Railteam

Čo je Railteam?

Logo RailteamRailteam chce urobiť cestovanie po Európskej železničnej sieti bezproblémovým najviac, ako sa len dá. Je výsledkom spolupráce medzi Európskymi vedúcimi prevádzkovateľmi vysokorýchlostných železníc, v súčasnosti DB (Nemecko), SNCF (Francúzsko), Eurostar (V. Británia, Francúzko a Belgicko), NS Hispeed (Holandsko), ÖBB (Rakúsko), SBB/CFF/FFS (Švajčiarsko) and SNCB/NMBS (Belgicko), a tiež dve z ich dcérskych spoločností pre vysokorýchlostnú prevádzku Thalys a Lyria , s možnosťou pristúpenia ďalších operátorov vlakov v budúcnosti. Railteam bol založený 2. júla 2007 v Bruseli.

Vysokorýchlostní železniční operátori v Railteam-e úzko spolupracujú s cieľom ponúknuť veľmi jednoduché spôsoby pre rezervovanie a cestovanie na európskej vysokorýchlostnej sieti. To je skutočne budúcnosť európskeho cestovania.

Rozširovanie siete

Európska vysokorýchlostná železničná sieť sa rýchlo rozrastá. Súčasný rozsah siete ponúka 4 700 km tratí, rozšírenie na 6 000 km bude skutočnosťou v r. 2010 a 7 500 km v r. 2020 s rozšírením rozsahu medzinárodných spojení.

Jún 2007 : Otvorenie novej trate na východe Francúzska je kľúčovou zložkou rozširovania vysokorýchlostného železničného systému. SNCF a DB zaviedli systém Alleo pre organizáciu radikálnej zmeny novej frrancúzsko-nemeckej prevádzky, poskytujúcej podstatné skrátenie cestovných časov medzi Francúzskom, Nemeckom, Švajčiarskom a Luxemburskom :

November 2007 : Predĺženie trate medzi Londýnom a Eurotunelom (High Speed 1) skráti cestovný čas o 20 minút.

December 2007 : Bude otvorená nová vysokorýchlostná trať v južnom Holandsku. NS Hispeed chce začať vysokorýchlostnú železničnú prevádzku na tejto časti trate, čím budú skrátené cestovné časy medzi Amsterdamom a Rotterdamom a inými mestami :

Október 2008: Prvé vysokorýchlostné vlaky bude vidno brázdiť holandskú krajinu a vlaky Thalys ju spoja vďaka HSL Zuid s Bruselom a Parížom.

December 2008: Nová vysokorýchlostná prevádzka poskytne spojenie Mníchova a Viedne za menej ako 4 hodiny. Od konca r. 2008 vyjde nová hviezda na nebo Railteam-u – Railjet! Nasadením novej flotily vlakov, revolučný koncept služieb nasadí nový štandard v pohodlí a zážitku z cestovania. Cestovanie rýchlosťou 230 km/h Railjet spojí Mníchov a Viedeň za menej ako 4 hodiny a poskytne gvstupnú bránu na Východ pripojením do siete Railteam-u s Budapešťou!

Začiatok r. 2009 : Otvorenie druhej časti vysokorýchlostnej trate Brusel - Köln bude znamenať, že cestovný čas bude skrátený o 40 minút :

December 2009 : Railjet spojí Zürich a Viedeň. Jede rok po vzniku Railjet vytvorí spojenie s treťou krajinou Railteam-u spojením Švajčiarska a Rakúska, čím bude skrátený cestovný čas približne o 1 hodinu.

December 2010 : Nová vysokorýchlostná trať spojí Frankfurt/M a Viedeň, čím bude skrátený cestovný čas o 30 minút. Nová trať bude prevádzkovaná ako spoločný podnik medzi ÖBB a DB .

(52 -> 591 kB)

Ďalšie informácie: Railteam .


Táto stránka je stručným výňatkom z URL Railteam . V prípade rozporu je rozhodujúce znenie na URL Railteam .

Strana vytvorená / Site created : 20-VIII-2007
Posledná aktualizácia / Last update : 18-VIII-2007
Späť na " Addams' Rail Page "