého západu, ktorý má na svedomí už viac ako 20 prepadnutí. Dan Evans (Christian Bale) je chudobný rančer, ktorý má jednu nohu drevenú, dlhy ktoré nemôže splatiť a navyše chcú cez jeho pozemok postaviť železnicu. Stretnú sa pri Wadeovom poslednom prepade, ktorého je Dan svedkom. Keď Wadea chytia, Dan sa rozhodne, že ho bude sprevádzať spolu s niekoľkými ďalšími mužmi do mesta Contention, odkiaľ 15:10 odchádza vlak do väzenia Yuma. Nebude to však jednoduchá cesta, keďže sú im za pätami Wadeovi kumpáni, rozhodnutí ho za každú cenu oslobodiť. Film je remakeom rovnomenného filmu s Glennom Fordom a Van Heflinom z r. 1957 .
( fdb.cz , csfd.cz , 310toyumathefilm.com , imdb.com )
14.02.2021 / 16:35 - 18.15
STV 1

Opakovanie:
15.02.2021 / 00:25 - 02.00
STV 1

Smprichádza v daždi
Smrt přichází v dešti
Death Comes in the Rain
()
1965
Ladislav Chudík, Zdena Grúberová, Ivan Mistrík, Viliam Polónyi, Mikuláš Huba, Miriam Hynková, Viera Strnisková, František Dibarbora, František Zvarík, Eva Poláková, Jan Bobek, Emil Horváth st., Viliam Záborský, Viera Časnochová, Eva Krížiková, Anna Grissová, Jozef Hanúsek, Slávo Zahradník, Božena Slabejová, František Desset
96'
10.02.2019 / 16:40
STV 1
15.01.2017 / 15:20
STV 1
železničná časť, SK *:
??? 23'54" - 24'52"
Krimi
Československo
Režie: Andrej Lettrich

Dvojica vyšetrovateľov, kapitán Jakubec (LADISLAV CHUDÍK) a poručík Michalko (VILIAM POLÓNYI), vyšetrujú záhadnú vraždu ženy. Ani jeden zo štyroch podozrivých páchateľov však nemá pre vraždu pravdepodobný motív...
Režisérovi Andrejovi Lettrichovi a scenáristovi Jozefovi A. Tallovi sa v 60. rokoch podarilo presadiť v Štúdiu hraných filmov koncepciu tzv. diváckych filmov. Najmä Tallo razantne presadzoval tento trend, čo sa mu podarilo najprv vo vlastnom filme Muž, ktorý sa nevrátil a neskôr ako scenárista priviedol na svet dvojicu vyšetrovateľov, ktorá vystupovala v trilógii kriminálnych filmov. Najprv sa objavili v snímke Smrť prichádza v daždi, roku 1966 pokračovali v snímke Vrah zo záhrobia a posledný raz sa vrátili vo Volaní démonov z roku 1967. Jakubec (Ladislav Chudík) na plátne využíva svoje sivé mozgové bunky, poručík Michalko (Viliam Polónyi) je komicky nechápavým typom. Slovenská variácia osvedčeného holmesovsko-watsonovského modelu púta najmä svojskou Polónyiho komikou. Tvorcovia väčšmi ako na akčnosť a jasný konflikt sa sústredili na žánrovú psychologizujúcu drobnokresbu, ktorá dala ich filmom charakter konverzačných drám. Lettrichovo rozprávanie stavia na drobných ľudských nedostatkoch, film nekritizuje systém, hovorí o prirodzených a nadčasových ľudských chybách chamtivosti, strachu či lakomstve. Osou celého filmu je vypátranie vraha, zavádzania či klamanie diváka a stupňovanie napätia. Nie je dôležité, aby sa divák zaoberal vážnymi existenčnými otázkami, podstatné je, aby kombinoval, hádal, špekuloval nad tým, kto zabíjal. Autori pritom ponúkajú dostatok falošných stôp, aby udržali diváka v napätí a neistote, aby bol záverečný okamih skutočne momentom prekvapenia, a nie vopred jasným riešením celej hádanky.
* Železničná stanica Bratislava-Nové Mesto
( fdb.cz , csfd.cz , skcinema.sk , rtvs.sk , ceskatelevize.cz , filmovamista.cz , imdb.com )
14.02.2021 / 12:00 - 13.30
ČS Film
U nás v Kocourkově
Bei uns in Krähwinkel
At Home in Kocourkov
( 20160903a, RLW, MN9 )
1934
Jan Werich, Jindřich Plachta, Václav Trégl, Zdeňka Baldová, Ladislav Pešek, Jaroslav Vojta, Hermína Vojtová, Maria Tauberová, Světla Svozilová, Jaroslav Marvan, Stanislav Neumann, Jaroslav Průcha, Jan Richter, František Černý, František Filipovský, Emanuel Hříbal, Ferdinand Jarkovský, Václav Piskáček, F. X. Mlejnek, Jaroslav Bráška, Zdenka Hatláková, Bohuš Záhorský, Věkoslav Satoria, Iža Lechnýřová, Vladimír Štros, Václav Mlčkovský
87'
01.01.2021 / 10.15
ČS Film
07.02.2015 / 15.10
ČT 1
28.09.2007 / 12:05
Prima
železniční část:
30'34" - 41'11"
Komedie
Československo
Režie: Miroslav Cikán

Na slavnostně vyzdobeném kocourkovském nádraží čekají napjatí obyvatelé na příjezd významného hosta, syna pytláka Jalovce, který odešel před lety do ciziny a tam se proslavil. Omylem však za něj považují uprchlého trestance č. 1313, takto Ferdinanda Kaplana, který se po útěku převlékl do civilních šatů. Zpočátku je sice slavnostním uvítáním poněkud překvapen, ale pak se rozhodne využít příležitosti a velmi rychle se vpraví do nové role. Když je zanedlouho po svém příjezdu zvolen starostou začnou se brzy díky jeho neodolatelné výmluvnosti dít v Kocourkově věci nevídané, většinou s cílem přilákat do města zástupy turistů...
( fdb.cz , csfd.cz , filmovamista.cz , imdb.com )
14.02.2021 / 10:10 - 11.55
Filmbox+
prava za pokladem
Mandie a poklad Čerokíů
Mandie and the Cherokee Treasure
( 20161109a, RLW, MN9/OO, CZ )
( 20171105a, RLW, MN9, CZ )
2010
Lexi Johnson, Hayley Mills, William Smith Yelton
102'
22.03.2020 / 14.10
Filmbox+
02.01.2015 / 09:30
Barrandov
28.01.2012 / 22:55
Barrandov
železniční část (CZ):
04'37" - 05'19"
14'18" - 34'50"
Rodinný / Dobrodružný / Mysteriózní / Akční
USA
Režie: Joy Chapman

Když strýc John zakáže Mandie, aby se připojila k jeho nebezpečné cestě, rozhodne se mladá dáma a její nově nalezená matka vzít věci do svých rukou. Se svými přáteli se vydají na dobrodružnou cestu vlakem. Velké dobrodružství začíná, když přemůžou zlého spiklence a najdou odvahu čelit tajemství ztracené Antler. jeskyně. Nicméně pro Mandie nastane nejtěžší úkol, když bude stát tváří tvář jedné osobě, se kterou se nikdy nechtěla setkat...
( fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , imdb.com )
14.02.2021 / 09.50 - 13.00
Markíza
Harry Potter 6 a Polovičný princ
Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter and the Half-Blood Prince
(
20090818a, MN9, SK )
2009 Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman, Tom Felton, Jim Broadbent, Helena Bonham Carter, Michael Gambon, Warwick Davis, Maggie Smith, David Thewlis, Helen McCrory, Mark Williams, Robbie Coltrane, Natalia Tena, Evanna Lynch, Julie Walters, Matthew Lewis, Bonnie Wright, Geraldine Somerville, Robert Knox, Anna Shaffer, Georgina Leonidas, Isabella Laughland, Louis Cordice, Jessie Cave, Scarlett Byrne, Freddie Stroma, Hero Fiennes - Tiffin, James Phelps, Oliver Phelps, David Bradley, Frank Dillane
147'
12.02.2021 / 20.30
Markíza
25.01.2020 / 20.30
Markíza
18.02.2017 / 15.10
Markíza
03.03.2012 / 20:15
Markíza
železničná časť :
002'42"-004'53"
021'32"-026'24"
069'34"-070'53"
Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní / Romantický
Velká Británie / USA
Režie: David Yates

Povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta působí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlů, tak ve světě kouzelníků a Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Harry má podezření, že nebezpečí je přímo v Bradavicích, ale Brumbál se soustředí na přípravu na poslední bitvu, která se rychle blíží. Potřebuje, aby mu Harry pomohl odkrýt důležitý klíč, který vede k rozuzlení Voldemortovy obrany – rozhodující informaci ale zná jen bývalý bradavický profesor Horác Křiklan. Vědom si toho přiměje Brumbál svého starého kolegu, aby se vrátil na své staré místo, a slíbí mu vyšší plat, větší kancelář a navíc možnost učit slavného Harryho Pottera.Mezitím útočí na studenty ještě úplně jiný nepřítel – teenagerovské hormony. Harryho dlouhodobé přátelství s Ginny Weasleyovou přerůstá v hlubší city, ale v cestě stojí její přítel, Dean Thomas, a to nemluvě o jejím velkém bratru Ronovi. Jenže Ron má svých starostí dost s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetří svou láskou k němu a Hermiona v ústraní žárlí, ale je rozhodnuta neprojevit své city za žádnou cenu. A k tomu všemu ještě čokolády napuštěné nápojem lásky, které skončí ve špatných rukách a všechno naprosto změní.Romantika všude vzkvétá, ale jeden ze studentů zůstává od toho všeho stranou, neboť má v hlavě úplně jiné věci. Je rozhodnut vystoupit z davu a zanechat po sobě stopu, byť temnou. Láska je sice ve vzduchu, ale tragédie se blíží a ani Bradavice už nikdy nebudou takové, jaké bývaly.
( fdb.cz , csfd.cz , markiza.sk , imdb.com )

súvisiace:
Harry Potter 1 a Kameň mudrcov (2001)
Harry Potter 2 a tajomná komnata (2002)
Harry Potter 3 a väzeň z Azkabanu (2004)
Harry Potter 4 a Ohnivá čaša (2005)
Harry Potter 5 a Fénixov rád (2007)
Harry Potter 7 a Dary smrti - 1. (2010)
Harry Potter 8 a Dary smrti - 2 (2011)

14.02.2021 / 09.25 - 10.15
Viasat Explore

Opakovanie:
17.02.2021 / 20.55 - 21.45
Viasat Explore
20.02.2021 / 09.55 - 10.45
Viasat Explore

stavba obrov
Výstavba obrů
Building Giants

04 #06 (02 #14, VstE): High-Speed Train
[bez CZ názvu]
()
2020

04 #06 (02 #14, VSTE) Velaro TR
45'11"
10.02.2021 / 21.45
Viasat Explore
Dokumentární
Velká Británie

Tento mimořádný seriál představuje jedinečné vynálezy, které umožnily výstavbu rekordních superstaveb od nejdelších tunelů na světě po nejrušnější metra a největší lodě, a ukáže vám, jak fungují.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com , windfallfilms.com )

V Nemecku 2200 silných tímov dizajnérov, mechanikov a inžinierov súťaží s výstavbou 19 úplne nových, vysokorýchlostných vlakov osobnej dopravy, ktoré by spôsobili revolúciu v starnúcich železniciach v Turecku.
Aby mohol byť zostrojený najmodernejší vlak, musí tím vyrobiť a vytvarovať 450 ton hliníka a ocele, aby vytvoril jeho rám a nainštaloval ohromujúcich 35 000 jednotlivých častí - to všetko len za 12 týždňov. Keď budú inžinieri pripravení, dajú každý z nových vlakov na jazdu na špeciálne navrhnutej 30 kilometrov dlhej testovacej trati, čím vlak posunú na maximum v sérii kritických vysokorýchlostných testov. Po dokončení sa Velaro Turkey stane jedným z najrýchlejších vysokorýchlostných vlakov na svete a transformuje cestovanie po Turecku pre ďalšie generácie.

( windfallfilms.com , imdb.com )
           
            Na začiatok strany
Sobota
14.02.2021 / 03.10 - 06.00
Markíza
Sherlock Holmes 2: Hra tieňov
Sherlock Holmes: Hra stínů
Sherlock Holmes: Game of Shadows
()
2011
Robert Downey Jr., Jude Law, Noomi Rapace, Stephen Fry, Jared Harris, Kelly Reilly, Rachel McAdams, Eddie Marsan, Geraldine James, Gilles Lellouche, Paul Anderson, William Houston, Vladimír Furdík, Clive Russell, Affif Ben Badra, Fatima Adoum, Jack Laskey
123'
11.02.2021 / 20.15
Dajto
17.04.2019 / 20.15
Dajto
16.03.2014 / 20:30
Markíza
RLW:
38'30" - 48'22"
83'25" - 92'31"
Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller
USA
Režie: Guy Ritchie

Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek - profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi nejen vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s naprosto chybějícím pocitem svědomí mu vlastně může pomoci slavného detektiva předstihnout. Když najdou rakouského korunního prince mrtvého, podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade (Eddie Marsan), to vypadá na sebevraždu. Ale Sherlock Holmes usuzuje, že princ se stal obětí vraždy, která je navíc pouze kouskem větší a daleko a zlověstnější záhady, kterou zkonstruoval profesor Moriarty. Při výkonu služby spojené se zábavou Holmes najde stopu v podzemním pánském klubu, kde Holmes spolu se svým bratrem Mycroftem Holmesem (Stephen Fry) zapíjejí poslední noc svobody Dr. Watsona. Právě tady se Holmes seznámí se Sim (Noomi Rapace), cikánskou kartářkou, která vidí víc, než prozrazuje. Vyšetřování se stává ještě nebezpečnějším, když se Holmes, Watson a Sim dostávají na starý kontinent. Prohnaný Moriarty je pořád o krok napřed a spřádá sítě smrti a zkázy. Všechno je součástí většího plánu, který, pokud vyjde, změní celé dějiny.
( fdb.cz , csfd.cz , markiza.sk , imdb.com )
13.02.2021 / 21.45 - 23.20
AXN

Opakovanie:
14.02.2021 / 23.30 - 00.50
AXN

Muži v čiernom II
Muži v černém 2
Men in Black II
MIB 2
MIIB
( 20200111a, RLW, CZ )
2002 Tommy Lee Jones, Will Smith, Rosario Dawson, Lara Flynn Boyle, Johnny Knoxville, Rip Torn, Tony Shalhoub, Patrick Warburton, David Cross, Michael Bailey Smith, Michael Jackson, Nick Cannon, Doug Jones, Peter Graves, Barry Sonnenfeld, Matthew McGrory, Richard Pearson, Derek Mears, Darrell Foster, Martin Klebba, Derek Cecil, Kevin Grevioux, Brian Steele, Rick Baker, Thomas Rosales Jr., Rick Avery, Jeremy Howard, Martha Stewart, Jack Kehler, Peter Spellos, Richard Pearson, Gene LeBell, Joel McKinnon Miller, Mark Steger, Lenny Venito, Mary Stein, Ernie Grunwald
88' 26.06.2020 / 22:40
AXN
22.06.2019 / 10:30
Markíza
04.06.2016 / 10:50
Markíza
27.03.2010 / 16:40
Markíza
železniční část (CZ):
06'22" - 10'42" M
49'37" - 52'00"
76'29" - 46"
Komedie, akční, science fiction, USA
Réžia: Barry Sonnenfeld

Svetu hrozí nová intergalaktická katastrofa, a tak nastal čas, aby sa agenti Jay a Kay opäť... Obliekli do čierneho!
Sú to už štyri roky, čo tajní vládni agenti Kay a Jay odvrátili hrozbu intergalaktickej katastrofy obrovských rozmerov. Kay sa medzičasom po vymazaní spomienok pod menom Kevin Brown vrátil do bežného života a Jay i naďalej pracuje pre MIB - bohato dotovanú, neoficiálnu vládnu agentúru, ktorá reguluje mimozemský život na našej planéte. V priebehu vyšetrovania zdanlivo rutinnej záležitosti Jay odhalí diabolský plán, zosnovaný nepriateľskou kylothianskou potvorou Serleenou, ktorá sa maskuje vizážou zvodnej modelky. Keď Serleena vezme ako rukojemníkov celú budovu MIB, zostáva iba jediná osoba, na ktorú sa môže Jay obrátiť - jeho bývalý partner. Nastáva boj s časom a počas neho musí Jay presvedčiť Kaya, ktorý stratil všetky spomienky na svoju kariéru pri MIB a zároveň je jediným žijúcim človekom s vedomosťami potrebnými na záchranu galaxie, aby sa opäť pridal k MIB. Inak sa Zem stane obeťou totálnej deštrukcie.
------------------
Komedie o mužích, kteří střeží, aby návštěvníci z vesmíru, kteří v utajení žijí mezi námi na Zemi, byli jen slušní "lidé" - získává své pokračování. Na palubě jsou všechny hvězdy týmu, který udělal úspěch snímku v roce 1997. Ten vycházel z populárních komiksových sešitů od Marvel Comics. V roli agenta Jay se setkáme opět s Willem Smithem, agenta Kay si zopakuje Tommy Lee Jones, větší prostor by měla získat Elle, kterou hraje Linda Fiorentino. Půjde znovu o sci-fi komedii, vybavenou nejmodernějšími triky. Děj by se měl odehrávat kolem intergalaktické války a zavést agenty také mimo rodnou planetu. Začátek natáčení a především práce trikových specialistů však bude rovněž ovlivněn možnou hollywoodskou stávkou.
Když se v roce 1997 film Muži v černém dočkal enormního diváckého ohlasu a zastínil i předem favorizované hity jako Jurský Park 2: Ztracený svět nebo Batman a Robin, filmoví analytici byli v šoku. "Možná bychom se opět mohli proplížit pod radarem," spekuluje režisér Barry Sonnenfeld. "Nevychází třeba další pokračování Hvězdných válek?" Nejenže se snímek Muži v černém nečekaně stal velkým hitem, ale také představil světu některé stylové prvky, které si brzy našly svou cestu do světa módy. "Vždycky jsem si myslel, že děláme takový malý snímek s hromadou kouře a zrcadel, které měly diváka přesvědčit, že je v něm nějaký sci-fi prvek," pokračuje režisér. "Film ale slavil velký úspěch a během týdne se v novinách objevily další tři filmové reklamy, ve kterých nosili herci sluneční brýle. A Willova písnička se hrála všude, kam jste strčili nos. Bylo fajn, jak znenadání se film dostal do obecného povědomí."
Na konci prvního dílu Mužů v černém byl agent Kay na své vlastní přání zbaven všech vzpomínek na kariéru u MIB a z agentury odešel. Opětovné shledání této dvojice agentů bylo ale vždy velmi důležitou součástí představ o dalším pokračování. "Na začátku příběhu druhého dílu si Tommy a Will navzájem vymění své role. Zatímco byl Tommy pryč, Will se postupně stal vrchním agentem v MIB. V okamžiku, kdy se Tommy vrací, nastává komická situace - Will se musí vyrovnat se svým starým učitelem, který se navrací do jeho života a znovu se k němu chová jako k dítěti. Tímto způsobem film Muži v černém II přejímá stěžejní prvky svého předchůdce a zároveň volí nový a neotřelý přístup," podotýká producentka Laurie MacDonald.
"Už od začátku jsme věděli, že v závěru prvního dílu podstoupí Tommy neuralizaci (výmaz paměti) a že pokud budeme mít to štěstí točit druhý díl, budeme muset vyřešit problém, jak jej dostat zpátky do děje," vysvětluje producent Walter F. Parkes. "Problém tedy tkvěl v tom, jak zkonstruovat příběh, který s tím počítá, a zapojit Tommyho rychle zpátky do akce."
"Stejně jako u Laurela a Hardyho, Burnse a Allena a všech ostatních komediálních dvojic je i zde jeden z aktérů ten tichý a méně nápadný a druhý ten výrazný a hlučný," říká Sonnenfeld. "Zatímco Tommy Lee Jones hraje toho tiššího, Will ztvárnil hlučnější část dua. Jedním z nejtěžších úkolů při plánování druhého dílu bylo vyřešení problému, jak obě postavy co nejrychleji opět sblížit, protože komičnost jejich vzájemné interakce je jedním z nejdůležitějších prvků filmu." "Poté, co jsme první dva týdny natáčeli v New Yorku pouze s Willem, konečně došlo na scénu, ve které se poprvé objevují oba aktéři. Když jsme skončili, Will se na mě usmál a řekl: 'Kay dělá Jaye.' Myslel to tak, že bez Tommyho postavy není ani Willova postava. Dohromady tvoří nedělitelný celek." Will Smith se znovu vrací do role agenta Jaye, kterou po obrovském úspěchu filmu Den nezávislosti ještě více upevnil své renomé komediálního akčního herce. "Myslím si, že celý nápad natočit film o vládní organizaci, která monitoruje a reguluje mimozemský život na naší planetě, má něco do sebe," říká Smith. "Existence této organizace vlastně vysvětluje spoustu věcí, o kterých se lidé často dohadují - například proč je Regis tak úspěšný? Zničehonic se objevil a hned je největší televizní hvězdou... 'Jakto?' můžete se zeptat sami sebe. Odpověď samozřejmě zní: 'protože není z této planety'. Muži v černém tak vlastně vysvětlují spoustu věcí."
Zatímco agentu Jayovi připadá existence tajné organizace monitorující mimozemský život zcela logická, Kay se k situaci staví značně nechápavě. "Co se týče jeho práce na poštovním úřadě, nešli jsme do žádných velkých detailů," říká o Kayovi jeho představitel Tommy Lee Jones. "Ale už na první pohled je jasné, že není úplně spokojen. Je sice dobrý pošťák a lidé z jeho města jej mají rádi, ale on sám není stoprocentně šťastný. Popravdě řečeno - já sám jsem nikdy neuralizován nebyl, ale předpokládám, že po této proceduře má člověk pocit, že mu něco chybí." Kay samozřejmě podvědomě postrádá akci, na kterou byl zvyklý. Šéf MIB proto posílá agenta Jaye, aby situaci napravil. "Zed ví všechno o veškerém dění v organizaci, takže když mu Jay vysvětlí, co se stalo, má velmi jasnou představu, kdo má v této záležitosti prsty a co tím sleduje. V celé mozaice však chybí jeden střípek a ten dostane Jay za úkol doplnit," říká představitel Zeda Rip Torn. Onen chybějící střípek je ovšem v hlavě agenta Kaye, který postrádá svou paměť. Situaci navíc komplikuje něco, co ve svém životě postrádá Jay.
Jednou z věcí, které v životech agentů MIB chybí, je přátelství. Je to osamělá práce, ve které vám dělá společnost pouze váš partner - a díky tomu, že stále neuralizujete lidi, kteří s vámi spolupracují, se stává ještě osamělejší. Než si ale Jay uvědomí, že bude znovu pracovat se svým starým partnerem, poruší stanovená pravidla a dovolí obyčejnému člověku, aby se stal jeho přítelem. "Když se Jay setká s Laurou, je její krásou očarován a pod vlivem sympatií porušuje pravidla organizace, podle nichž musí být každý svědek výskytu mimozemšťanů neuralizován. To ale Jay udělat nechce, protože si přeje, aby si jej Laura zapamatovala," vysvětluje Will Smith. "Myslím, že se o mě začne zajímat díky mé reakci na bláznivé věci, kterých jsem byla svědkem. Film začíná tím, že se vyznává ze své osamělosti a touží po někom, s kým by mohl navázat dlouhodobý vztah. A když vidí, že nejsem vyděšená z toho, jak před mýma očima mluví psi a lidi se mění v mořské hvězdice, řekne si: 'tohle je možná člověk, se kterým bych se mohl seznámit´," vysvětluje představitelka Laury Rosario Dawson. Někdo, koho by Jay raději neznal a Kay, jak se ukáže, naopak zná až moc dobře, je zákeřná nestvůra Serleena. "Když se poprvé objeví, vypadá jako kombinace artyčoku a medúzy," vysvětluje Sonnenfeld. "Vzápětí se ale promění v sexy modelku, kterou hraje Lara Flynn Boyle. Spolupráce s Larou byla učiněným potěšením, její styl hraní mi velmi vyhovuje. Ve filmu je zcela dokonale sarkastická."
Pro Laru byla nabídka hrát ničemnou mimozemšťanku ve velkém filmu skvělou profesní příležitostí. "Když jsem dostala tuto nabídku, řekla jsem si: 'skvělé, takže budu hrát marťana ve velkém filmu´, ale vlastně jsem ani netušila, co to bude ve skutečnosti znamenat," říká Lara Flynn Boyle. "Byla jsem velkou obdivovatelkou prvního dílu. Věděla jsem, že Will je velice příjemný člověk a že mají s Tommym ten osvědčený recept na komické vyznění jejich společného hraní. Ani v nejmenším jsem ale netušila, kolik legrace si při natáčení s Barrym a jeho štábem užiju." Tommy Lee Jones, který je znám převážně pro své role ve vážných snímcích, vnáší do filmu element, díky němuž vyznívá působení ústřední dvojice natolik komicky. "Nemám vůbec žádný smysl pro humor," prohlašuje sám herec. "Měl jsem štěstí, protože moje značka byla obvykle hned vedle Willovy. Klíčem ke komickému vyznění mé postavy tedy bylo stát co možná nejblíže k Willu Smithovi a dělat to, co mi řekl režisér. Jak se zdá, tu a tam se mi to povedlo." "Jednou z nejpříjemnějších věcí na natáčení druhého dílu je fakt, že herci už předem znají svou postavu," zavírá debatu Sonnenfeld.
( fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , imdb.com , Wikipedia EN )
M - metro / subway
* New York Grand Central Terminal

súvisiace / connected to:
Men in Black 1 (1997)
Muži v čiernom 1 (1997)
13.02.2021 / 22.00 - 23.30
ČS Film
Radikálny rez
Radikální řez
Tod am Stadtrand
( 20190521a, OO/MN9, RLW, CZ/SK )
1983
Věra Vlčková, Ilja Racek, Bronislav Poloczek, Ľubomír Paulovič, Monika Žigová, Marián Labuda st., Karel Koloušek, Dalimil Klapka, Karel Šebesta, Václav Stýblo, Veronika Gajerová, Miroslav Hanuš, Otto Lackovič, Miloslav Homola, Josef Klíma, Jószef Ropog, Jan Kanyza, Dana Balounová, Vladimír Hrabánek, Július Farkaš
83'
09.01.2020 / 20.00
ČS Film
05.01.2019 / 18.00
ČS Film
01.03.2014 / 20:15
Prima Love
železniční část:
27'57" - 30'23"
uloz.to
Krimi
Československo
Režie: Dušan Klein

O romském prostředí a mentalitě nevzniklo u nás mnoho filmů. Některé se zabývaly převýchovou (Můj přítel Fabián), jiné zdůrazňovaly romantickou stránku v zobrazení tohoto etnika. Radikální řez si je zvolil jako barvitou kulisu pro kriminální příběh. Odehrává se v cikánské čtvrti jednoho okresního města, kde byl nalezen zavražděný syn tamního architekta, o němž bylo známo, že prosazoval zbourání nevyhovujících, zdevastovaných domů právě v oné oblasti. Vyšetřovatel se seznámí s půvabnou romskou dívkou a jejím prostřednictvím proniká do tajů této uzavřené a ne vždy pochopitelné komunity. Přiblížení odlišné mentality i zvyklostí však příliš připomíná turistické okouzlení exotickými mravy.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
13.02.2021 / 20.35 - 22.20
STV 2
Atentát
Assassination, The
()
1964
Radoslav Brzobohatý, Rudolf Jelínek, Ladislav Mrkvička, Luděk Munzar, Josef Vinklář, Siegfried Loyda, Harry Studt, Wolf Goette, Gerhard Rachold, Jiří Kodet, Vlastimil Čaněk, Jaroslav Dufek, Václav Kutheil, Pavel Molčík, Jiří Holý, Jaroslav Moučka, Petr Oliva, Jiří Vršťala, Vlasta Matulová, Vladimír Hlavatý, Oldřich Velen, Gustav Heverle, Miloš Vavruška, Eduard Dubský, Oldřich Lukeš, Ivo Foustka, Pavel Robin, Richard Záhorský, Ludmila Dyrová, Věra Kalenská, Milada Lukašovská, Pavel Bártl, Josef Trousílek, Miroslav Barták, Jiří Cimický, Alex Jandouš, Vladimír Navrátil, Karel Černoch, Jaroslav Ciboch, Arnošt Faltýnek, Otto Ševčík, Jan Neubert, Vladimír Machek, Jan Laibl, Jaroslav Krupař, Pavel Kvasnička, Křížek, Jiří Hein, Jindřich Chmela, Josef Šolc, Ladislav Gzela, Harald Halgardt, Jindřich Narenta
100'
05.01.2021 / 20:00
ČS Film
06.06.2020 / 20:35
STV 2
25.05.2017 / 20:00
ČT 2
08.05.2013 / 18:00
ČS Film
04.05.2009 / 21:30
JOJ +
RLW:
04'50" - 06'53"
06'54" - 07'17"
28'23" - 29'11"
45'02" - 41"
48'23" - 49'17"
63'57" - 64'11"
93'12" - 47"
Drama / Válečný / Historický / Thriller
Československo
Režie: Jiří Sequens st.

Film o dramatických událostech kolem útoku na jednoho z nejmocnějších mužů Třetí říše Reinharda Heydricha.
Od podzimu 1941 vládne nad okupovanými územími Čech a Moravy zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich. Jeho krutost vyvolává v zemi velkou nenávist. Exilová československá vláda ve Velké Británii proto na jaře 1942 vybere několik československých parašutistů a pověří je úkolem historického významu. Do rodné země se vydá několik dobře vycvičených paradesantních skupin. Jednu z nich vede nadporučík Král (Radoslav Brzobohatý). Jejich hlavní úkol je nebezpečný, ale jasný: provést atentát na Reinharda Heydricha. Koncem května 1942 se rotmistři Strnad (Rudolf Jelínek) a Vyskočil (Ladislav Mrkvička) připraví v ostré zatáčce v pražské Libni, kudy má projíždět Heydrich v otevřeném mercedesu. Přes potíže se zaseknutým samopalem se nakonec přece jen podaří Heydricha smrtelně zranit. Následují kruté represe, popravy nevinných a zběsilé pátrání po pachatelích...
Film Atentát natočil režisér Jiří Sequens jako pečlivou rekonstrukci událostí, díky nimž Spojenci a světová veřejnost uznali, že Československo s nacistickou okupací nesouhlasí a že jeho legitimní vládu tvoří exilový úřad prezidenta Edvarda Beneše. Provedení atentátu a následné události jsou ve filmu zachyceny věrně podle skutečnosti. Atentátníci ve filmu vystupují pod krycími jmény, která jim byla přidělena ve Velké Británii a na která zněly jejich falešné osobní doklady.
* Praha hlavní nádraží
* Danziger Straße 2, Berlín
* Smetanovo nábřeží 18, Praha-Staré Město
* V Holešovičkách 43, Praha-Libeň
( fdb.cz , csfd.cz , filmovamista.cz , sms.cz , imdb.com )
13.02.2021 / 20.05 - 21.05
ČT 3
Bylo nás pět

#06:
Cesta do Indie a zpět
()
1994 Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach, Barbora Srncová, Gabriela Wilhelmová, Valentina Thielová, Lenka Termerová, Ljuba Krbová, Naďa Konvalinková, Jiřina Jirásková, Jana Kimlová, Marie Durnová, Nela Boudová, Jana Altmannová, Pavel Zedníček, Oldřich Vízner, Bohumil Vávra, Václav Vydra nejml., Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Karel Smyczek, Josef Šebek, Raoul Schránil, Václav Postránecký, Jiří Pecha, Petr Nárožný, Jiří Datel Novotný, Miroslav Moravec, Jiří Langmajer, Otto Lackovič, Rostislav Kuba, Lubomír Kostelka, Vladimír Javorský, Ladislav Gerendáš, Petr Brukner, Michal Pospíšil, Stanislav Zindulka, Jan Hraběta, Jan Bonaventura, Jiří Kodeš, Jiří Němeček, Josef Žluťák Hrubý, Bořík Procházka, Bořivoj Penc, Josef Kubíček, Otto Rošetzký, Zdeněk Wronský, Antonín Bubeník, Petr Hanus, Roman Hemala, Ludmila Zábršová-Molínová, Peter Kršák, Kateřina Daňková, Alexander Hemala, Jaroslav Satoranský, Lukáš Rumlena, Michal Kozelka, Vojtěch Oulický, Jiří Nový, Pavel Hejný, Karel Čáslavský, Petr Smyczek, Jana Radojčičová, Karolína Sochorová
6 x 60' - 61'

#06
12.01. - 16.02.2020
ČT 1
09.11. - 14.12.2014
ČT 1
30.11.2007 - 04.01.2008
ČT 1
RLW*:
28'04" - 57"
Komedie
Česko
Režie: Karel Smyczek

Seriál na motivy Poláčkovy prózy s prvorepublikovou atmosférou jednoho malého městečka s jejími dobrosrdečnými, zábavnými, ale i závistivými, pomlouvačnými a mnohdy komickými obyvateli. Svět viděný očima Péti, žáka čtvrté třídy líčí rodinu – maminku s její vždy láskyplně otevřenou náručí, přísného, leč spravedlivě trestajícího tatínka, i chytrého bratra Láďu. Především je to ale svět plný dobrodružství a rošťáren Péti a jeho čtyř kamarádů...
( fdb.cz , csfd.cz , ceskatelevize.cz , filmovamista.cz , imdb.com )

Kluci se rozhodnou, že si ochočí vosy. Při snaze vykopat jejich hnízdo ale skončí poštípaní v rybníce. Petr si z dobrodružství přinese rýmu a zápal plic. V horečkách prožívá příběh, v němž je Evička unesena do Indie a nerozlučná pětice se ji vypraví zachránit. Ale dříve než Péťa zjistí, proč se má Evička v jeho snu vdát za Pepka Zilvara, uzdraví se. Z porodnice se vrací paní Bajzová s Mančinkou. Petr je šťastný: je jich doma víc a tak si běží hrát s kamarády. Naposled vidíme pětici kluků, jak odbíhá vstříc dalšímu dobrodružství – životu.
* "vlakové" halucinace
( fdb.cz , csfd.cz , ceskatelevize.cz , filmovamista.cz , imdb.com )
13.02.2021 / 18.30 - 19.20
Viasat Explore

Opakovanie:
14.02.2021 / 09.25 - 10.15
Viasat Explore
17.02.2021 / 20.55 - 21.45
Viasat Explore
20.02.2021 / 09.55 - 10.45
Viasat Explore

stavba obrov
Výstavba obrů
Building Giants

04 #06 (02 #14, VstE): High-Speed Train
[bez CZ názvu]
()
2020

04 #06 (02 #14, VSTE) Velaro TR
45'11"
10.02.2021 / 21.45
Viasat Explore
Dokumentární
Velká Británie

Tento mimořádný seriál představuje jedinečné vynálezy, které umožnily výstavbu rekordních superstaveb od nejdelších tunelů na světě po nejrušnější metra a největší lodě, a ukáže vám, jak fungují.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com , windfallfilms.com )

V Nemecku 2200 silných tímov dizajnérov, mechanikov a inžinierov súťaží s výstavbou 19 úplne nových, vysokorýchlostných vlakov osobnej dopravy, ktoré by spôsobili revolúciu v starnúcich železniciach v Turecku.
Aby mohol byť zostrojený najmodernejší vlak, musí tím vyrobiť a vytvarovať 450 ton hliníka a ocele, aby vytvoril jeho rám a nainštaloval ohromujúcich 35 000 jednotlivých častí - to všetko len za 12 týždňov. Keď budú inžinieri pripravení, dajú každý z nových vlakov na jazdu na špeciálne navrhnutej 30 kilometrov dlhej testovacej trati, čím vlak posunú na maximum v sérii kritických vysokorýchlostných testov. Po dokončení sa Velaro Turkey stane jedným z najrýchlejších vysokorýchlostných vlakov na svete a transformuje cestovanie po Turecku pre ďalšie generácie.

( windfallfilms.com , imdb.com )
13.02.2021 / 18.10 - 20.00
AXN

Opakovanie:
19.02.2021 / 20.30 - 22.00
AMC
21.02.2021 / 16.10 - 17.50
AMC

xXx: Nová dimenzia / xXx 2
xXx: Nová dimenze / xXx 2
xXx: State of the Union / Next Level
(
20100202a, vobO, CZ )
2005 Ice Cube, Willem Dafoe, Samuel L. Jackson, Xzibit, Scott Speedman
100'57"
19.09.2020 / 20.00
AXN
17.04.2015 / 22.40
Markíza
30.05.2009 / 20:20
Markíza
železniční část, CZ:
76'11" - 87'59"
Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama
USA
Režie: Lee Tamahori

Na počátku akčního thrilleru xXx: Nová dimenze, který je pokračováním filmového hitu z roku 2002, se americké státní zřízení ocitá v dramatické situaci: o život populárního prezidenta usiluje radikální frakce, jejíž kořeny sahají do vysokých vládních kruhů, a budovu parlamentu rozechvívá sílící politické zemětřesení. Mezi anarchií a svobodou stojí pouze dva lidé: první z nich, Augustus Gibbons (SAMUEL L. JACKSON), právě přežil útok na utajovanou centrálu Národní bezpečnostní agentury a je na útěku. Ten druhý, absolvent výcviku u speciálních jednotek Darius Stone (ICE CUBE), sedí pod přísným dohledem ve vojenské věznici. Gibbons se znovu ocitá v situaci, kdy nutně potřebuje pomoc outsidera - a tentokrát je jeho mužem Stone. Nový agent xXx musí odhalit vzbouřence ve vlastních řadách a využít jediné možnosti, jak zažehnat hrozbu prvního státního převratu v dějinách Spojených států.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
13.02.2021 / 17.25 - 20.00
Prima MAX
Srdečné pozdravy z Ruska
From Russia with Love
( 20160826a, RLW, OO/exMN9, CZ )
1963
Sean Connery, Daniela Bianchi, Pedro Armendáriz, Lotte Lenya, Robert Shaw, Bernard Lee, Eunice Gayson, Walter Gotell, Francis De Wolff, Lois Maxwell, Aliza Gur, Martine Beswick, Vladek Sheybal, Desmond Llewelyn, Barbara Jefford, Anthony Dawson, Terence Young
115'
12.02.2021 / 20.00
Prima MAX
14.02.2020 / 20.00
Prima MAX
18.01.2015 / 20:00
ČT 2
15.09.2009 / 21:50
JOJ plus
železniční část, CZ:
63'34" - 95'06"
ulozto.sk
Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller
Velká Británie
Réžia: Terence Young

Ernst Blofeld, hlava organizace SPECTRE, touží po smrti Jamese Bonda. Nastraží na něj past, o které je přesvědčen, že jí agent 007 podlehne. Využije služeb čísla Tři své organizace - Rosy Klebbové - vysoké důstojnice KGB. Ta vyšle do akce jako návnadu svou agentku Taťánu Romanovovou. Romanovová má přesvědčit MI6, že se zamilovala do Jamese Bonda a je připravena zběhnout i s cenným dešifrovacím zařízením, pokud pro ni její hrdina přijede do Istanbulu. Romanovová nemá ani potuchy, že je nástrojem v rukách SPECTRu, jenž chce vyvolat spor mezi Brity a Rusy, prodat zařízení se ziskem zpět Sovětům a vlákat Bonda do smrtící pasti.
( ceskatelevize.cz , fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )

súvisiace (so železnicou)/ similar (with Railway):
(James Bond:)
Agent, ktorý ma miloval (1977)
(James Bond:)
Casino Royale (2006)
(James Bond:)
Die Another Day (2002)
(James Bond:)
Dnes neumieraj (2002)
(James Bond:)
GoldenEye (1995)
(James Bond:)
Chobotnička (1983)
(James Bond:)
Octopussy (1983)
(James Bond)
On Her Majesty's Secret Service (1969)
(James Bond:)
Skyfall (2012)
(James Bond:)
Spectre (2015)
(James Bond:)
Spy Who Loved Me (1977)
(James Bond:)
Špión, ktorý ma miloval (1977)
(James Bond:)
You Only Live Twice (1967)
(James Bond:)
V tajnej službe Jej veličenstva (1969)
(James Bond:)
Ve službách Jejího Veličenstva (1969)
(James Bond:)
View to a Kill, A (1985)
(James Bond:)
Vyhliadka na smrť (1985)
(James Bond:)
Vyhliadka na vraždu (1985)
(James Bond:)
Zlaté oko (1995)
(James Bond:)
Žiješ jenom dvakrát (1967)
(James Bond:)
Žiješ len dvakrát (1967)
13.02.2021 / 16.15 - 17.55
ČT 1
Hercule Poirot
09 #04:
Dolina
Poslední víkend
Hollow
( 20141014a , RLW, MN9, CZ )
2004 David Suchet, Jonathan Cake, Megan Doddsová, Claire Priceová, Caroline Martinová, Edward Hardwicke, Tom Georgeson, Jamie de Courcey, Lysette Anthonyová, Sarah Milesová, Edward Fox a další.
93'11"
10.02.2021 / 20.55
ČT 1
14.12.2019 / 15.40
STV 1
14.03.2017 / 21.40
ČT 1
11.10.2014 / 20:00
ČT 2
železniční část (CZ):
05'30" - 55" žzast. bez vozidiel
Ve venkovském sídle Ankatellových se setkává vyšší společnost, aby zde strávila příjemný víkend. Vzápětí dojde ale k vraždě doktora Christowa a na venkov přijíždí i detektiv Hercule Poirot...
Režie: Simon Langton

Už dlouho si Hercule Poirot přál strávit klidný víkend ve svém novém venkovském domku, tak půvabně zasazeném do anglické krajiny. A zdá se, že tentokrát se mu konečně jeho přání splní. A nejen to, bude mít dokonce příležitost těšit se z příjemné společnosti, která se schází v nedalekém sídle lady Angkatellové.
Mladá sochařka Henrietta Savernakeová přijímá ve svém ateliéru milence, doktora Johna Christowa. Domlouvají se, že se o víkendu uvidí na venkovském sídle sestřenice Lucy Angkatellové.
Tam se také skutečně sejdou spolu s Midge Hardcastleovou, vzdáleným bratrancem Lucy Edwardem a také Johnovou manželkou, tichou a zakřiknutou Gerdou, matkou dvou dětí. Shodou okolností je na večeři pozván i Poirot, který si nedávno v okolí koupil venkovský domek. Právě když chce Poirot po večeři odejít domů, nečekaně přijde Na začiatok stranydo domu slavná herečka Veronica Crayová, která si údajně přichází půjčit zápalky. Ihned se ukáže, že se s Johnem dobře zná. Před dvanácti lety byli zasnoubeni, Veronica ale potom odjela kvůli kariéře do Ameriky, zatímco John chtěl dokončit studia medicíny. Na půvabnou ženu ale nikdy nezapomněl. Veronica požádá Johna, aby ji doprovodil k domku, který si pronajala hned vedle Poirota. John se vrací do až ve tři hodiny ráno. I na druhý den ho Veronica dopisem zve k sobě a hovoří o svatbě. To ovšem John nemá nikterak v úmyslu a nakonec se ostře pohádají. John se v zamyšlení vrací k domu a na chvíli se zastaví u bazénu. A právě tam ho zastihne smrtelná kulka... Čímž se hosté lady Lucy - pochopitelně zcela neúmyslně - rozdělí na dvě skupiny: na oběť a na podezřelé. A bez Poirotovy pomoci inspektor Grange těžko vypátrá, čí ruka držela pistoli, jejíž kulka zabila doktora Johna Christowa.
( ceskatelevize.cz , fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , Wikipedia SK , agatha.cz , imdb.com )
13.02.2021 / 15.10 - 18.20
Markíza

Opakovanie:
14.02.2021 / 09.50 - 13.00
Markíza

Harry Potter 6 a Polovičný princ
Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter and the Half-Blood Prince
(
20090818a, MN9, SK )
2009 Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman, Tom Felton, Jim Broadbent, Helena Bonham Carter, Michael Gambon, Warwick Davis, Maggie Smith, David Thewlis, Helen McCrory, Mark Williams, Robbie Coltrane, Natalia Tena, Evanna Lynch, Julie Walters, Matthew Lewis, Bonnie Wright, Geraldine Somerville, Robert Knox, Anna Shaffer, Georgina Leonidas, Isabella Laughland, Louis Cordice, Jessie Cave, Scarlett Byrne, Freddie Stroma, Hero Fiennes - Tiffin, James Phelps, Oliver Phelps, David Bradley, Frank Dillane
147'
12.02.2021 / 20.30
Markíza
25.01.2020 / 20.30
Markíza
18.02.2017 / 15.10
Markíza
03.03.2012 / 20:15
Markíza
železničná časť :
002'42"-004'53"
021'32"-026'24"
069'34"-070'53"
Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní / Romantický
Velká Británie / USA
Režie: David Yates

Povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta působí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlů, tak ve světě kouzelníků a Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Harry má podezření, že nebezpečí je přímo v Bradavicích, ale Brumbál se soustředí na přípravu na poslední bitvu, která se rychle blíží. Potřebuje, aby mu Harry pomohl odkrýt důležitý klíč, který vede k rozuzlení Voldemortovy obrany – rozhodující informaci ale zná jen bývalý bradavický profesor Horác Křiklan. Vědom si toho přiměje Brumbál svého starého kolegu, aby se vrátil na své staré místo, a slíbí mu vyšší plat, větší kancelář a navíc možnost učit slavného Harryho Pottera.Mezitím útočí na studenty ještě úplně jiný nepřítel – teenagerovské hormony. Harryho dlouhodobé přátelství s Ginny Weasleyovou přerůstá v hlubší city, ale v cestě stojí její přítel, Dean Thomas, a to nemluvě o jejím velkém bratru Ronovi. Jenže Ron má svých starostí dost s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetří svou láskou k němu a Hermiona v ústraní žárlí, ale je rozhodnuta neprojevit své city za žádnou cenu. A k tomu všemu ještě čokolády napuštěné nápojem lásky, které skončí ve špatných rukách a všechno naprosto změní.Romantika všude vzkvétá, ale jeden ze studentů zůstává od toho všeho stranou, neboť má v hlavě úplně jiné věci. Je rozhodnut vystoupit z davu a zanechat po sobě stopu, byť temnou. Láska je sice ve vzduchu, ale tragédie se blíží a ani Bradavice už nikdy nebudou takové, jaké bývaly.
( fdb.cz , csfd.cz , markiza.sk , imdb.com )

súvisiace:
Harry Potter 1 a Kameň mudrcov (2001)
Harry Potter 2 a tajomná komnata (2002)
Harry Potter 3 a väzeň z Azkabanu (2004)
Harry Potter 4 a Ohnivá čaša (2005)
Harry Potter 5 a Fénixov rád (2007)
Harry Potter 7 a Dary smrti - 1. (2010)
Harry Potter 8 a Dary smrti - 2 (2011)

           
13.02.2021 / 14.26 - 15.14
Discovery Science
Opustené projekty
Opuštěné stavební projekty
Zapomenuté megastavby
Abandoned Engineering

02 #10 / 03 #02
Väzenie pod hladinou mora
Vězení pod hladinou moře
Zatopené estonské vězení
Underwater Prison
2018 Andrew Gough, Tom Ward
02 #10 / 03 #02 - Vazenie pod hladinou
( 20190521a, OO/MN9, RLW, SK )
43'49"
2018
05.08.2020 / 22.05
Prima Zoom
02.02.2019 / 08.30
Discovery


Některé z nejúžasnějších stavebních projektů na světě dnes leží v troskách. Jak je to možné? Seznámíme vás s příběhy neobyčejných lidí, kteří je původně navrhli i těch, jejichž vynalézavost a genialita mnohým z nich nyní dává nový život. Každá z těchto mimořádných staveb vypráví silný a působivý příběh. Tato řada se zaměřuje na ty nejpozoruhodnější příklady opuštěných stavebních projektů na světě, a zkoumá, jak a proč se stavěly a také finanční a společenské důsledky jejich selhání, jakož i jejich dopady na životní prostředí. Rovněž divákům přiblíží, jak z těchto trosek vzniká něco nádherného a užitečného. Některé opuštěné stavby totiž získaly nový život. Například nacistický rekreační komplex Prora v Německu, High Line v New Yorku, USS Oriskany na Floridě a dálnice Foreshore Freeway v jihoafrickém Kapském Městě. V této poučné řadě budete svědky znovuzrození těchto staveb.
( fdb.cz , csfd.cz , tvprogram.cz , iprima.cz , likeashot.tv , tcbmediarights.com , tvnz.co.nz , docuwiki.net , next-episode.net , imdb.com )

* TV Prima Zoom vysiela (3.7. - 16.10.2019) časti série 2 bez označenia čísla série, (29.07. - xxxx.2020) časti série 4 ako časti série 3 )

související / similar to:
Mysteries at the Museum (2010 - )
Opuštené projekty (2020 -)
Zašlapané projekty (2009)
Záhady múzeí (2010 - )

- [01'34"] Estónsko, väznica ZSSR Muru
- [11'14"] Blue Ridge Mountain, Virginia, USA, železničný tunel ( on-line, SK )
- [21'38"] Fínsko, Rajamäki, 2 obranné protiletecké veže Flak
- [33'42"] Španielsko, Almeria, El Cable Inglés / Anglické (železničné) mólo pre nakládku železnej rudy ( on-line, SK )
           
           
13.02.2021 / 09.10 - 09.55
Viasat Explore

Opakovanie:
18.02.2021 / 07.30 - 08.15
Viasat Explore

stavba obrov
Výstavba obrů
Building Giants

04 #02 / 03 #06i (02 #11, VstE):
Mega Metro odolné vůči zemětřesením
Earthquake Proof Mega Metro
L.A. Mega Rail (i)
()
2019
04 #02 / 03 #06 - L.A. Metro
44'26"
2019
20.01.2021 / 21.45
Viasat Explore
EN Trailer
Dokumentární
Velká Británie

Tento mimořádný seriál představuje jedinečné vynálezy, které umožnily výstavbu rekordních superstaveb od nejdelších tunelů na světě po nejrušnější metra a největší lodě, a ukáže vám, jak fungují.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com , windfallfilms.com )

Dopravní zácpy každý den zastaví provoz na dálnicích Los Angeles. Řešení? Zcela nové linky sítě metra odolné vůči zemětřesením po celém městě. Avšak postavit takový veřejný projekt, největší, o jaký se zde kdy pokusili, nebude snadné.
( imdb.com )
i - původní označení imdb: 03 #06: L.A. Mega Rail
           
            Na začiatok strany
Piatok
13.02.2021 / 04.15
Film +

Opakovanie:
16.02.2021 / 01.05
Film +

Temné zákutia
Temná zákoutí
Yards
()
2000
Mark Wahlberg, Joaquin Phoenix, Charlize Theron, James Caan, Ellen Burstyn, Faye Dunaway, Tony Musante, Victor Argo, Tomas Milian, David Zayas, John Tormey, Dan Grimaldi, Doug Sakmann, Domenick Lombardozzi, Maximiliano Hernández, Ron Brice, Anthony Gaudioso, Andy Signore, Victor Arnold, Gene Canfield, Joseph Ragno, Joe Lisi, Louis Guss, Jack O'Connell
111'
01.03.2020 / 01:05
Film +
08.10.2019 / 22:00
AMC
28.02.2018 / 00:45
Prima MAX
17.11.2012 / 21:00
Universal
14.08.2010 / 01:15
JOJ
on-line (RU)
Krimi / Drama / Thriller
USA
Režie: James Gray

Leo chce po návratu z vězení žít poklidně se svou rodinou a pracovat u strýce Franka. Potřebuje peníze a tak se spojí s partou kamaráda Willieho, který pro strýce vyřizuje jisté záležitosti (poškozování souprav metra konkurenční společnosti). Ale hned první noc vše dopadne špatně - někdo zabije muže a Leo zbije policistu, který ho identifikuje. Leo se brání obvinění z vraždy a požádá strýce o pomoc. Kdo ale zabíjel? Pomůže mu Frank, nebo bude chránit vlastní kůži? Neví víc než dává najevo? Když bude Leo mlčet, obviní ho z vraždy. Když promluví, půjdou do vězení jeho kamarádi. Ale kde byl Willie v době vraždy? Chce snad podplatit policistu, aby svědčil falešně?
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
13.02.2021 / 03.45 - 04.35
Spektrum
Neuveriteľné železnice
Neuvěřitelné železnice
Impossible Railways

02 #04:
Železnice ve vodním světe II
Waterworld II
( 20190625a, OO/MN9, CZ )
2018 Matthew Skilton

02 #04
48'12"
2018
01.10.2020 / 13.00
Spektrum
16.06.2019 / 14.00
Spektrum
on-line (CZ)
dokument / historie, seriál
Velká Británie

Vlaky, které se nezadržitelně rozmohly na počátku 19.století, jsou neustále středem pozornosti,ať už jde o moderní dopravu, nebo o inženýrské projekty. Dnes už existují železniční sítě v závratných výškách, v nejhustších pralesích, na mořích i ve městech. Díky poutavým grafickým nápadům, úžasným původním záběrům a vysvětlením, jež nám sdělí experti, podává tento cyklus unikátní ucelený obraz technologických průlomů, v důsledku kterých bylo možné přistoupit k vybudování celosvětové železniční sítě, typické pro období, v němž žijeme.
( fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , twofour-rights.co.uk , imdb.com )

( most Norfolk Southern Lake Pontchartrain Bridge (Louisiana, USA), Eurotunnel , navigační železnice Panamského průplavu , železeniční zdymadlo kanálu Charleroi - Brusel (Belgie), pozemní lanovka Giessbachbahn (Švýcarsko) )
( imdb.com )
13.02.2021 / 03.00 - 04.00
Travel
hady múzeí
Záhady muzeí
Mysteries at the Museum

14 #03 (12 #35*):
Vzájemně zajištěné chyby, první vlaková loupež a nalezená Deklarace
Mutually Assured Missteps, First Train Robbery and Declaration Discovered
2017 Don Wildman
14 #03 (12 #35*) první vlakova loupež, 1866
( 20200120a, MN9, RLW, CZ )
40'49"
24.01.2021 / 04.00
Travel
16.01.2019 / 21.00
Travel
železniční část, CZ :
05'37" - 11'53"
Dokumentární
USA

Muzea jsou místa, kde státy vystavují nejkrásnější díla své minulosti – často podivné a kuriózní zbytky významných událostí, jež tvořily historii. Za každým artefaktem je zajímavý příběh a tajemství čekající na odhalení – příběhy plné skandálů a záhad, vražd a intrik. Každý díl této série vezme diváky na podmanivou, poučnou a občas šokující výpravu do americké minulosti, znovu probere ústřední události a prozkoumá, co po nich zbylo. Série rozprostře své sítě zeširoka, prozkoumá zákoutí a skryté pokoje institucí věnovaných řadě populárních a zábavných předmětů - neviditelným špionům, chladnokrevným vrahům, dinosaurům, paranormálním jevům, Divokému západu, studené válce a dalším. Pustíme se do některých nejvytrvalejších záhad historie - důvěrně známé příběhy i málo známé epizody, které se v televizi nikdy předtím nevyprávěly.
( fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , imdb.com , Wikipedia EN )

* Viasat History a tvprogram.cz označujú jednotlivé série číslami o 1 nižšie ako imdb.com , avšak tvprogram.cz ich kombinuje s popisom časti série s číslami o 1 vyššie ako imdb.com . )

související / similar to:
Abandoned Engineering (2016 - )
Opustené projekty (2016 - )
Opuštené projekty (2020 -)
Opuštěné stavební projekty (2016 - )
Zapomenuté megastavby (2016 - )
Zašlapané projekty (2009)

Don Wildman prozkoumá vojenskou stíhačku z doby studené války, repliku parní lokomotivy z roku 1860 v centru Steam in History, New Freedom, Pennsylvania, USA (připomínající první vlakovou loupež z roku 1866 v Seymour, Indiana, USA) a vzácný tisk Deklarace nezávislosti.
( sms.cz , imdb.com )
13.02.2021 / 02.50 - 03.40
Viasat History

Opakovanie:
19.02.2021 / 19.05 - 20.00
Viasat History
21.02.2021 / 15.05 - 16.00
Viasat History

Hitlerova ríša: Povojnový plán
Hitlerova říše: Poválečný plán
Nazi Victory: Post-War Plan
Hitler's World: Post-War Plan
Hitler’s Empire: Post-War Plan

01 #06 (#04*):
Doprava v ríši
Doprava v říši
Transporting The Reich
Railways of the Reich
( RLW, 20180910a, OO/MN9, CZ )
2017
Guy Walters
44'03"

27.07.2020 / 02.55
Prima Zoom
08.09.2018 / 08.25
Viasat History
železniční část (CZ):
01'43" - 03'13"
03'39" - 04'23"
24'07" - 37'32"
39'43" - 43'23"
Dokument / Historie

Až do roku 1942 bylo možné, dokonce pravděpodobné, že Německo vyhraje 2. světovou válku. Hitlerova vojska napochodovala do kontinentální Evropy a Sovětského svazu a zdálo se, že civilizovaný svět bude brzy čelit nemožnému, Nové říši, novému světovému řádu v čele s nacisty. Jejich porážka u Stalingradu a El Alameinu však změnila vývoj událostí. Pro Hitlera a jeho nohsledy nebyla nadvláda nad světem neuskutečnitelným snem. Očekávali, že jí dosáhnou, a měli vypracované podrobné plány, které řešily nejen její podobu, ale i fungování a vládu, pohyb občanů, jak a ke komu by se modlili, a dokonce i to, jak a kam by jezdili na dovolenou. Nejednalo se o nějaké velikášské fantazie. Byly to konkrétní, pevné a velmi skutečné plány. Kdyby bývalo došlo k jejich uskutečnění, naprosto by změnily historii lidstva.
( fdb.cz , csfd.cz , tvprogram.cz , tcbmediarights.com , imdb.com )

Seznámíme se s Hitlerovými plány na předělání německého dopravního systému a s tím, jak použil automobilový průmysl k přezbrojení své armády a jak plánoval kolosální systém železnic.
( tvprogram.cz , imdb.com )
* číslovanie Prima Zoom
13.02.2021 / 02.45 - 04.25
AMC
Únos metra 123
Únos vlaku 1 2 3
Taking of Pelham 1 2 3
[2. Remake originálu z r. 1974]
( 20100221c, CZ, avi )
(
20090821b , vobO, CZ )
2009 Denzel Washington, John Travolta, James Gandolfini, Jason Butler Harner, Luis Guzmán, John Turturro, Ramon Rodriguez, Michael Rispoli, Tonye Patano
121'
11.12.2020 / 22.25
AXN
18.11.2017 / 23.05
Markíza
28.01.2012 / 20.15
Markíza
Upútavka EN
Krimi / Thriller / Dráma
USA / Velká Británie
Režie: Tony Scott

Ve snímku Únos vlaku 1 2 3 si Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem – únosem jednoho z vlaků. Ten má na svědomí John Travolta coby Ryder, zločinec, který hrozí popravováním cestujících vlaku, pokud nedojde do hodiny k zaplacení vysokého výkupného. Garber se za pomoci svých dokonalých znalostí systémů podzemní dopravy pokusí o nemožné – vyzrát nad Ryderem a zachránit rukojmí. Hlavou mu ale stále vrtá jedna nevyřešitelná otázka: jak se zločinci hodlají s výkupným z metra dostat?
( fdb.cz , csfd.cz , catchthetrain.com , sms.cz , imdb.com )
13.02.2021 / 02.40 - 03.00
ČS Mystery
Konspirační teorie

#06:
Černá sanitka a černý vlak
( 20200722a, RLW, MN9, CZ )
2019 Petr Janeček, Muhy
21'43" 15.02.2020 / 20.00
ČS Mystery
železniční část (CZ):
13'43" - 21'43"
Český dokumentární seriál
Režie: Jakub Bouček

Uvidíte, kde se pověsti vlastně berou, jak se šíří i proč jsme jim vlastně ochotni věřit nejen v dětství, ale často i v dospělosti.
( csfd.cz )

Slyšeli jste někdy o černém vlaku, který vraždí bezbranné chodce, nebo o černé sanitce, která unáší především děti? Ukážeme vám příběh celkem dvou pověstí.
( tvprogram.cz , csfd.cz )
13.02.2021 / 02.20 - 03.45
JOJ+
Tvrďas
Veterán
Mstitel bezpráví
Bad Ass
()
2011 / 2012
Danny Trejo, Ron Perlman, Charles S. Dutton, Joyful Drake, Craig Sheffer, Jillian Murray, Winter Ave Zoli, Richard Riehle, Patrick Fabian, Duane Whitaker, Harrison Page, Patricia De Leon, Danny Woodburn, Shalim Ortiz, Tonita Castro, Joe Ordaz, Olivia Moss, Eddie J. Fernandez, Jessica Lee, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Craig Moss, Davenia McFadden, Donzaleigh Abernathy, Marco Morales, Anthony Martins, Makenzie Moss, Chris Spencer
86'
17.07.2020 / 22:15
Prima MAX
23.06.2018 / 02:10
JOJ
12.05.2017 / 23:00
JOJ
28.05.2016 / 23:00
JOJ
železniční část (CZ):
72'27" - 74'42"
Akční / Drama
USA
Režie: Craig Moss

Vyznamenaný vojenský veterán Frank Vega (Danny Trejo) sa vracia domov z Vietnamu. Spoločnosť, pre ktorú spolu s ostatnými mužmi bojoval a krvácal, sa mu obráti chrbtom. Zavrhnú ho aj jeho najbližší a Frank zostáva sám, bez práce aj bez lásky. O niekoľko rokov neskôr sa v autobuse zastane starého černocha a ochráni ho pred šikanou partičky miestnych skinheadov. Vďaka tomuto incidentu sa Frank znova stane hrdinom. Ľudia si ho znovu začnú vážiť, no aj o toto šťastie čoskoro príde, pretože onedlho zavraždia jeho najlepšieho priateľa Klondikea (Harrison Page). Keďže polícia o prípad nejaví najmenšiu pozornosť, Frank sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk a vydá sa sám po stopách zabijaka.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
13.02.2021 / 01.05 - 02.40
AXN

Opakovanie:
13.02.2021 / 18.10 - 20.00
AXN
19.02.2021 / 20.30 - 22.00
AMC
21.02.2021 / 16.10 - 17.50
AMC

xXx: Nová dimenzia / xXx 2
xXx: Nová dimenze / xXx 2
xXx: State of the Union / Next Level
(
20100202a, vobO, CZ )
2005 Ice Cube, Willem Dafoe, Samuel L. Jackson, Xzibit, Scott Speedman
100'57"
19.09.2020 / 20.00
AXN
17.04.2015 / 22.40
Markíza
30.05.2009 / 20:20
Markíza
železniční část, CZ:
76'11" - 87'59"
Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama
USA
Režie: Lee Tamahori

Na počátku akčního thrilleru xXx: Nová dimenze, který je pokračováním filmového hitu z roku 2002, se americké státní zřízení ocitá v dramatické situaci: o život populárního prezidenta usiluje radikální frakce, jejíž kořeny sahají do vysokých vládních kruhů, a budovu parlamentu rozechvívá sílící politické zemětřesení. Mezi anarchií a svobodou stojí pouze dva lidé: první z nich, Augustus Gibbons (SAMUEL L. JACKSON), právě přežil útok na utajovanou centrálu Národní bezpečnostní agentury a je na útěku. Ten druhý, absolvent výcviku u speciálních jednotek Darius Stone (ICE CUBE), sedí pod přísným dohledem ve vojenské věznici. Gibbons se znovu ocitá v situaci, kdy nutně potřebuje pomoc outsidera - a tentokrát je jeho mužem Stone. Nový agent xXx musí odhalit vzbouřence ve vlastních řadách a využít jediné možnosti, jak zažehnat hrozbu prvního státního převratu v dějinách Spojených států.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
13.02.2021 / 00.25 - 02.45
Prima Max
Dievča vo vlaku
Dívka ve vlaku
Girl on the Train
( BDO )
2016
Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux, Luke Evans, Édgar Ramírez, Allison Janney, Lisa Kudrow, Laura Prepon, Marko Caka, Mauricio Ovalle
112'
11.02.2021 / 21.45
Prima Max
12.02.2020 / 22.35
Markíza
08.09.2017 / 20.30
Markíza
Mysteriózní / Thriller
USA
Režie: Tate Taylor

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
12.02.2021 / 22.25 - 23.55
STV 2
Denník rušňovodiča
Deník strojvůdce
Dnevnik mašinovođe
Dnevnik mašinovodje
Train Driver's Diary
( 20200625a, MN9, SR + SK tit )
2016
Lazar Ristovski, Mirjana Karanovič, Mladen Nelevič, Jasna Đuričić, Nina Jankovič, Danica Ristovski, Tihomir Stanič, Bojan Žirovič, Bojan Dimitrijevic, Aleksandar Gligorić, Petar Korać, Haris Burina, Nenad Ciric, Nikola Bulatovic
85'
27.03.2020 / 21:35
STV 2
on-line (SR + SK tit.):
1 , 2 , 3 , 4 / 4
Komedie / Drama
Srbsko / Chorvatsko
Režie: Miloš Radovič

Štatistiky hovoria, že každý rušňovodič v Srbsku je počas svojej kariéry zodpovedný za neúmyselnú smrť 15 až 20 ľudí. Obeťami sú okrem samovrahov aj neopatrní, podgurážení či jednoducho nepozorní ľudia. Denník rušňovodiča je príbehom o týchto nevinných vrahoch a ich životoch. Rušňovodič Ilija sa chystá do dôchodku. Okrem šesťdesiatky má na krku aj neslávne známy rekord: 28 úmrtí počas výkonu povolania. Iljov devätnásťročný adoptovaný syn Sima sa chystá prebrať rodinné remeslo a pokračovať v otcových šľapajach. Počas dlhých jázd sa Ilija snaží syna pripraviť na smutnú skutočnosť, že sa ako budúci rušňovodič nehodám nevyhne. Zdesený Sima sa odmieta stať vrahom. Dni v práci však ubiehajú a zdá sa, že nešťastia ho obchádzajú. Ilija sa obáva, že takto sa z jeho syna poriadny rušňovodič nikdy nestane, a tak sa veci rozhodne zobrať do vlastných rúk.
STV 2: SR + SK tit.
( fdb.cz , csfd.cz , rtvs.sk , imdb.com )
12.02.2021 / 20.30 - 23.40
Markíza

Opakovanie:
13.02.2021 / 15.10 - 18.20
Markíza
14.02.2021 / 09.50 - 13.00
Markíza

Harry Potter 6 a Polovičný princ
Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter and the Half-Blood Prince
(
20090818a, MN9, SK )
2009 Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman, Tom Felton, Jim Broadbent, Helena Bonham Carter, Michael Gambon, Warwick Davis, Maggie Smith, David Thewlis, Helen McCrory, Mark Williams, Robbie Coltrane, Natalia Tena, Evanna Lynch, Julie Walters, Matthew Lewis, Bonnie Wright, Geraldine Somerville, Robert Knox, Anna Shaffer, Georgina Leonidas, Isabella Laughland, Louis Cordice, Jessie Cave, Scarlett Byrne, Freddie Stroma, Hero Fiennes - Tiffin, James Phelps, Oliver Phelps, David Bradley, Frank Dillane
147'
25.01.2020 / 20.30
Markíza
18.02.2017 / 15.10
Markíza
03.03.2012 / 20:15
Markíza
železničná časť :
002'42"-004'53"
021'32"-026'24"
069'34"-070'53"
Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní / Romantický
Velká Británie / USA
Režie: David Yates

Povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta působí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlů, tak ve světě kouzelníků a Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Harry má podezření, že nebezpečí je přímo v Bradavicích, ale Brumbál se soustředí na přípravu na poslední bitvu, která se rychle blíží. Potřebuje, aby mu Harry pomohl odkrýt důležitý klíč, který vede k rozuzlení Voldemortovy obrany – rozhodující informaci ale zná jen bývalý bradavický profesor Horác Křiklan. Vědom si toho přiměje Brumbál svého starého kolegu, aby se vrátil na své staré místo, a slíbí mu vyšší plat, větší kancelář a navíc možnost učit slavného Harryho Pottera.Mezitím útočí na studenty ještě úplně jiný nepřítel – teenagerovské hormony. Harryho dlouhodobé přátelství s Ginny Weasleyovou přerůstá v hlubší city, ale v cestě stojí její přítel, Dean Thomas, a to nemluvě o jejím velkém bratru Ronovi. Jenže Ron má svých starostí dost s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetří svou láskou k němu a Hermiona v ústraní žárlí, ale je rozhodnuta neprojevit své city za žádnou cenu. A k tomu všemu ještě čokolády napuštěné nápojem lásky, které skončí ve špatných rukách a všechno naprosto změní.Romantika všude vzkvétá, ale jeden ze studentů zůstává od toho všeho stranou, neboť má v hlavě úplně jiné věci. Je rozhodnut vystoupit z davu a zanechat po sobě stopu, byť temnou. Láska je sice ve vzduchu, ale tragédie se blíží a ani Bradavice už nikdy nebudou takové, jaké bývaly.
( fdb.cz , csfd.cz , markiza.sk , imdb.com )

súvisiace:
Harry Potter 1 a Kameň mudrcov (2001)
Harry Potter 2 a tajomná komnata (2002)
Harry Potter 3 a väzeň z Azkabanu (2004)
Harry Potter 4 a Ohnivá čaša (2005)
Harry Potter 5 a Fénixov rád (2007)
Harry Potter 7 a Dary smrti - 1. (2010)
Harry Potter 8 a Dary smrti - 2 (2011)

12.02.2021 / 20.00 - 21.40
ČS Film
Jen ho nechte, ať se bojí
Let Him Face the Music!
(
20191210a, RLW, CZ, OO/MN9 )
1977
Luděk Sobota, Helena Vondráčková, Petr Nárožný, Miloslav Šimek, Vladimír Menšík, Jaroslava Brousková, Zdeněk Dítě, Jiří Krampol, Dana Hlaváčová, František Filipovský, Mirko Musil, Eva Svobodová, Vladimír Hrabánek, Pavel Římovský, Miloslav Šindler, Jiří Wimmer, Ladislav Žid, Lena Birková, Eva Fiedlerová, Michal Hofbauer, Erna Červená, Karel Hluchý, Jaroslava Janovová, Ivana Kuchařová, Helena Postránecká, Blažena Vrzalová, Uršula Kluková, Libuše Vojáčková, Antonín Loužecký, Pavel Rubeš, Miloslav Vojnar, Václav Hybš, Jan Čapoun, Václav Fišer, Otto Kotýnek, Miroslav Koželuh, Pavel Vitoch, Vladimír Brož, Jaroslav Čech, Jan Janeček, Jiří Jelínek, Josef Novák-Wajda, Jiří Žalud, Jana Fořtová-Krampolová, Vlastimila Vlková
88'42"
23.11.2019 / 15:15
JOJ plus
10.03.2014 / 08:30
JOJ plus
27.06.2009 / 04:00
Markíza
železniční část (CZ)*:
39'52" - 40'35"
40'47" - 41'09"
41'37" - 42'10"
Komedie / Muzikál
Československo
Režie: Ladislav Rychman

Nesmělý suplent Lidové školy umění Aleš Brabec získal první cenu na hudebním festivalu a dostane proto nabídku, aby pracoval pro pražské Divadélko v suterénu. Jeho ředitel Soukup právě potřebuje několik písniček pro chystaný muzikál a tak je ochoten udělat všechno proto, aby Alešovi vytvořit vhodnou atmosféru ke skládání. Skladatel se však zamiloval do zpěvačky souboru Marcely Malé a místo skládání jen zamilovaně hledí. Soukupova manželka Jitka však tvrdí, že Alešovou inspirací je šok, což také ihned dokáže na předchozích písničkách. Soukup s divadelním mistrem Čermákem se tedy rozhodnou vyrobit Alešovi tu správnou tvůrčí atmosféru a pustí se do vymýšlení inspirativních šoků. Metoda má úspěch, alespoň to tak zpočátku vypadá a povzbuzená dvojice doplněná o Marcelina bývalého snoubence Mydlocha se pustí do dalších nepříjemných překvapení. Ať se však snaží sebevíc, finálová píseň stále chybí a proto se rozhodnou pro opravdu drsný implus a snaží se Aleše přesvědčit, že se stal vrahem...
----------------
Hudební komedie Jen ho nechte, ať se bojí, jejíž scénář byl napsán pro Luďka Sobotu a jeho spolupracovníky z divadla Semafor, je příběhem hudebního skladatele Aleše Brabce, který pro tvorbu zdánlivě potřebuje zvláštní atmosféru vyvolanou šokem...
----------------
Aleš Brabec (Luděk Sobota) je roztržitý, nesmelý, nie veľmi bystrý, ale zato talentovaný hudobný skladateľ žijúci v malom českom mestečku. Pracuje v miestnej Ľudovej škole umenia a chystá sa oženiť s priateľkou Alenkou. Jeho život však zmení víťazstvo na hudobnom festivale, kde jeho pieseň získa hlavnú cenu. Zoznámi sa s pôvabnou speváčkou Marcelou Malou (Helena Vondráčková), ktorá o neho prejaví záujem ako o muža, tak aj o umelca. Keď jeho Alenka zruší svadbu, Aleš sa rozhodne odísť s Marcelou do Prahy, kde dostane ponuku pracovať pre Divadlo v suteréne na novom hudobnom predstavení. Riaditeľ Soukup (Miloslav Šimek) potrebuje zložiť niekoľko pesničiek pre nový muzikál, a tak je ochotný vytvoriť Alešovi vhodnú atmosféru na skladanie piesní. V rozhodujúcej chvíli však Aleš zlyhá a stratí múzu. Soukupova manželka Jitka (Jaroslava Brousková) tvrdí, že Alešovou inšpiráciou je šok, čo aj dokáže na jeho predchádzajúcej tvorbe. Soukup s divadelným majstrom Čermákom (Vladimír Menšík) sa preto rozhodnú realizovať bizarný nápad, ako mu prinavrátiť inšpiráciu. Vytvoria mu správnu tvorivú atmosféru metódou inšpiratívnych šokov, ktoré mu všetci spoločne vymýšľajú a pripravujú. Nech sa však snažia akokoľvek, finálna pieseň stále chýba, a tak sa rozhodnú pre drsný tvorivý implus - snažia sa Aleša presvedčiť, že sa stal vrahom...
* Ronov nad Doubravou
( fdb.cz , csfd.cz , filmovamista.cz , ceskatelevize.cz , imdb.com )
12.02.2021 / 20.00 - 22.25
Prima MAX

Opakovanie:
13.02.2021 / 17.25 - 20.00
Prima MAX

Srdečné pozdravy z Ruska
From Russia with Love
( 20160826a, RLW, OO/exMN9, CZ )
1963
Sean Connery, Daniela Bianchi, Pedro Armendáriz, Lotte Lenya, Robert Shaw, Bernard Lee, Eunice Gayson, Walter Gotell, Francis De Wolff, Lois Maxwell, Aliza Gur, Martine Beswick, Vladek Sheybal, Desmond Llewelyn, Barbara Jefford, Anthony Dawson, Terence Young
115'
14.02.2020 / 20.00
Prima MAX
18.01.2015 / 20:00
ČT 2
15.09.2009 / 21:50
JOJ plus
železniční část, CZ:
63'34" - 95'06"
ulozto.sk
Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller
Velká Británie
Réžia: Terence Young

Ernst Blofeld, hlava organizace SPECTRE, touží po smrti Jamese Bonda. Nastraží na něj past, o které je přesvědčen, že jí agent 007 podlehne. Využije služeb čísla Tři své organizace - Rosy Klebbové - vysoké důstojnice KGB. Ta vyšle do akce jako návnadu svou agentku Taťánu Romanovovou. Romanovová má přesvědčit MI6, že se zamilovala do Jamese Bonda a je připravena zběhnout i s cenným dešifrovacím zařízením, pokud pro ni její hrdina přijede do Istanbulu. Romanovová nemá ani potuchy, že je nástrojem v rukách SPECTRu, jenž chce vyvolat spor mezi Brity a Rusy, prodat zařízení se ziskem zpět Sovětům a vlákat Bonda do smrtící pasti.
( ceskatelevize.cz , fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )

súvisiace (so železnicou)/ similar (with Railway):
(James Bond:)
Agent, ktorý ma miloval (1977)
(James Bond:)
Casino Royale (2006)
(James Bond:)
Die Another Day (2002)
(James Bond:)
Dnes neumieraj (2002)
(James Bond:)
GoldenEye (1995)
(James Bond:)
Chobotnička (1983)
(James Bond:)
Octopussy (1983)
(James Bond)
On Her Majesty's Secret Service (1969)
(James Bond:)
Skyfall (2012)
(James Bond:)
Spectre (2015)
(James Bond:)
Spy Who Loved Me (1977)
(James Bond:)
Špión, ktorý ma miloval (1977)
(James Bond:)
You Only Live Twice (1967)
(James Bond:)
V tajnej službe Jej veličenstva (1969)
(James Bond:)
Ve službách Jejího Veličenstva (1969)
(James Bond:)
View to a Kill, A (1985)
(James Bond:)
Vyhliadka na smrť (1985)
(James Bond:)
Vyhliadka na vraždu (1985)
(James Bond:)
Zlaté oko (1995)
(James Bond:)
Žiješ jenom dvakrát (1967)
(James Bond:)
Žiješ len dvakrát (1967)
12.02.2021 / 20.00 - 21.40
AXN

Opakovanie:
13.02.2021 / 21.45 - 23.20
AXN
14.02.2021 / 23.30 - 00.50
AXN

Muži v čiernom II
Muži v černém 2
Men in Black II
MIB 2
MIIB
( 20200111a, RLW, CZ )
2002 Tommy Lee Jones, Will Smith, Rosario Dawson, Lara Flynn Boyle, Johnny Knoxville, Rip Torn, Tony Shalhoub, Patrick Warburton, David Cross, Michael Bailey Smith, Michael Jackson, Nick Cannon, Doug Jones, Peter Graves, Barry Sonnenfeld, Matthew McGrory, Richard Pearson, Derek Mears, Darrell Foster, Martin Klebba, Derek Cecil, Kevin Grevioux, Brian Steele, Rick Baker, Thomas Rosales Jr., Rick Avery, Jeremy Howard, Martha Stewart, Jack Kehler, Peter Spellos, Richard Pearson, Gene LeBell, Joel McKinnon Miller, Mark Steger, Lenny Venito, Mary Stein, Ernie Grunwald
88' 26.06.2020 / 22:40
AXN
22.06.2019 / 10:30
Markíza
04.06.2016 / 10:50
Markíza
27.03.2010 / 16:40
Markíza
železniční část (CZ):
06'22" - 10'42" M
49'37" - 52'00"
76'29" - 46"
Komedie, akční, science fiction, USA
Réžia: Barry Sonnenfeld

Svetu hrozí nová intergalaktická katastrofa, a tak nastal čas, aby sa agenti Jay a Kay opäť... Obliekli do čierneho!
Sú to už štyri roky, čo tajní vládni agenti Kay a Jay odvrátili hrozbu intergalaktickej katastrofy obrovských rozmerov. Kay sa medzičasom po vymazaní spomienok pod menom Kevin Brown vrátil do bežného života a Jay i naďalej pracuje pre MIB - bohato dotovanú, neoficiálnu vládnu agentúru, ktorá reguluje mimozemský život na našej planéte. V priebehu vyšetrovania zdanlivo rutinnej záležitosti Jay odhalí diabolský plán, zosnovaný nepriateľskou kylothianskou potvorou Serleenou, ktorá sa maskuje vizážou zvodnej modelky. Keď Serleena vezme ako rukojemníkov celú budovu MIB, zostáva iba jediná osoba, na ktorú sa môže Jay obrátiť - jeho bývalý partner. Nastáva boj s časom a počas neho musí Jay presvedčiť Kaya, ktorý stratil všetky spomienky na svoju kariéru pri MIB a zároveň je jediným žijúcim človekom s vedomosťami potrebnými na záchranu galaxie, aby sa opäť pridal k MIB. Inak sa Zem stane obeťou totálnej deštrukcie.
------------------
Komedie o mužích, kteří střeží, aby návštěvníci z vesmíru, kteří v utajení žijí mezi námi na Zemi, byli jen slušní "lidé" - získává své pokračování. Na palubě jsou všechny hvězdy týmu, který udělal úspěch snímku v roce 1997. Ten vycházel z populárních komiksových sešitů od Marvel Comics. V roli agenta Jay se setkáme opět s Willem Smithem, agenta Kay si zopakuje Tommy Lee Jones, větší prostor by měla získat Elle, kterou hraje Linda Fiorentino. Půjde znovu o sci-fi komedii, vybavenou nejmodernějšími triky. Děj by se měl odehrávat kolem intergalaktické války a zavést agenty také mimo rodnou planetu. Začátek natáčení a především práce trikových specialistů však bude rovněž ovlivněn možnou hollywoodskou stávkou.
Když se v roce 1997 film Muži v černém dočkal enormního diváckého ohlasu a zastínil i předem favorizované hity jako Jurský Park 2: Ztracený svět nebo Batman a Robin, filmoví analytici byli v šoku. "Možná bychom se opět mohli proplížit pod radarem," spekuluje režisér Barry Sonnenfeld. "Nevychází třeba další pokračování Hvězdných válek?" Nejenže se snímek Muži v černém nečekaně stal velkým hitem, ale také představil světu některé stylové prvky, které si brzy našly svou cestu do světa módy. "Vždycky jsem si myslel, že děláme takový malý snímek s hromadou kouře a zrcadel, které měly diváka přesvědčit, že je v něm nějaký sci-fi prvek," pokračuje režisér. "Film ale slavil velký úspěch a během týdne se v novinách objevily další tři filmové reklamy, ve kterých nosili herci sluneční brýle. A Willova písnička se hrála všude, kam jste strčili nos. Bylo fajn, jak znenadání se film dostal do obecného povědomí."
Na konci prvního dílu Mužů v černém byl agent Kay na své vlastní přání zbaven všech vzpomínek na kariéru u MIB a z agentury odešel. Opětovné shledání této dvojice agentů bylo ale vždy velmi důležitou součástí představ o dalším pokračování. "Na začátku příběhu druhého dílu si Tommy a Will navzájem vymění své role. Zatímco byl Tommy pryč, Will se postupně stal vrchním agentem v MIB. V okamžiku, kdy se Tommy vrací, nastává komická situace - Will se musí vyrovnat se svým starým učitelem, který se navrací do jeho života a znovu se k němu chová jako k dítěti. Tímto způsobem film Muži v černém II přejímá stěžejní prvky svého předchůdce a zároveň volí nový a neotřelý přístup," podotýká producentka Laurie MacDonald.
"Už od začátku jsme věděli, že v závěru prvního dílu podstoupí Tommy neuralizaci (výmaz paměti) a že pokud budeme mít to štěstí točit druhý díl, budeme muset vyřešit problém, jak jej dostat zpátky do děje," vysvětluje producent Walter F. Parkes. "Problém tedy tkvěl v tom, jak zkonstruovat příběh, který s tím počítá, a zapojit Tommyho rychle zpátky do akce."
"Stejně jako u Laurela a Hardyho, Burnse a Allena a všech ostatních komediálních dvojic je i zde jeden z aktérů ten tichý a méně nápadný a druhý ten výrazný a hlučný," říká Sonnenfeld. "Zatímco Tommy Lee Jones hraje toho tiššího, Will ztvárnil hlučnější část dua. Jedním z nejtěžších úkolů při plánování druhého dílu bylo vyřešení problému, jak obě postavy co nejrychleji opět sblížit, protože komičnost jejich vzájemné interakce je jedním z nejdůležitějších prvků filmu." "Poté, co jsme první dva týdny natáčeli v New Yorku pouze s Willem, konečně došlo na scénu, ve které se poprvé objevují oba aktéři. Když jsme skončili, Will se na mě usmál a řekl: 'Kay dělá Jaye.' Myslel to tak, že bez Tommyho postavy není ani Willova postava. Dohromady tvoří nedělitelný celek." Will Smith se znovu vrací do role agenta Jaye, kterou po obrovském úspěchu filmu Den nezávislosti ještě více upevnil své renomé komediálního akčního herce. "Myslím si, že celý nápad natočit film o vládní organizaci, která monitoruje a reguluje mimozemský život na naší planetě, má něco do sebe," říká Smith. "Existence této organizace vlastně vysvětluje spoustu věcí, o kterých se lidé často dohadují - například proč je Regis tak úspěšný? Zničehonic se objevil a hned je největší televizní hvězdou... 'Jakto?' můžete se zeptat sami sebe. Odpověď samozřejmě zní: 'protože není z této planety'. Muži v černém tak vlastně vysvětlují spoustu věcí."
Zatímco agentu Jayovi připadá existence tajné organizace monitorující mimozemský život zcela logická, Kay se k situaci staví značně nechápavě. "Co se týče jeho práce na poštovním úřadě, nešli jsme do žádných velkých detailů," říká o Kayovi jeho představitel Tommy Lee Jones. "Ale už na první pohled je jasné, že není úplně spokojen. Je sice dobrý pošťák a lidé z jeho města jej mají rádi, ale on sám není stoprocentně šťastný. Popravdě řečeno - já sám jsem nikdy neuralizován nebyl, ale předpokládám, že po této proceduře má člověk pocit, že mu něco chybí." Kay samozřejmě podvědomě postrádá akci, na kterou byl zvyklý. Šéf MIB proto posílá agenta Jaye, aby situaci napravil. "Zed ví všechno o veškerém dění v organizaci, takže když mu Jay vysvětlí, co se stalo, má velmi jasnou představu, kdo má v této záležitosti prsty a co tím sleduje. V celé mozaice však chybí jeden střípek a ten dostane Jay za úkol doplnit," říká představitel Zeda Rip Torn. Onen chybějící střípek je ovšem v hlavě agenta Kaye, který postrádá svou paměť. Situaci navíc komplikuje něco, co ve svém životě postrádá Jay.
Jednou z věcí, které v životech agentů MIB chybí, je přátelství. Je to osamělá práce, ve které vám dělá společnost pouze váš partner - a díky tomu, že stále neuralizujete lidi, kteří s vámi spolupracují, se stává ještě osamělejší. Než si ale Jay uvědomí, že bude znovu pracovat se svým starým partnerem, poruší stanovená pravidla a dovolí obyčejnému člověku, aby se stal jeho přítelem. "Když se Jay setká s Laurou, je její krásou očarován a pod vlivem sympatií porušuje pravidla organizace, podle nichž musí být každý svědek výskytu mimozemšťanů neuralizován. To ale Jay udělat nechce, protože si přeje, aby si jej Laura zapamatovala," vysvětluje Will Smith. "Myslím, že se o mě začne zajímat díky mé reakci na bláznivé věci, kterých jsem byla svědkem. Film začíná tím, že se vyznává ze své osamělosti a touží po někom, s kým by mohl navázat dlouhodobý vztah. A když vidí, že nejsem vyděšená z toho, jak před mýma očima mluví psi a lidi se mění v mořské hvězdice, řekne si: 'tohle je možná člověk, se kterým bych se mohl seznámit´," vysvětluje představitelka Laury Rosario Dawson. Někdo, koho by Jay raději neznal a Kay, jak se ukáže, naopak zná až moc dobře, je zákeřná nestvůra Serleena. "Když se poprvé objeví, vypadá jako kombinace artyčoku a medúzy," vysvětluje Sonnenfeld. "Vzápětí se ale promění v sexy modelku, kterou hraje Lara Flynn Boyle. Spolupráce s Larou byla učiněným potěšením, její styl hraní mi velmi vyhovuje. Ve filmu je zcela dokonale sarkastická."
Pro Laru byla nabídka hrát ničemnou mimozemšťanku ve velkém filmu skvělou profesní příležitostí. "Když jsem dostala tuto nabídku, řekla jsem si: 'skvělé, takže budu hrát marťana ve velkém filmu´, ale vlastně jsem ani netušila, co to bude ve skutečnosti znamenat," říká Lara Flynn Boyle. "Byla jsem velkou obdivovatelkou prvního dílu. Věděla jsem, že Will je velice příjemný člověk a že mají s Tommym ten osvědčený recept na komické vyznění jejich společného hraní. Ani v nejmenším jsem ale netušila, kolik legrace si při natáčení s Barrym a jeho štábem užiju." Tommy Lee Jones, který je znám převážně pro své role ve vážných snímcích, vnáší do filmu element, díky němuž vyznívá působení ústřední dvojice natolik komicky. "Nemám vůbec žádný smysl pro humor," prohlašuje sám herec. "Měl jsem štěstí, protože moje značka byla obvykle hned vedle Willovy. Klíčem ke komickému vyznění mé postavy tedy bylo stát co možná nejblíže k Willu Smithovi a dělat to, co mi řekl režisér. Jak se zdá, tu a tam se mi to povedlo." "Jednou z nejpříjemnějších věcí na natáčení druhého dílu je fakt, že herci už předem znají svou postavu," zavírá debatu Sonnenfeld.
( fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , imdb.com , Wikipedia EN )
M - metro / subway
* New York Grand Central Terminal

súvisiace / connected to:
Men in Black 1 (1997)
Muži v čiernom 1 (1997)
12.02.2021 / 19.40 - 19.50
ČT 2
Postřehy odjinud

Horní Rakousko očima Pavla Poláka:
Vlakem za solí
( )
2021
Pavel Polák
Vlakem za solí
5'43"
06.02.2021 / 12.50
ČT1
on-line (CZ)
Televizní fejetony z atraktivních míst, na kterých je patrná zkušenost a autorský podíl rozhlasových a televizních zahraničních zpravodajů. Hlavním rysem těchto krátkých návštěv v evropských zemích je pohled očima novináře, který divákům připomíná reálie i historické souvislosti, vždy ovšem zasazené do kontextu současného společenského vývoje a bezprostřední atmosféry dneška.
Mezi průvodci krajinami svého srdce se vystřídala řada zvučných jmen. Tím prvním byl nezapomenutelný Karel Kyncl, navázali na něj Marie Woodhamsová, Milan Fridrich, Tomáš Sniegoň, Petr Voldán, Lída Rakušanová, Jan Šmíd, Jaroslav Skalický, Petr Bílek nebo David Šťáhlavský. Nejnověji se k těmto jménům připojují Miroslav Karas a Martha Elefteriadu.
V průběhu let se rovněž stabilizoval tým spolupracovníků, kteří jsou zárukou dobré úrovně této populární publicistiky. Od počátku jsou v jeho čele dramaturg Karel Bělohlavý a režisér Jaroslav Večeřa.
( fdb.cz , ceskatelevize.cz , csfd.cz )

Jedna z prvních železnic na pevninské Evropě vznikla mezi Dunajem a Vltavou, jinými slovy: mezi Lincem a Českými Budějovicemi. Vagony zpočátku tahali koně. Ale koněspřežné dráhy - koňky - velmi rychle vyšly z módy. Protože s parní lokomotivou se kůň, ať se snažil sebevíc, prostě měřit nemohl. Koně, a později parní lokomotivy, uháněly až k jezeru Traunsee , jednomu z mnoha nádherných jezer v Horním Rakousku. Ve zdejší krajině se voda střídá s horami. Pro tehdejší drážní stavitele to už byl dost velký oříšek na to, aby koleje vedly ještě dál, hlouběji do regionu Solné komory...
( ceskatelevize.cz )

súvisí aj s:
Koněspřežka (2009)
72 jmen české historie: František Josef Gerstner (2009)
12.02.2021 / 19.00 - 20.00
Filmbox
Hercule Poirot
02 #10:
Dobrodružstvo Hviezdy západu
Záhada Západní hvězdy
Dobrodružství Hvězdy západu
Adventure of the Western Star
( 20190618a, RLW, OO/MN9, SK )
1990 David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moranová a další.
50'19"
02.11.2020 / 18.55
Filmbox
09.06.2019 / 13.45
STV 1
03.08.2014 / 14:05
STV 1
železniční část (CZ):
14'12" - 15'51"
20'48" - 21'29"
Geniální detektiv Hercule Poirot objasňuje záhadnou krádež vzácného drahokamu, který vlastnila slavná belgická herečka...
Režie Richard Spence

Hercule Poirot navštíví svůj idol – belgickou filmovou hvězdu Marii Marvelleovou. Kdosi jí totiž výhružnými dopisy sděluje, že plánuje loupež jejího vzácného diamantu „Západní hvězda“. Na světě existuje jen jeden podobný diamant – „Východní hvězda“ – který vlastní lady Yardlová. I jí je vyhrožováno krádeží. Poirot s Hastingsem ji také navštíví a přímo před jejich očima je lady Yardlová okradena neznámým útočníkem. Po návratu do Londýna se Poirot dozví, že byla okradenaNa začiatok strany i Marie Marvelleová…
( ceskatelevize.cz , fdb.cz , csfd.cz , Wikipedia SK , imdb.com )
           
           
12.02.2021 / 16.10 - 17.05
Viasat History

Opakovanie:
13.02.2021 / 02.50 - 03.40
Viasat History
19.02.2021 / 19.05 - 20.00
Viasat History
21.02.2021 / 15.05 - 16.00
Viasat History

Hitlerova ríša: Povojnový plán
Hitlerova říše: Poválečný plán
Nazi Victory: Post-War Plan
Hitler's World: Post-War Plan
Hitler’s Empire: Post-War Plan

01 #06 (#04*):
Doprava v ríši
Doprava v říši
Transporting The Reich
Railways of the Reich
( RLW, 20180910a, OO/MN9, CZ )
2017
Guy Walters
44'03"

27.07.2020 / 02.55
Prima Zoom
08.09.2018 / 08.25
Viasat History
železniční část (CZ):
01'43" - 03'13"
03'39" - 04'23"
24'07" - 37'32"
39'43" - 43'23"
Dokument / Historie

Až do roku 1942 bylo možné, dokonce pravděpodobné, že Německo vyhraje 2. světovou válku. Hitlerova vojska napochodovala do kontinentální Evropy a Sovětského svazu a zdálo se, že civilizovaný svět bude brzy čelit nemožnému, Nové říši, novému světovému řádu v čele s nacisty. Jejich porážka u Stalingradu a El Alameinu však změnila vývoj událostí. Pro Hitlera a jeho nohsledy nebyla nadvláda nad světem neuskutečnitelným snem. Očekávali, že jí dosáhnou, a měli vypracované podrobné plány, které řešily nejen její podobu, ale i fungování a vládu, pohyb občanů, jak a ke komu by se modlili, a dokonce i to, jak a kam by jezdili na dovolenou. Nejednalo se o nějaké velikášské fantazie. Byly to konkrétní, pevné a velmi skutečné plány. Kdyby bývalo došlo k jejich uskutečnění, naprosto by změnily historii lidstva.
( fdb.cz , csfd.cz , tvprogram.cz , tcbmediarights.com , imdb.com )

Seznámíme se s Hitlerovými plány na predelání nemeckého dopravního systému a s tím, jak použil automobilový prumysl k prezbrojení své armády a jak plánoval kolosální systém železnic.
( tvprogram.cz , imdb.com )
* číslovanie Prima Zoom
           
           
12.02.2021 / 10.00 - 10.48
Discovery Science
Obrovské projekty
Obří projekty
Megainženýrství
Mega Engineering

01 #02:
Tunel pod Beringovou úžinou
Bering Strait Tunnel
(
20091013a , vob, CZ )
2009 Jeff Wilburn

01 #02
43'35"
19.12.2020 / 14.26
Discovery Science
21.10.2019 / 17.40
Discovery Science
04.07.2017 / 20.10
Discovery Science
on-line (CZ)
on-line (EN)
Dokumentární televizní seriál o futuristických inženýrských projektech po celém světě. Sledujeme zde vznik staveb jako jsou třeba transatlantický tunel, Beringova úžina, tunely pod Alpami nebo třeba Holandské protimořské bariéry a mnoho dalších megastaveb, které pomáhají lidem v jejich rozvoji.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )

Režie: Scott Tiffany

Tunel pod Beringovou úžinou má propojit Rusko s Aljaškou. Pro jeho realizaci bude muset být vyhloubeno neuvěřitelných 42 kilometrů. Je to nejambicióznější stavba tunelu v historii.

00'20" - dĺžka: cca 100 km, náklady: cca 70 mld. USD
04'07" - tunel pod Bosporským prielivom v Istanbule
08'54" - Tunel pod Beringovou úžinou
11'02" - Gotthardský tunel: 4 TBM
15'30" - doprava ľudí a materiálu k Beringovej úžine + most cez ruskú rieku Lena
29'08" - protipožiarne opatrenia vzhľadom na požiare v alpských tuneloch
36'48" - hrozba zemetrasení
( tvprogram.cz , imdb.com )

súvisiace:

Extreme Engineering: Bridging the Bering Strait (2003)
Mimoriadne projekty: Most cez Beringov prieliv (2003)
           
           
            Na začiatok strany
Štvrtok
12.02.2021 / 03.45 - 04.35
Spektrum
Neuveriteľné železnice
Neuvěřitelné železnice
Impossible Railways

02 #03:
Dosahování nových výšin II
Reaching New Heights II
( 20190625a, OO/MN9, CZ )
2018 Matthew Skilton

02 #03
47'29"
2018
30.09.2020 / 13.15
Spektrum
15.06.2019 / 14.00
Spektrum
on-line (CZ)
dokument / historie, seriál
Velká Británie

Vlaky, které se nezadržitelně rozmohly na počátku 19.století, jsou neustále středem pozornosti,ať už jde o moderní dopravu, nebo o inženýrské projekty. Dnes už existují železniční sítě v závratných výškách, v nejhustších pralesích, na mořích i ve městech. Díky poutavým grafickým nápadům, úžasným původním záběrům a vysvětlením, jež nám sdělí experti, podává tento cyklus unikátní ucelený obraz technologických průlomů, v důsledku kterých bylo možné přistoupit k vybudování celosvětové železniční sítě, typické pro období, v němž žijeme.
( fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , twofour-rights.co.uk , imdb.com )

( Rigi Railways (Švýcarsko), úzkorozchodná úvraťová trať Guayaquil - Quito (Ekvádor), lanovka Stoss Bahn (Švýcarsko), trať Birmingham - Bristol (V. Británie), Semmeringská trať (Rakousko))
( imdb.com )
12.02.2021 / 01.45 - 03.45
JOJ Cinema
Ľadová archa
Ledová archa
Snowpiercer
Snow Piercer
설국열차
( vobO, CZ 5.1 )
( 20170205a, OO/exMN9, CZ )
2013
Chris Evans, Kang-ho Song, Jamie Bell, Tilda Swinton, Octavia Spencer, John Hurt, Ewen Bremner, Alison Pill, Ed Harris, Ah-seong Ko, Kenny Doughty, Luke Pasqualino, Vlad Ivanov, Tómas Lemarquis, Adnan Haskovic, Jim High, Tomáš Dianiška, Magda Weigertová, Joseph Bertót, Paul Lazar, Haruna Honcoop
126'
09.07.2020 / 11.40
AMC
17.11.2015 / 20:15
JOJ Cinema
Upoutávka (CZ)
on-line (RU)
Sci-Fi / Drama / Thriller / Akční
USA / Jižní Korea / Francie / Česko
Režie: Joon-ho Bong

Zemí, kterou zachvátila druhá doba ledová, už sedmnáct let projíždí vlak, v němž se tísní několik tisíc přeživších. Na chvostu nikdy nestavícího „sněhoborce" pomalu dochází trpělivost utlačované lůze, které ve svobodném pohybu kupředu a konfrontaci s tajemným stvořitelem expresu Wilfordem brání po zuby ozbrojená malá armáda. Dystopický spektákl natočil jako svůj první anglicky mluvený film korejský mistr artových žánrovek Bong Joon-ho podle francouzského komiksu z roku 1982. Na zrození kasovního trháku s filozofickým podtextem, který byl natočen v barrandovských studiích, se coby autor výpravy velkou měrou podílel český výtvarník a scénograf s mezinárodním renomé Ondřej Nekvasil.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )

súvisiace / connected with:
Ledová archa (2020 -)
Ľadová archa (2020 -)
Snowpiercer (2020 -)
11.02.2021 / 22.55 - 00.55
JOJ+

Opakovanie:
13.02.2021 / 02.20 - 03.45
JOJ+

Tvrďas
Veterán
Mstitel bezpráví
Bad Ass
()
2011 / 2012
Danny Trejo, Ron Perlman, Charles S. Dutton, Joyful Drake, Craig Sheffer, Jillian Murray, Winter Ave Zoli, Richard Riehle, Patrick Fabian, Duane Whitaker, Harrison Page, Patricia De Leon, Danny Woodburn, Shalim Ortiz, Tonita Castro, Joe Ordaz, Olivia Moss, Eddie J. Fernandez, Jessica Lee, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Craig Moss, Davenia McFadden, Donzaleigh Abernathy, Marco Morales, Anthony Martins, Makenzie Moss, Chris Spencer
86'
17.07.2020 / 22:15
Prima MAX
23.06.2018 / 02:10
JOJ
12.05.2017 / 23:00
JOJ
28.05.2016 / 23:00
JOJ
železniční část (CZ):
72'27" - 74'42"
Akční / Drama
USA
Režie: Craig Moss

Vyznamenaný vojenský veterán Frank Vega (Danny Trejo) sa vracia domov z Vietnamu. Spoločnosť, pre ktorú spolu s ostatnými mužmi bojoval a krvácal, sa mu obráti chrbtom. Zavrhnú ho aj jeho najbližší a Frank zostáva sám, bez práce aj bez lásky. O niekoľko rokov neskôr sa v autobuse zastane starého černocha a ochráni ho pred šikanou partičky miestnych skinheadov. Vďaka tomuto incidentu sa Frank znova stane hrdinom. Ľudia si ho znovu začnú vážiť, no aj o toto šťastie čoskoro príde, pretože onedlho zavraždia jeho najlepšieho priateľa Klondikea (Harrison Page). Keďže polícia o prípad nejaví najmenšiu pozornosť, Frank sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk a vydá sa sám po stopách zabijaka.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
11.02.2021 / 21.45 - 23.55
Prima Max

Opakovanie:
13.02.2021 / 00.25 - 02.45
Prima Max

Dievča vo vlaku
Dívka ve vlaku
Girl on the Train
( BDO )
2016
Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux, Luke Evans, Édgar Ramírez, Allison Janney, Lisa Kudrow, Laura Prepon, Marko Caka, Mauricio Ovalle
112'
12.02.2020 / 22.35
Markíza
08.09.2017 / 20.30
Markíza
Mysteriózní / Thriller
USA
Režie: Tate Taylor

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
           
11.02.2021 / 20.15 - 22.50
Dajto

Opakovanie:
14.02.2021 / 03.10 - 06.00
Markíza

Sherlock Holmes 2: Hra tieňov
Sherlock Holmes: Hra stínů
Sherlock Holmes: Game of Shadows
()
2011
Robert Downey Jr., Jude Law, Noomi Rapace, Stephen Fry, Jared Harris, Kelly Reilly, Rachel McAdams, Eddie Marsan, Geraldine James, Gilles Lellouche, Paul Anderson, William Houston, Vladimír Furdík, Clive Russell, Affif Ben Badra, Fatima Adoum, Jack Laskey
123'
17.04.2019 / 20.15
Dajto
16.03.2014 / 20:30
Markíza
RLW:
38'30" - 48'22"
83'25" - 92'31"
Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller
USA
Režie: Guy Ritchie

Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek - profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi nejen vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s naprosto chybějícím pocitem svědomí mu vlastně může pomoci slavného detektiva předstihnout. Když najdou rakouského korunního prince mrtvého, podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade (Eddie Marsan), to vypadá na sebevraždu. Ale Sherlock Holmes usuzuje, že princ se stal obětí vraždy, která je navíc pouze kouskem větší a daleko a zlověstnější záhady, kterou zkonstruoval profesor Moriarty. Při výkonu služby spojené se zábavou Holmes najde stopu v podzemním pánském klubu, kde Holmes spolu se svým bratrem Mycroftem Holmesem (Stephen Fry) zapíjejí poslední noc svobody Dr. Watsona. Právě tady se Holmes seznámí se Sim (Noomi Rapace), cikánskou kartářkou, která vidí víc, než prozrazuje. Vyšetřování se stává ještě nebezpečnějším, když se Holmes, Watson a Sim dostávají na starý kontinent. Prohnaný Moriarty je pořád o krok napřed a spřádá sítě smrti a zkázy. Všechno je součástí většího plánu, který, pokud vyjde, změní celé dějiny.
( fdb.cz , csfd.cz , markiza.sk , imdb.com )
11.02.2021 / 19.00 - 20.00
Filmbox
Hercule Poirot
02 #09:
Únos premiéra
Únos ministerského předsedy
Únos premiéra
Kidnapped Prime Minister
( 20200111a, RLW, CZ )
1990 David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moranová a další.
50'51"
30.10.2020 / 18.55
Filmbox
26.05.2019 / 14.45
STV 1
27.07.2014 / 14:00
STV 1
železniční část (CZ):
01'04" - 03'43"
Hercule Poirot řeší s pomocí svých přátel a především svého geniálního mozku spletitou záhadu zmizení ministerského předsedy a pomůže tak zabránit ohrožení celé Británie...
Režie Andrew Grieve

Cestou ze svého sídla na nádraží byl přepaden vůz ministerského předsedy. Díky duchapřítomnosti premiérova šoféra došlo jen ke zranění premiéra a po rychlém ošetření mohl odjet vlakem do Francie na mezinárodní konferenci. Útočníci sice uprchli, ale nevzdali se – ve Francii byl na ministerského předsedu vzápětí spáchán druhý útok a premiér byl unesen. Situace je vážná – jeho neúčast na konferenci by nahrála zbrojním plánům Německa a mohly by Británii vojensky ohrozit. O pomoc není požádán Na začiatok stranynikdo menší, než slavný detektiv Hercule Poirot…
( ceskatelevize.cz , fdb.cz , csfd.cz , Wikipedia SK , imdb.com )
           
           
11.02.2021 / 15.14 - 16.02
Discovery Science

Opakovanie:
12.02.2021 / 10.00 - 10.48
Discovery Science

Obrovské projekty
Obří projekty
Megainženýrství
Mega Engineering

01 #02:
Tunel pod Beringovou úžinou
Bering Strait Tunnel
(
20091013a , vob, CZ )
2009 Jeff Wilburn

01 #02
43'35"
19.12.2020 / 14.26
Discovery Science
21.10.2019 / 17.40
Discovery Science
04.07.2017 / 20.10
Discovery Science
on-line (CZ)
on-line (EN)
Dokumentární televizní seriál o futuristických inženýrských projektech po celém světě. Sledujeme zde vznik staveb jako jsou třeba transatlantický tunel, Beringova úžina, tunely pod Alpami nebo třeba Holandské protimořské bariéry a mnoho dalších megastaveb, které pomáhají lidem v jejich rozvoji.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )

Režie: Scott Tiffany

Tunel pod Beringovou úžinou má propojit Rusko s Aljaškou. Pro jeho realizaci bude muset být vyhloubeno neuvěřitelných 42 kilometrů. Je to nejambicióznější stavba tunelu v historii.

00'20" - dĺžka: cca 100 km, náklady: cca 70 mld. USD
04'07" - tunel pod Bosporským prielivom v Istanbule
08'54" - Tunel pod Beringovou úžinou
11'02" - Gotthardský tunel: 4 TBM
15'30" - doprava ľudí a materiálu k Beringovej úžine + most cez ruskú rieku Lena
29'08" - protipožiarne opatrenia vzhľadom na požiare v alpských tuneloch
36'48" - hrozba zemetrasení
( tvprogram.cz , imdb.com )

súvisiace:

Extreme Engineering: Bridging the Bering Strait (2003)
Mimoriadne projekty: Most cez Beringov prieliv (2003)
           
11.02.2021 / 12.30 - 13.15
ČT 2
Vzostup strojov
Velké stroje zblízka
Revoluce strojů
Rise of the Machines

02 #07:
Nákladný vlak
Nákladní vlak
Freight Train
Monster Train
2017 Joseph May

02 #07: Nákladný vlak
(
20190618a, OO/MN9, CZ )
43'59"
2017
08.02.2021 / 20.50
ČT 2
01.06.2019 / 13.00
Spektrum
on-line (CZ)
Dokumentární
Velká Británie

Tento seriál zřejmě změní náš názor na stroje, které nás obklopují, protože nás zavede do světa inženýrů pracujících na průkopnických projektech. Díky tomu pochopíme, proč jsou všechny ty zvláštní lodě, nákladní auta, vlaky a letadla dokonalejší než jiné stroje. Od největšího nákladního superplavidla na světě až po jeden z nejrychlejších vlaků naší planety – seriál nás seznámí s nevšedními vynálezy, s jejichž pomocí se mohou týmy, které tyto stroje řídí, používají je k plavbám nebo letům, ucházet o světové prvenství.
( fdb.cz , sms.cz , ceskatelevize.cz , csfd.cz , imdb.com , windfallfilms.com )

Toto monstrum na kolejích je sestrojeno pro tažení 24 000-tonového vlaku QNSL dlouhého 2,5 kilometru se železnou rudou najednou z dolu do 480 kilometrů vzdáleného přístavu přes nedotčenou kanadskou divočinu.
           
11.02.2021 / 09.30 - 10.35
Prima Zoom
Železnice v Skalistých horách
Železnice ve Skalistých horách
Rocky Mountain Railroad
01 #08 Nejdelší trasa / Longest Journey, The
( 01 #01 - 05: 20201015a, MN9, CZ )
2017

8 x 44'
22.07. - 09.09.2020
Prima Zoom
Dokumentární / Reality-TV
Kanada

Kanadská Pacifická železnice prochází nejdivočejšími místy Kanady - místy, kde se lidé musejí spolehnout jen sami na sebe. Místy, kde jsou obrovským problémem nejenom divoká zvířata, ale i laviny, povodně či sesuvy kamení... Železničáři musejí občas pořádně zabrat, aby udrželi koleje provozuschopné. Seriál Železnice ve Skalistých horách zachycuje zážitky neúnavných týmů, které musí bojovat s nezkrotným počasím a zrádným terénem, aby se kriticky důležité nákladní a osobní vlaky kanadského severu nezasekly na místě. Nechte se strhnout exkluzivní cestou ledovou horskou divočinou po nejextrémnější dráze široko daleko. Zastavit nepřipadá v úvahu, a právě během nejchladnějších mrazivých měsíců se ukazuje, že tato železniční síť patří k největším divům moderního stavitelství. Zocelené party zkušených železničářů se donekonečna potýkají se smrtícími lavinami, monstrózně obrovskými rampouchy, sesuvy kamení i nebezpečnými divokými zvířaty a musí udělat všechno, co je potřeba, aby tohle nepostradatelné spojení s okolním světem šlapalo jako hodinky.

01 #01: Lavina / Avalanche
01 #02: Nebezpečný most (1 , 2 / 2)/ Bridge Over Hell Creek
01 #03: Tunel do pekla / Tunnel to Hell
01 #04: Bleskové povodně / Deadly Washout
01 #05: Sesuvy kamení / Rockslide
01 #06: Rekordní náklad / Record Breaking Haul
01 #07: Dokonalá bouře / Perfect Storm
01 #08 Nejdelší trasa / Longest Journey, The
( fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , Prima , cineflixrights.com , imdb.com )
11.02.2021 / 08.30 - 09.30
Prima Zoom
Opustené projekty
Opuštěné stavební projekty
Zapomenuté megastavby
Abandoned Engineering

02 #15 / 03 #07
Město duchů v Španělsku
Ghost Town in Spain
2018 Andrew Gough, Tom Ward

02 #15 / 03 #07 - Mesto duchu ve Spanelsku
( 20190521a, OO/MN9, RLW, SK )
44'00"
2018
10.03.2020 / 02.30
Discovery
10.01.2019 / 22.00
Discovery
železničná časť, SK
Některé z nejúžasnějších stavebních projektů na světě dnes leží v troskách. Jak je to možné? Seznámíme vás s příběhy neobyčejných lidí, kteří je původně navrhli i těch, jejichž vynalézavost a genialita mnohým z nich nyní dává nový život. Každá z těchto mimořádných staveb vypráví silný a působivý příběh. Tato řada se zaměřuje na ty nejpozoruhodnější příklady opuštěných stavebních projektů na světě, a zkoumá, jak a proč se stavěly a také finanční a společenské důsledky jejich selhání, jakož i jejich dopady na životní prostředí. Rovněž divákům přiblíží, jak z těchto trosek vzniká něco nádherného a užitečného. Některé opuštěné stavby totiž získaly nový život. Například nacistický rekreační komplex Prora v Německu, High Line v New Yorku, USS Oriskany na Floridě a dálnice Foreshore Freeway v jihoafrickém Kapském Městě. V této poučné řadě budete svědky znovuzrození těchto staveb.
( fdb.cz , csfd.cz , tvprogram.cz , iprima.cz , likeashot.tv , tcbmediarights.com , tvnz.co.nz , docuwiki.net , next-episode.net , imdb.com )Na začiatok strany

* TV Prima Zoom vysiela (3.7. - 16.10.2019) časti série 2 bez označenia čísla série, (29.07. - xxxx.2020) časti série 4 ako časti série 3 )

související / similar to:
Mysteries at the Museum (2010 - )
Opuštené projekty (2020 -)
Zašlapané projekty (2009)
Záhady múzeí (2010 - )

- Belchite - mesto opustené po občianskej vojne v r. 1937, Španielsko
-
opustený vlnolam z 10 betónových vojenských lodí, Powell River, BC, Kanada
-
vojenský bunker z 2.sv.vojny Weingut 1, Mühldorf, Nemecko
- Eagle Lake and West Branch Railroad (Eagle Lake Locomotives), Maine, USA
           
Streda
11.02.2021 / 04.30 - 05.20
Viasat Explore
stavba obrov
Výstavba obrů
Building Giants

02 #06 (#02, VstE):
Horský megatunel
Mountain Mega Tunnel
(
20200913a, MN9, CZ )
2019
02 #06 (02) - Brennersky tunel
45'32"
2019
04.02.2021 / 15.45
Viasat Explore
10.02.2020 / 21.00
Viasat Explore
on-line (CZ)
Dokumentární
Velká Británie

Tento mimořádný seriál představuje jedinečné vynálezy, které umožnily výstavbu rekordních superstaveb od nejdelších tunelů na světě po nejrušnější metra a největší lodě, a ukáže vám, jak fungují.
( csfd.cz , imdb.com , windfallfilms.com )

Obrovský železniční tunel v Brennerském průsmyku, kterýNa začiatok strany v délce téměř 55 km protíná středoevropské Alpy, bude patřit k největším podzemním železničním spojením na světě.
( tvprogram.cz , imdb.com )
11.02.2021 / 03.45 - 04.35
Spektrum
Neuveriteľné železnice
Neuvěřitelné železnice
Impossible Railways

02 #02:
Překonávání překážek II
Crossing Chasms II
( 20190625a, OO/MN9, CZ )
2018 Matthew Skilton

02 #02
48'16"
2018
29.09.2020 / 13.15
Spektrum
09.06.2019 / 14.00
Spektrum
on-line (CZ)
dokument / historie, seriál
Velká Británie

Vlaky, které se nezadržitelně rozmohly na počátku 19.století, jsou neustále středem pozornosti,ať už jde o moderní dopravu, nebo o inženýrské projekty. Dnes už existují železniční sítě v závratných výškách, v nejhustších pralesích, na mořích i ve městech. Díky poutavým grafickým nápadům, úžasným původním záběrům a vysvětlením, jež nám sdělí experti, podává tento cyklus unikátní ucelený obraz technologických průlomů, v důsledku kterých bylo možné přistoupit k vybudování celosvětové železniční sítě, typické pro období, v němž žijeme.
( fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , twofour-rights.co.uk , imdb.com )

( Viadukt South Rangitikei (Nový Zéland), viadukt Garabit (Francie), Langwieser Viaduct (Švýcarsko), Conwyjský most (V.Británie), most Kinsol Trestle (Kanada), Chenabský most (Indie))
( imdb.com )
10.02.2021 / 23.40 - 01.20
AMC

Opakovanie:
13.02.2021 / 02.45 - 04.25
AMC

Únos metra 123
Únos vlaku 1 2 3
Taking of Pelham 1 2 3
[2. Remake originálu z r. 1974]
( 20100221c, CZ, avi )
(
20090821b , vobO, CZ )
2009 Denzel Washington, John Travolta, James Gandolfini, Jason Butler Harner, Luis Guzmán, John Turturro, Ramon Rodriguez, Michael Rispoli, Tonye Patano
121'
11.12.2020 / 22.25
AXN
18.11.2017 / 23.05
Markíza
28.01.2012 / 20.15
Markíza
Upútavka EN
Krimi / Thriller / Dráma
USA / Velká Británie
Režie: Tony Scott

Ve snímku Únos vlaku 1 2 3 si Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem – únosem jednoho z vlaků. Ten má na svědomí John Travolta coby Ryder, zločinec, který hrozí popravováním cestujících vlaku, pokud nedojde do hodiny k zaplacení vysokého výkupného. Garber se za pomoci svých dokonalých znalostí systémů podzemní dopravy pokusí o nemožné – vyzrát nad Ryderem a zachránit rukojmí. Hlavou mu ale stále vrtá jedna nevyřešitelná otázka: jak se zločinci hodlají s výkupným z metra dostat?
( fdb.cz , csfd.cz , catchthetrain.com , sms.cz , imdb.com )
10.02.2021 / 21.45 - 22.35
Viasat Explore

Opakovanie:
13.02.2021 / 18.30 - 19.20
Viasat Explore
14.02.2021 / 09.25 - 10.15
Viasat Explore
17.02.2021 / 20.55 - 21.45
Viasat Explore
20.02.2021 / 09.55 - 10.45
Viasat Explore

stavba obrov
Výstavba obrů
Building Giants

04 #06 (02 #14, VstE): High-Speed Train
[bez CZ názvu]
()
2020

04 #06 (02 #14, VSTE) Velaro TR
45'11"
10.02.2021 / 21.45
Viasat Explore
Dokumentární
Velká Británie

Tento mimořádný seriál představuje jedinečné vynálezy, které umožnily výstavbu rekordních superstaveb od nejdelších tunelů na světě po nejrušnější metra a největší lodě, a ukáže vám, jak fungují.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com , windfallfilms.com )

V Nemecku 2200 silných tímov dizajnérov, mechanikov a inžinierov súťaží s výstavbou 19 úplne nových, vysokorýchlostných vlakov osobnej dopravy, ktoré by spôsobili revolúciu v starnúcich železniciach v Turecku.
Aby mohol byť zostrojený najmodernejší vlak, musí tím vyrobiť a vytvarovať 450 ton hliníka a ocele, aby vytvoril jeho rám a nainštaloval ohromujúcich 35 000 jednotlivých častí - to všetko len za 12 týždňov. Keď budú inžinieri pripravení, dajú každý z nových vlakov na jazdu na špeciálne navrhnutej 30 kilometrov dlhej testovacej trati, čím vlak posunú na maximum v sérii kritických vysokorýchlostných testov. Po dokončení sa Velaro Turkey stane jedným z najrýchlejších vysokorýchlostných vlakov na svete a transformuje cestovanie po Turecku pre ďalšie generácie.

( windfallfilms.com , imdb.com )
10.02.2021 / 20.55 - 22.30
ČT 1

Opakovanie:
13.02.2021 / 16.15 - 17.55
ČT 1

Hercule Poirot
09 #04:
Dolina
Poslední víkend
Hollow
( 20141014a , RLW, MN9, CZ )
2004 David Suchet, Jonathan Cake, Megan Doddsová, Claire Priceová, Caroline Martinová, Edward Hardwicke, Tom Georgeson, Jamie de Courcey, Lysette Anthonyová, Sarah Milesová, Edward Fox a další.
93'11"
14.12.2019 / 15.40
STV 1
14.03.2017 / 21.40
ČT 1
11.10.2014 / 20:00
ČT 2
železniční část (CZ):
05'30" - 55" žzast. bez vozidiel
Ve venkovském sídle Ankatellových se setkává vyšší společnost, aby zde strávila příjemný víkend. Vzápětí dojde ale k vraždě doktora Christowa a na venkov přijíždí i detektiv Hercule Poirot...
Režie: Simon Langton

Už dlouho si Hercule Poirot přál strávit klidný víkend ve svém novém venkovském domku, tak půvabně zasazeném do anglické krajiny. A zdá se, že tentokrát se mu konečně jeho přání splní. A nejen to, bude mít dokonce příležitost těšit se z příjemné společnosti, která se schází v nedalekém sídle lady Angkatellové.
Mladá sochařka Henrietta Savernakeová přijímá ve svém ateliéru milence, doktora Johna Christowa. Domlouvají se, že se o víkendu uvidí na venkovském sídle sestřenice Lucy Angkatellové.
Tam se také skutečně sejdou spolu s Midge Hardcastleovou, vzdáleným bratrancem Lucy Edwardem a také Johnovou manželkou, tichou a zakřiknutou Gerdou, matkou dvou dětí. Shodou okolností je na večeři pozván i Poirot, který si nedávno v okolí koupil venkovský domek. Právě když chce Poirot po večeři odejít domů, nečekaně přijde Na začiatok stranydo domu slavná herečka Veronica Crayová, která si údajně přichází půjčit zápalky. Ihned se ukáže, že se s Johnem dobře zná. Před dvanácti lety byli zasnoubeni, Veronica ale potom odjela kvůli kariéře do Ameriky, zatímco John chtěl dokončit studia medicíny. Na půvabnou ženu ale nikdy nezapomněl. Veronica požádá Johna, aby ji doprovodil k domku, který si pronajala hned vedle Poirota. John se vrací do až ve tři hodiny ráno. I na druhý den ho Veronica dopisem zve k sobě a hovoří o svatbě. To ovšem John nemá nikterak v úmyslu a nakonec se ostře pohádají. John se v zamyšlení vrací k domu a na chvíli se zastaví u bazénu. A právě tam ho zastihne smrtelná kulka... Čímž se hosté lady Lucy - pochopitelně zcela neúmyslně - rozdělí na dvě skupiny: na oběť a na podezřelé. A bez Poirotovy pomoci inspektor Grange těžko vypátrá, čí ruka držela pistoli, jejíž kulka zabila doktora Johna Christowa.
( ceskatelevize.cz , fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , Wikipedia SK , agatha.cz , imdb.com )
10.02.2021 / 20.55 - 22.30
ČT 1
[presunuté:
20.02.2021 / 16.15
ČT 1 ]
Hercule Poirot
10 #01:
Záhada Modrého vlaku
Záhada Modrého expresu
Mystery of the Blue Train
(
20091215b , vobO, CZ )
2006
(? 2005)
David Suchet, Jaime Murrayová, Lindsay Duncanová, G. Rylanceová, James D'Arcy, Nicholas Farrell, Elliott Gould, Bronagh Gallagher, Oliver Milburn, Alice Eve
94'14"
03.02.2021 / 20.55
ČT 1
19.01.2020 / 13.30
STV 1
21.03.2017 / 20.25
ČT 1
0
1.12.2013 / 13:55
STV 1
05.02.
2009 / 20:00
ČT 1
železniční část:
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 / 7
Hercule Poirot se již v londýnském hotelu Park Lane seznámí se svými budoucími spolucestujícími z Modrého expresu. Jedna sympatická mladá dáma je ale vzápětí v rychlíku nalezena mrtvá....
Režie: Hettie McDonaldová

Anotace TV Prima: Hercule Poirot se v londýnském hotelu Park Lane seznámí se svými budoucími spolucestujícími, s nimiž pojede vlakem Modrý expres. Seznámení s příjemnou dívkou Katherine Greyovou, která se starala o starou, nemocnou a bohatou dámu a po její smrti zdědila její majetek, je pro Poirota velice milé. Katherine cestuje za svou sestřenicí Tamplinovou, kterou ani nezná a která ji k sobě pozvala poté, co se dozvěděla o jejím zbohatnutí. Poirot s Katherine nasednou do vlaku a vydávají se na cestu. Během cesty se Ruth Ketteringová, která cestuje se svou služebnou Adou Masonovou, s Katherine seznámí a požádá ji o výměnu kupé, aby za ní mohl přijít nepozorovaně její milenec. Ruth navíc zjistí, že ve vlaku cestuje i její manžel Derek. Katherine si s Ruth kupé vymění, ale ráno je Ruth nalezena mrtvá…
Na začiatok stranyAnotace České televize: Zdálo by se, že život Ruth Ketteringové nemůže být příjemnější. Je mladá, bohatá, obletovaná, po smrti jejího otce jí kyne nemalé dědictví, kromě toho vlastní jeden z nejvzácnějších rubínů na světě. Nebylo však právě něco z toho důvodem tragédie, která se odehrála ve vlaku, řítícím se z Calais do Nice? Jenomže měla být skutečně obětí té vraždy Ruth? Nechtěl spíš vrah sprovodit ze světa Kate Greyovou, s níž si Ruth vyměnila místo? Hercule Poirot má o čem přemýšlet.
(
ceskatelevize.cz , fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , Wikipedia SK , agatha.cz , imdb.com )
10.02.2021 / 20.10 - 20.55
Viasat Explore

Opakovanie:
13.02.2021 / 09.10 - 09.55
Viasat Explore
18.02.2021 / 07.30 - 08.15
Viasat Explore

stavba obrov
Výstavba obrů
Building Giants

04 #02 / 03 #06i (02 #11, VstE):
Mega Metro odolné vůči zemětřesením
Earthquake Proof Mega Metro
L.A. Mega Rail (i)
()
2019
04 #02 / 03 #06 - L.A. Metro
44'26"
2019
20.01.2021 / 21.45
Viasat Explore
EN Trailer
Dokumentární
Velká Británie

Tento mimořádný seriál představuje jedinečné vynálezy, které umožnily výstavbu rekordních superstaveb od nejdelších tunelů na světě po nejrušnější metra a největší lodě, a ukáže vám, jak fungují.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com , windfallfilms.com )

Dopravní zácpy každý den zastaví provoz na dálnicích Los Angeles. Řešení? Zcela nové linky sítě metra odolné vůči zemětřesením po celém městě. Avšak postavit takový veřejný projekt, největší, o jaký se zde kdy pokusili, nebude snadné.
( imdb.com )
i - původní označení imdb: 03 #06: L.A. Mega Rail
           
           
           
           
           
10.02.2021 / 09.55
ČT1
Sedm žen Alfonse Karáska
()
1967
Miloš Kopecký, Jaroslava Adamová, Naďa Urbánková, Jana Dítětová, Carmen Mayerová, Karolina Slunéčková, Pavlína Filipovská, Hana Hegerová, Milena Zahrynowská, Stella Zázvorková, Aťka Janoušková, Otto Šimánek, Zdeněk Dítě, Václav Štekl, Milan Neděla, Lubomír Kostelka, Josef Hlinomaz, Felix Černý, Vítězslav Černý
40'
07.02.2021 / 16.40
ČT1
04.11.2018 / 17:05
ČT1
14.02.2015 / 08:30
ČT1
26.01.2010 / 11:15
ČT1
železniční část, CZ:
00'00" - 03'08"
Komedie / Muzikál
Československo
Režie: Zdeněk Podskalský st.

Když v roce 1967 natočil režisér Zdeněk Podskalský podle scénáře Gustava Oplustila tuto hudební komedii s podtitulem „Aneb, když holky berou, já nevím kterou“, vytvořil malou sérii s ústřední postavou záletného seladona, v níž spojovací a děj posouvající prvek tvoří hudební úryvky známých šlágrů (např. Tisíc mil, O nás dvou, Čau, čau bambíno, Tak prázdná, Proč se lidi nemaj rádi, Krajina posedlá tmou a mnoho dalších). V prvním, ještě černobílém provedení, se Alfons Karásek na nádraží loučí se svou ženou Růženou (J. Adamová), která jede do lázní. Plánuje si eroticky naplněný týden, plný žen a záletů. Na každý den jedna milenka. Jenže už na začátku se složitě vybudovaný itinerář pokazí. Nakonec se sice v jeho bytě ocitne plno krásných žen (mj. J. Dítětová, N. Urbánková, C. Mayerová, K. Slunéčková, P. Filipovská), bohužel včetně jeho vracející se manželky…
( fdb.cz , csfd.cz , ceskatelevize.cz , imdb.com )

súvisiace (so železnicou)/ similar (with Railway):
Alfons Karásek v lázních (1971)
To byla svatba, strýčku (1976, železniční část: ne)
Poslední leč Alfonse Karáska (1987, železniční část: ne)

           
10.02.2021 / 07.05 - 08.15
Prima Zoom
Najslávnejšie európske železničné stanice
Nejslavnější evropská nádraží
Bahnhofskathedralen... Europas Reise-Paläste
Gares d'Europe - Les temples du Voyage
Europe's Most Famous Railway Stations
Cathedrals of Steam - Europe's Railway Stations
Cathedrals of Steam - Europe's Most Famous Railway Stations
1.Paris Gare de Lyon [Prima #02]
()
2018
Myriam Ajar, Nele Hardiman, Ben Henderson (seriál)
5 x 52'
01. - 29.09.2020
Prima Zoom
Dokumentární
Francie
Režie: Jeremy J.P. Fekete

Navštivte pět nejslavnějších evropských nádraží v Miláně, Londýně, Antverpách, Budapešti a Paříži, která byla postavena už v 19. století, ale dodnes zůstávají významnými prvky městské architektury. Tyto katedrály industriálního věku mají před sebou budoucnost plnou kosmetických úprav. Jejich prostory jsou zároveň plné úžasných příběhů o architektonických a mechanických inovacích v dobách, kdy Evropu spojovaly především parní lokomotivy. Vychutnejte si krásy skvostných budov a odhalte tajemství, která ukrývají.

1.Paris Gare de Lyon [Prima #02]
2.Milano Centrale [Prima #01]
3.Antwerpen Centraal [Prima #04]
4.Budapest-Nyugati pályaudvar [Prima #05]
5.London St. Pancras [Prima #03]
( csfd.cz , iprima.cz , terranoa.com , imdb.com )
           
10.02.2021 / 05.15 - 05.35
History
Hviezdy záložne
Hvězdy zastavárny
Mistři zastavárny
Pawn Stars

09 #25:
Huhú Chum
Choo Choo Chum
2014 Rick Harrison, Corey “Big Hoss” Harrison, Richard “The Old Man” Harrison, Austin “Chumlee” Russell, Steve Carell

09 #25 Hu hu Chum
( 20200112a, RLW, MN9, CZ )
19'21"
31.10.2020 / 10.40
History
07.11.2019 / 11.20
History
železniční část (CZ):
00'59" - 03'38"
10'47" - 12'10"
18'47" - 19'21"
Reality-TV
USA

Pro History Channel trochu netypická reality show. Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas je rodinný byznys založený Richardem “The Old Man” Harrisonem v roce 1988. Spoluzakladem (a nynějším bossem) je jeho syn Rick Harrison. Dalé učinkují Rickův syn (a pravděbodobně budoucí boss) Corey “Big Hoss” Harrison a Coreyho kamarád Austin “Chumlee” Russell. Seriál zobrazuje vyjednávání s prodejci, popis a historii nejrůznějších předmětů od kapesních hodinek přes auta a motorky, které se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. Diváka překvapí velké množství netypických věcí ze všech možných kategorií. Na pozadí do seriálu zasahují shody, neshody a konflikty mezi Richardem, Rickem, Coreym a Austinem.
( fdb.cz , csfd.cz , History Channel.cz , sledujserialy.sk , imdb.com , Wikipedia EN )

V obchodě přistane podepsaná fotka Howarda Hughese. Rick střílí najisto, když se mu dostane do ruky puška Marlin. Když pak koupíNa začiatok strany starý model lokomotivy Great Western (UK) 3440 City of Truro z r. 1901, Chumlee se rozhodne, že si bude hrát na průvodčího.
( sledovanietv.sk , imdb.com )
Wikipedia EN: 08 #25
Utorok
10.02.2021 / 03.45 - 04.35
Spektrum
Neuvěřitelné železnice 02 #01: Extreme Wilderness        
10.02.2021 / 02.45 - 03.30
STV 1
Doktorka Quinn
Doktorka Quinnová
Dr. Quinn, Medicine Woman

02 #07 (#09 STV):
Volanie srdca
Where the Heart Is: Part 2
( 20201219a, MN9, CZ )
1993 J. Seymourová, J. Lando, D. Laddová, Ch. Allen, Sh. Toovey, E. Floresová, O. Bean, J. Bowmanová, C. Meaney, J. Knobeloch a další.
47'34"
02 #07 (09)
1993
09.02.2021 / 14.25
STV 1
24.01.2020 / 18.00
Prima Love
08.07.2009 / 14:35
ČT 1
26.09.2000 / 15:10
ČT 1
on-line (CZ)
RLW:
33'56" - 36'46"
Americký rodinný romantický seriál.
Réžia: Ch. Bowman a další

Americký seriál z prostredia divokého západu. Dej začína v roku 1867, keď do mesta Colorado Springs prichádza mladá doktorka Michaela Quinnová (Jane Seymour), aby si tu otvorila svoju lekársku prax. Nachádza tu výbornú priateľku Charlotte Cooperovú, ktorá jej na smrteľnej posteli zverí do opatery svoje tri deti, Matthewa, Colleen a Briana. Dr. Mike, ako ju v Colorade prezývajú, si postupne zvyká a obľúbi si drsný život na západe.
( fdb.cz , sms.cz , csfd.cz , stv.sk , ceskatelevize.cz , DrQuinn.estranky.cz , imdb.com )

Sully pri príchode do Bostonu zisťuje, že bude čeliť hodnotnému súperovi o Michaelin lásku v podobe Dr. Williama Burka. Zo začiatku sa cíti nepohodlne v bostonskom prostredí, ale neskôr ho deti budú podnecovať, aby sa podrobil veľké úprave (hlavne nový oblek). Neskôr Sully pozve Michaelovi na večeru, tancuje s ňou a dokonca ju vezme na operu. Na čisto mužskom lekárskom združení dá Dr. Burke priestor Michaele pre jej prezentáciu poznatkov indiánske medicíny, zatiaľ čo sa na ňu Sully pozerá. Neskôr ale Sully začuje Dr. Burka, ako žiada Michaelu o ruku. Sully sa rozhodne opustiť Boston. Potom, čo vyzná Michaele lásku a ona odchádza, sa vracia späť vlakom do Colorada. Nakoniec Michaela odmieta Williamovu žiadosť o ruku a s deťmi sa vracia do Colorada, kde končí v Sullyho náručí a opätuje Sullyho vyznanie.
( csfd.cz , sms.cz , ceskatelevize.cz , DrQuinn.estranky.cz , imdb.com )
           
09.02.2021 / 22.50 - 00.35
AXN

Opakovanie:
13.02.2021 / 01.05 - 02.40
AXN
13.02.2021 / 18.10 - 20.00
AXN
19.02.2021 / 20.30 - 22.00
AMC
21.02.2021 / 16.10 - 17.50
AMC

xXx: Nová dimenzia / xXx 2
xXx: Nová dimenze / xXx 2
xXx: State of the Union / Next Level
(
20100202a, vobO, CZ )
2005 Ice Cube, Willem Dafoe, Samuel L. Jackson, Xzibit, Scott Speedman
100'57"
19.09.2020 / 20.00
AXN
17.04.2015 / 22.40
Markíza
30.05.2009 / 20:20
Markíza
železniční část, CZ:
76'11" - 87'59"
Akční / Krimi / Dobrodružný / Drama
USA
Režie: Lee Tamahori

Na počátku akčního thrilleru xXx: Nová dimenze, který je pokračováním filmového hitu z roku 2002, se americké státní zřízení ocitá v dramatické situaci: o život populárního prezidenta usiluje radikální frakce, jejíž kořeny sahají do vysokých vládních kruhů, a budovu parlamentu rozechvívá sílící politické zemětřesení. Mezi anarchií a svobodou stojí pouze dva lidé: první z nich, Augustus Gibbons (SAMUEL L. JACKSON), právě přežil útok na utajovanou centrálu Národní bezpečnostní agentury a je na útěku. Ten druhý, absolvent výcviku u speciálních jednotek Darius Stone (ICE CUBE), sedí pod přísným dohledem ve vojenské věznici. Gibbons se znovu ocitá v situaci, kdy nutně potřebuje pomoc outsidera - a tentokrát je jeho mužem Stone. Nový agent xXx musí odhalit vzbouřence ve vlastních řadách a využít jediné možnosti, jak zažehnat hrozbu prvního státního převratu v dějinách Spojených států.
( fdb.cz , csfd.cz , imdb.com )
           
           
           
09.02.2021 / 16.15 - 16.45
History

Opakovanie:
10.02.2021 / 05.15 - 05.35
History

Hviezdy záložne
Hvězdy zastavárny
Mistři zastavárny
Pawn Stars

09 #25:
Huhú Chum
Choo Choo Chum
2014 Rick Harrison, Corey “Big Hoss” Harrison, Richard “The Old Man” Harrison, Austin “Chumlee” Russell, Steve Carell

09 #25 Hu hu Chum
( 20200112a, RLW, MN9, CZ )
19'21"
31.10.2020 / 10.40
History
07.11.2019 / 11.20
History
železniční část (CZ):
00'59" - 03'38"
10'47" - 12'10"
18'47" - 19'21"
Reality-TV
USA

Pro History Channel trochu netypická reality show. Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas je rodinný byznys založený Richardem “The Old Man” Harrisonem v roce 1988. Spoluzakladem (a nynějším bossem) je jeho syn Rick Harrison. Dalé učinkují Rickův syn (a pravděbodobně budoucí boss) Corey “Big Hoss” Harrison a Coreyho kamarád Austin “Chumlee” Russell. Seriál zobrazuje vyjednávání s prodejci, popis a historii nejrůznějších předmětů od kapesních hodinek přes auta a motorky, které se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. Diváka překvapí velké množství netypických věcí ze všech možných kategorií. Na pozadí do seriálu zasahují shody, neshody a konflikty mezi Richardem, Rickem, Coreym a Austinem.
( fdb.cz , csfd.cz , History Channel.cz , sledujserialy.sk , imdb.com , Wikipedia EN )

V obchodě přistane podepsaná fotka Howarda Hughese. Rick střílí najisto, když se mu dostane do ruky puška Marlin. Když pak koupí starý model lokomotivy Great Western (UK) 3440 City of Truro z r. 1901, Chumlee se rozhodne, že si bude hrát na průvodčího.
( sledovanietv.sk , imdb.com )
Wikipedia EN: 08 #25
09.02.2021 / 14.25 - 15.35
STV 1

Opakovanie:
10.02.2021 / 02.45 - 03.30
STV 1

Doktorka Quinn
Doktorka Quinnová
Dr. Quinn, Medicine Woman

02 #07 (#09 STV):
Volanie srdca
Where the Heart Is: Part 2
( 20201219a, MN9, CZ )
1993 J. Seymourová, J. Lando, D. Laddová, Ch. Allen, Sh. Toovey, E. Floresová, O. Bean, J. Bowmanová, C. Meaney, J. Knobeloch a další.
47'34"
02 #07 (09)
1993
24.01.2020 / 18.00
Prima Love
08.07.2009 / 14:35
ČT 1
26.09.2000 / 15:10
ČT 1
on-line (CZ)
RLW:
33'56" - 36'46"
Americký rodinný romantický seriál.
Réžia: Ch. Bowman a další

Americký seriál z prostredia divokého západu. Dej začína v roku 1867, keď do mesta Colorado Springs prichádza mladá doktorka Michaela Quinnová (Jane Seymour), aby si tu otvorila svoju lekársku prax. Nachádza tu výbornú priateľku Charlotte Cooperovú, ktorá jej na smrteľnej posteli zverí do opatery svoje tri deti, Matthewa, Colleen a Briana. Dr. Mike, ako ju v Colorade prezývajú, si postupne zvyká a obľúbi si drsný život na západe.
( fdb.cz , sms.cz , csfd.cz , stv.sk , ceskatelevize.cz , DrQuinn.estranky.cz , imdb.com )

Sully pri príchode do Bostonu zisťuje, že bude čeliť hodnotnému súperovi o Michaelin lásku v podobe Dr. Williama Burka. Zo začiatku sa cíti nepohodlne v bostonskom prostredí, ale neskôr ho deti budú podnecovať, aby sa podrobil veľké úprave (hlavne nový oblek). Neskôr Sully pozve Michaelovi na večeru, tancuje s ňou a dokonca ju vezme na operu. Na čisto mužskom lekárskom združení dá Dr. Burke priestor Michaele pre jej prezentáciu poznatkov indiánske medicíny, zatiaľ čo sa na ňu Sully pozerá. Neskôr ale Sully začuje Dr. Burka, ako žiada Michaelu o ruku. Sully sa rozhodne opustiť Boston. Potom, čo vyzná Michaele lásku a ona odchádza, sa vracia späť vlakom do Colorada. Nakoniec Michaela odmieta Williamovu žiadosť o ruku a s deťmi sa vracia do Colorada, kde končí v Sullyho náručí a opätuje Sullyho vyznanie.
( csfd.cz , sms.cz , ceskatelevize.cz , DrQuinn.estranky.cz , imdb.com )
           
           
           
           
           
           
            Na začiatok strany
Pondelok
09.02.2021 / 02.30 - 03.35
Prima Zoom

Opakovanie:
11.02.2021 / 09.30 - 10.35
Prima Zoom

Železnice v Skalistých horách
Železnice ve Skalistých horách
Rocky Mountain Railroad
01 #08 Nejdelší trasa / Longest Journey, The
( 01 #01 - 05: 20201015a, MN9, CZ )
2017

8 x 44'
22.07. - 09.09.2020
Prima Zoom
Dokumentární / Reality-TV
Kanada

Kanadská Pacifická železnice prochází nejdivočejšími místy Kanady - místy, kde se lidé musejí spolehnout jen sami na sebe. Místy, kde jsou obrovským problémem nejenom divoká zvířata, ale i laviny, povodně či sesuvy kamení... Železničáři musejí občas pořádně zabrat, aby udrželi koleje provozuschopné. Seriál Železnice ve Skalistých horách zachycuje zážitky neúnavných týmů, které musí bojovat s nezkrotným počasím a zrádným terénem, aby se kriticky důležité nákladní a osobní vlaky kanadského severu nezasekly na místě. Nechte se strhnout exkluzivní cestou ledovou horskou divočinou po nejextrémnější dráze široko daleko. Zastavit nepřipadá v úvahu, a právě během nejchladnějších mrazivých měsíců se ukazuje, že tato železniční síť patří k největším divům moderního stavitelství. Zocelené party zkušených železničářů se donekonečna potýkají se smrtícími lavinami, monstrózně obrovskými rampouchy, sesuvy kamení i nebezpečnými divokými zvířaty a musí udělat všechno, co je potřeba, aby tohle nepostradatelné spojení s okolním světem šlapalo jako hodinky.

01 #01: Lavina / Avalanche
01 #02: Nebezpečný most (1 , 2 / 2)/ Bridge Over Hell Creek
01 #03: Tunel do pekla / Tunnel to Hell
01 #04: Bleskové povodně / Deadly Washout
01 #05: Sesuvy kamení / Rockslide
01 #06: Rekordní náklad / Record Breaking Haul
01 #07: Dokonalá bouře / Perfect Storm
01 #08 Nejdelší trasa / Longest Journey, The
( fdb.cz , csfd.cz , sms.cz , Prima , cineflixrights.com , imdb.com )
09.02.2021 / 01.30 - 02.30
Prima Zoom

Opakovanie:
11.02.2021 / 08.30 - 09.30
Prima Zoom

Opustené projekty
Opuštěné stavební projekty
Zapomenuté megastavby
Abandoned Engineering

02 #15 / 03 #07
Město duchů v Španělsku
Ghost Town in Spain
2018 Andrew Gough, Tom Ward

02 #15 / 03 #07 - Mesto duchu ve Spanelsku
( 20190521a, OO/MN9, RLW, SK )
44'00"
2018
10.03.2020 / 02.30
Discovery
10.01.2019 / 22.00
Discovery
železničná časť, SK
Některé z nejúžasnějších stavebních projektů na světě dnes leží v troskách. Jak je to možné? Seznámíme vás s příběhy neobyčejných lidí, kteří je původně navrhli i těch, jejichž vynalézavost a genialita mnohým z nich nyní dává nový život. Každá z těchto mimořádných staveb vypráví silný a působivý příběh. Tato řada se zaměřuje na ty nejpozoruhodnější příklady opuštěných stavebních projektů na světě, a zkoumá, jak a proč se stavěly a také finanční a společenské důsledky jejich selhání, jakož i jejich dopady na životní prostředí. Rovněž divákům přiblíží, jak z těchto trosek vzniká něco nádherného a užitečného. Některé opuštěné stavby totiž získaly nový život. Například nacistický rekreační komplex Prora v Německu, High Line v New Yorku, USS Oriskany na Floridě a dálnice Foreshore Freeway v jihoafrickém Kapském Městě. V této poučné řadě budete svědky znovuzrození těchto staveb.
( fdb.cz , csfd.cz , tvprogram.cz , iprima.cz , likeashot.tv , tcbmediarights.com , tvnz.co.nz , docuwiki.net , next-episode.net , imdb.com )

* TV Prima Zoom vysiela (3.7. - 16.10.2019) časti série 2 bez označenia čísla série, (29.07. - xxxx.2020) časti série 4 ako časti série 3 )

související / similar to:
Mysteries at the Museum (2010 - )
Opuštené projekty (2020 -)
Zašlapané projekty (2009)
Záhady múzeí (2010 - )

- Belchite - mesto opustené po občianskej vojne v r. 1937, Španielsko
-
opustený vlnolam z 10 betónových vojenských lodí, Powell River, BC, Kanada
-
vojenský bunker z 2.sv.vojny Weingut 1, Mühldorf, Nemecko
- Eagle Lake and West Branch Railroad (Eagle Lake Locomotives), Maine, USA
           
           
08.02.2021 / 20.50 - 21.35
ČT 2

Opakovanie:
11.02.2021 / 12.30 - 13.15
ČT 2

Vzostup strojov
Velké stroje zblízka
Revoluce strojů
Rise of the Machines

02 #07:
Nákladný vlak
Nákladní vlak
Freight Train
Monster Train
2017 Joseph May

02 #07: Nákladný vlak
(
20190618a, OO/MN9, CZ )
43'59"
2017
13.05.2020 / 06.00
Spektrum
01.06.2019 / 13.00
Spektrum
on-line (CZ)
Dokumentární
Velká Británie

Tento seriál zřejmě změní náš názor na stroje, které nás obklopují, protože nás zavede do světa inženýrů pracujících na průkopnických projektech. Díky tomu pochopíme, proč jsou všechny ty zvláštní lodě, nákladní auta, vlaky a letadla dokonalejší než jiné stroje. Od největšího nákladního superplavidla na světě až po jeden z nejrychlejších vlaků naší planety – seriál nás seznámí s nevšedními vynálezy, s jejichž pomocí se mohou týmy, které tyto stroje řídí, používají je k plavbám nebo letům, ucházet o světové prvenství.
( fdb.cz , sms.cz , ceskatelevize.cz , csfd.cz , imdb.com , windfallfilms.com )

Toto monstrum na kolejích je sestrojeno pro tažení 24 000-tonového vlaku QNSL dlouhého 2,5 kilometru se železnou rudou najednou z dolu do 480 kilometrů vzdáleného přístavu přes nedotčenou kanadskou divočinu.
           
           
           
           
           
           
           
           
           
            Na začiatok strany
Predchádzajúci týždeň / Previous Week   Posledná aktualizácia:
17.02.2021 16:14:03
  Nasledujúci týždeň / Next Week

Obsah tejto stránky pochádza z mnohých zdrojov, preto môže byť vo viacerích jazykoch (slovenský, český, anglický, nemecký, atď.)
Content on this site comes from many sources, so it can be in several languages (Slovak, Czech, English, German, etc.)